Mustafa Kemal döneminde ekonomi

Merhaba,

O zaman ülkeyi kavgaya götürmek veya kavgadan uzaklaştırmanın tek sorumlusu YÖNETİMLERDİR....Bundan önce de olduğu gibi...

selam ederim;

gözümden kaçmış sayın bursalı konuyu yakalamışsınız tebrik ederim. evet konumuz yönetimler. o zaman koca bir millete kör cahil bilgisiz gerici gibi kelimeler kullanacagınıza. yönetimi eleştiriniz. yönetemeyenleri eleştiriniz. dilediginiz pencereden bakın ama bu aziz milletin aklına ve vicdanına saygı gösterin rica ederim.

B

bursali68

Ziyaretci
selam ederim;

gözümden kaçmış sayın bursalı konuyu yakalamışsınız tebrik ederim. evet konumuz yönetimler. o zaman koca bir millete kör cahil bilgisiz gerici gibi kelimeler kullanacagınıza. yönetimi eleştiriniz. yönetemeyenleri eleştiriniz. dilediginiz pencereden bakın ama bu aziz milletin aklına ve vicdanına saygı gösterin rica ederim.

Merhaba,

Hayrola " söz hakınızı " eksik mi kullandınız...Alevlenip - alevlenip , durup - durup yazıyorsunuz...Ara verip dinlenerek mi yazmayı tercih ediyorsunuz yoksa...Yoksa siz benim neyi kimi eleştirdiğime BAKMADINIZ mı,bu cümleleri yazarken...İkimiz arasındaki şu ana kadarki yazdığımdaki ana TEMAYA bakar mısınız...!!! Ne demişim...

" Benim milletim " terimini kullananları sorumlu tutmamış mıyım yoksa...Dolayısı ile bu tarz tartışmalarda YÖNETİMLERE sorumluluk yüklememiş miyim...Yoksa bu cümleyi HALK mı kullanır demişim...!!! Siz de LÜTFEN şunu demeyin , bunu demeyin EMRİ VERECEĞİNİZE , yazdıklarıma az da olsa DİKKAT ederek yazınız...

Sağlıcakla kalınız...

selam ederim;

işim dolayısı ile dışarıda oluyorum ve cep telefonundan takip edemiyorum rayından çıkan konuyu. toparlayıp konuya dönelim istiyorum. konumuz hükümetin icraatlarıdır. ona oy verenler veya vermeyenler değil. buyurun hükümeti eleştirin dilediğinizce bu herkezin hakkı benimde haddime değil durun demek. ama milletimize halkımıza dil uzatmasın kimse bu gaflet içinde yapılan bir yanlıştır. bu birlik ve beraberligimize zarar veriyor. azınlıklar ve çogunluklar hepimiz bu toprakların çocuklarıyız bu yanlışdan dönmeliyiz arkadaşlar. sözüm tek bi kesime değil bütün insanlarımızadır.

forumun yönetmeligindeki forum kurallarını okudum kopyala yapıştır yapmayacağım. ama konunun gidişi sitede yazılan forum kurallarına aykırıdır. incelenmesini talep ediyorum.

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Bu ne yahu....Konuyu rayından çıkartmaya hizmet et , sonra da kalk deki : Konu rayından çıktı inceleme talep ediyorum...!!!

Madem ki başından beri niçin konu ile ilgili yazmadınız...Konu neymiş...;

Mustafa Kemal döneminde ekonomi
Kalkıyorsunuz bir de insanları konuyu yön değiştirmek ile itham ediyorsunuz...
Olacak iş değil...Şaka gibi...
Buyurun konuya ait içerikteki OKUR ' un yorumu....;

İşte o okur eleştirisi ve İnce'nin okuruna yanıtı:

13 Kasım 2011 tarihinde yayınlanan "Arap Devletlerinde Din ve Anayasa" başlıklı yazımı eleştiren bir okur, laik cumhuriyetin günümüze çamurlu yollardan başka bir miras bırakmadığını, günümüzde Ankara-Konya hızlı treninde kapuçino içerek püfür püfür gidilebildiğini yazdı.
Buyrun kaç sayfadır konu dışı yazışmaya sebep olduğunu düşündüğünüz , oysaki OKUR a , yapılan YORUM...:

Ampüle çok yaklaşıp ışıktan gözü kamaşanlar yakın tarihi bile görmekten aciz konuma düşüyorlar.
Zaten istenen de bu: Vasıfsızlık, kalitesizlik, bilgisizlik, körü kürüne inanma...

Ve konu dışına ÇIKIŞ mesajı....;

selam ederim;
şimdi ne alakası var yaptığınız yorum ile konunun sayın tntcool bu yorumunuzla bu halkın yarısına resmen hakaret ediyorsunuz.

İşin HAKARET boyutuna çekelenmesi....

Sn.tntcool KONU DIŞINDA yazdı ise siz KONU İÇİNDE mi yazdınız...???

Ve bu durum ŞİMDİ mi aklınıza geldi...??? Yani 25. MESAJDA...!

Bu arada incelensin ki şunun yanıtını da duyalım değil mi...;

forum yonetimi fikir ve dusuncelere acik oldugunu belirtiyor, tek tarafin hakaretlerine goz yumuyor.

- Forum yönetimi hangi tarafa göz yumuyormuş....

Ampüle çok yaklaşıp ışıktan gözü kamaşanlar yakın tarihi bile görmekten aciz konuma düşüyorlar.
Zaten istenen de bu: Vasıfsızlık, kalitesizlik, bilgisizlik, körü kürüne inanma...

selam ederim;

ben bu yukarıdaki mesajın incelenmesini istiyorum çekelenmişmi yoksa bariz ortadamı. bu milleti kimse bölemez. küçük düşüren hakaret boyutunda söz sarf edemez. bir başka partilide çıkıp chp ye oy veren %20 şöyledir böyledir derse ben onunda karşısında dururum muhterem. konunun muhatabı siz değilken savunmaya geçtiniz ve mevzu malesef 25 mesaj uzadı. burası ne chp forumu nede akp. burası her kesimden insanın yazışıp fikir alış verişi yaptığı halkın forumu. kimse kimseyi verdiği oy yüzünden aşağılayamaz. bu millet azizdir.

sayın bursalı tek taraflı baktıgınızı itirafda ediyorsunuz bu yüzden sizinle tartışacak bir şey göremiyorum. çünkü tek taraflı bakış açısına sahip insanlar ile buluşma noktası bulmak ancak onların vizyonunu kabul edince mümkün olabilir. tek cümle çek çıkar altına soru işaretlerini doldur gönder gitsin. bu fikir beyan etme degil dayatmadır malesef. örnegin ben halkın oyu ile cezalandırması kelimesini hiç kullanmamışken tutmuş böyle bir cümle eklemişsiniz kendi kanaatinizce. halk oyu ile kendi halkını neden cezalandırsın olsa olsa basiretsiz icraat yapmayan rakip partilere verilmiş bir cezadır çıkan sonuç dogrulup düzelmeleri için. gün gelir düzelirler halk onlara oy verir. baki kalan partiler değildir halktır. birbirimize karşı anlayışsız ve hoşgörüden uzak olamayız. aynı havayı soluyor aynı ülkede yaşıyoruz bizler kardeşiz dedelerimiz birdir. ben akp nin sözcüsüde değilim burada gelin birlikte eleştirelim yapılan yanlışları. ama aziz halkımıza kimse dil uzatmasın.

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

konunun muhatabı siz değilken savunmaya geçtiniz ve

Yanlışsınız...Savunmadım aksine mantığınza göre hatalıdır , doğrudur dedim...Ancak sizin yazınızdaki " benim milletim " sözünün yanlış olduğunu , bunun da BÖLÜCÜLÜK anl***** geldiğini vurguladım...Bunun da yönetim hatasından direk sirayet eden yanlış olduğunu söylüyorum...Yani tencere dibin kara benimki senden kara...

Diyorsunuz ki " bölücülük " yapmayın...

Ben de diyorum ki yönetime oy verenler var , oy vermeyenler var..." Benim milletim kör değil görüyor , benim milletim herşeyin farkında...." cümlesindeki MİLLETTEN kasıt , yönetime oy verenler mi...? Hayır HERKES derseniz , peki oy vermeyenler GÖREMİYOR demektir , bu anlamda nasıl " benim milletim " gurubuna girer...Yani kafadan BÖLÜNDÜ ikiye zaten...

Bunu yanıtlamadınız...!

Ve siz de ısrarla " benim milletim veya milletim..." cümlesini kullanıyorsunuz...Yani hata dediğiniz arkadaşımızın düştüğü hataya AYNEN düşüyorsunuz benim gözümde...Şimdi bunun neresi TEK TARAFLI bakış açısı...???

Merhaba,

Yanlışsınız...Savunmadım aksine mantığınza göre hatalıdır , doğrudur dedim...Ancak sizin yazınızdaki " benim milletim " sözünün yanlış olduğunu , bunun da BÖLÜCÜLÜK anl***** geldiğini vurguladım...Bunun da yönetim hatasından direk sirayet eden yanlış olduğunu söylüyorum...Yani tencere dibin kara benimki senden kara...

Diyorsunuz ki " bölücülük " yapmayın...

Ben de diyorum ki yönetime oy verenler var , oy vermeyenler var..." Benim milletim kör değil görüyor , benim milletim herşeyin farkında...." cümlesindeki MİLLETTEN kasıt , yönetime oy verenler mi...? Hayır HERKES derseniz , peki oy vermeyenler GÖREMİYOR demektir , bu anlamda nasıl " benim milletim " gurubuna girer...Yani kafadan BÖLÜNDÜ ikiye zaten...

Bunu yanıtlamadınız...!

Ve siz de ısrarla " benim milletim veya milletim..." cümlesini kullanıyorsunuz...Yani hata dediğiniz arkadaşımızın düştüğü hataya AYNEN düşüyorsunuz benim gözümde...Şimdi bunun neresi TEK TARAFLI bakış açısı...???

selam ederim;

çok haklısınız özür dilerim. benim milletimi açmalıydım. bu ülkede yaşayan ve hangi partiye oy verirse versin. ister namazını kılsın ister kılmasın, ister başını örtsün ister örtmesin, ister akp ye versin ister bdp ye versin. ister atatürkü sevsin ister sevmesin hiç fark etmez. bu ülkede yaşayan bütün insanlar benim milletimdir. canımdır. ben her birini canımdan çok severim. yurtdışına çıkınca bir türk gördüğümde yanına koşarım selamlaşır sohbet ederim. satışa anadoluya çıktıgımda köylerden geçerken çay ikram ederler içmezsen küserler. otel sorarsın evlerine davet ederler. bu millet beni çok duygulandırır sayın bursalı degerini yurtdısına çıkınca dahada cok anlıyor insan. insanlık ölmüştür dünyada ülkemizde ise hala yaşıyor. ben ülkemle gurur duyuyorum insanımla övünüyorum ulu Allaha binlerce şükürki bu ülkede doğdum çocugum bu ülkede dogdu. atamızdan bize en büyük miras kültürümüzdür. batıda medeniyet var amma insanlık yoktur. m.akif ne guzel söylemiş "ulusum korkma nasıl böyle bir imanı boğar, medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar". onlar ilimde bilimde ileri giderler de insanlıkda geri kalmışlardır. biz biraz azmetsek onları gecebilirizde onlar kırk fırın ekmek yese bizim insanlık anlayışımıza yaklaşamazlar. dünya bizden görecek ögrenecek ileride olmak ne demekmiş. derslerini alacaklar çok az zaman kalmıştır çok az.

selam ederim,

eleştirelim tartışalım tüm kurum ve kuruluşları. doğruya yol almada araçtır eleştriler. karşı tarafı eleştirirken aldıgımız eleştirilerede kulak verelim. el birliği ile ancak bu şekilde düzelebiliriz. fakat birbirimize kusur etmeyelim, kusur edeni uyaralım, aramızdan atmayalım aramızda o kişileri düzeltelim,kazanalım, çünkü o da bizdendir biz de onlardanızdır. biz bir bütünüz eksik ve kusurlarımızı hoşgörerek telafi edelim. hoşgörü bizim kanımızda vardır saflıkdan değil imandandır.

Üst Alt