Mustafa Kemal döneminde ekonomi

Bence atatürkçüyüm diyip gerçek atatürkçü olmayanlar daha kör. Neden mi. Atatürk uçak teknolojisinin önemini anlayıp eğitim için almanya fransaya öğrenci gönderirken, uçak fabrikaları kurulurken, daha Atatürkün rahmetli olmasından 6 yıl bile geçmeden uçak fabrikaları kapatıldı.

selam ederim;

mesele akp chp veya baska sey degil konuyu saptirmayalim arkadaslar. bu konuyu seviyorsunuz biliyorum. fakat konumuz birbirimize karsi olan uslubumuzdur. bu millet ne kordur ne cahil nede kandirilmis. halkin secimine oy hakkina saygi gosterin, oy veren halk yerine oyu alani ve alamayani elestirin. bu aziz milletimizi bolmeyin, biz aydiniz diye kendinizi tecrit etmeyin.

her evin penceresi var ama bir evinde en az iki cephesi iki manzarasi var sayin bursali, tek tarafli bakariz derseniz, digerleride oyle bakiyor zaten, o yuzden bu kavga kiyamet kopuyor. bakin sayin kirmizigul nedemis 'boylesine kafalari aydinlatmak zormus' harika bir elestiri kendi milletine. dosdogru hakaret butun elestriler. kimse adim atmadigi surece birlige ve barisa ancak oldugumuz yerde boyle birbirimizi yeriz.

farkindaysaniz forumdada bu konuda tartismaya girenler ayiklandi, terk ettiler, gittiler, kimisi ileri gitti uzaklastirildi. burasi birtek ideolojiye hizmet eden bir Forum olmaya dogru gidiyor. hakaret ve kotu soz sahibine aittir. sizleri anlayisli olmaya tekrar davet ediyorum. forum yonetimi fikir ve dusuncelere acik oldugunu belirtiyor, tek tarafin hakaretlerine goz yumuyor. ben partici degilim, suncu buncu hic olmadim. elimden geldigince dogrunun pesinden gittim. her grupla cetin tartismalara girdim, hakarete ugradim ama asla uslubumu bozmadim. halkima milletime yapilan bu hakaretlerede sessiz kalamam dogrusu. haksiz yere hakaret eden kisiler aziz turk milletinden ozur dilemeliler. bu millet asildir ve neyaptigini cok iyi bilendir. milletime hakaret eden tum uyeleri protesto ediyorum.

B

bursali68

Ziyaretci
selam ederim;

mesele akp chp veya baska sey degil konuyu saptirmayalim arkadaslar. bu konuyu seviyorsunuz biliyorum. fakat konumuz birbirimize karsi olan uslubumuzdur. bu millet ne kordur ne cahil nede kandirilmis. halkin secimine oy hakkina saygi gosterin, oy veren halk yerine oyu alani ve alamayani elestirin. bu aziz milletimizi bolmeyin, biz aydiniz diye kendinizi tecrit etmeyin.

her evin penceresi var ama bir evinde en az iki cephesi iki manzarasi var sayin bursali, tek tarafli bakariz derseniz, digerleride oyle bakiyor zaten, o yuzden bu kavga kiyamet kopuyor. bakin sayin kirmizigul nedemis 'boylesine kafalari aydinlatmak zormus' harika bir elestiri kendi milletine. dosdogru hakaret butun elestriler. kimse adim atmadigi surece birlige ve barisa ancak oldugumuz yerde boyle birbirimizi yeriz.

farkindaysaniz forumdada bu konuda tartismaya girenler ayiklandi, terk ettiler, gittiler, kimisi ileri gitti uzaklastirildi. burasi birtek ideolojiye hizmet eden bir forum olmaya dogru gidiyor. hakaret ve kotu soz sahibine aittir. sizleri anlayisli olmaya tekrar davet ediyorum. forum yonetimi fikir ve dusuncelere acik oldugunu belirtiyor, tek tarafin hakaretlerine goz yumuyor. ben partici degilim, suncu buncu hic olmadim. elimden geldigince dogrunun pesinden gittim. her grupla cetin tartismalara girdim, hakarete ugradim ama asla uslubumu bozmadim. halkima milletime yapilan bu hakaretlerede sessiz kalamam dogrusu. haksiz yere hakaret eden kisiler aziz turk milletinden ozur dilemeliler. bu millet asildir ve neyaptigini cok iyi bilendir. milletime hakaret eden tum uyeleri protesto ediyorum.

Merhaba,

Bakınız yine aynı HATAYI tekrar etmişsiniz...:

bu millet ne kordur ne cahil nede kandirilmis.

Demekki başkasına bir şey derken siz ne diyorsunuz bunun da farkına varmanız gerek...

halkin secimine oy hakkina saygi gosterin, oy veren halk yerine oyu alani ve alamayani elestirin.

Bu da yapılıyor merak etmeyin...Yapılıyor da yapan da KODESİ boyluyor...!!!

bu aziz milletimizi bolmeyin, biz aydiniz diye kendinizi tecrit etmeyin.

Madem ki konuyu " BÖLÜNME " meselesine getirmişsiniz , bakalım neydi ne oldu...;

1984 ten yani askeri yönetimin bitiminden , bu yönetime kadarki dönemde...;

- Sağ-Sol , yani İDEOLOJİ çatışması DİP noktaya gelmişti...

- Alevi - Sünni tartışma ve polemiği DİP noktaya gelmişti...

- Etnik köken ayrımı DİP noktaya gelmişti...

- Laik - Anti laik tartışmaları DİP noktadaydı...

- Herhangi bir partiden dolayı ülke neredeyse ikiye bölünme durumunda değildi...

Ne oldu da bunların hepsi MENFİ yönde değişti...??? Ne oldu , şu oldu..." Böl - parçala- yönet " eski mantığı ivme kazandı...Türkiye Cumhuriyetini bu bölünmeler noktasına getiren sebepler , kişiler kimler...Sarı Çizmeli Mehmet ağa mı...? Yoksa durup duruken mi oldu...?

İşte insanlara seslenirken sizinde ikinciye düştüğünüz hata gibi hata gerçekleşir ve " Benim milletim gerçekleri görüyor - milletim herşeyin farkında - millet size bunun hesabını soracak...." deyip milleti taraftar ve taraftar olmayanlar şekliyle adını koymadan İKİYE BÖLEN KİM...???

her evin penceresi var ama bir evinde en az iki cephesi iki manzarasi var sayin bursali, tek tarafli bakariz derseniz,

Laf ola beri geleyi geçelim...Hangi penceremden bakarsam bakayım SİZİN evinizin çevresi GÖZÜKMÜYOR...!

kimse adim atmadigi surece birlige ve barisa ancak oldugumuz yerde boyle birbirimizi yeriz.

O zaman ülkeyi kavgaya götürmek veya kavgadan uzaklaştırmanın tek sorumlusu YÖNETİMLERDİR....Bundan önce de olduğu gibi...

farkindaysaniz forumdada bu konuda tartismaya girenler ayiklandi, terk ettiler, gittiler, kimisi ileri gitti uzaklastirildi. burasi birtek ideolojiye hizmet eden bir forum olmaya dogru gidiyor. hakaret ve kotu soz sahibine aittir. sizleri anlayisli olmaya tekrar davet ediyorum. forum yonetimi fikir ve dusuncelere acik oldugunu belirtiyor, tek tarafin hakaretlerine goz yumuyor.

Sn.tansxx, eski defterleri mi açalım...Açalım isterseniz...Buradan savunduğunuz görüşün dışından KİMLERİN gittiğini yazalım mı...!!! Bu cümlenizi YEMEK zorunda kalmayınız sonunda...Bilip bilmeden konuşmayınız....Siz sadece girdiğiniz günden itibaren ki durumları analiz edebilirsiniz...Daha geçmişi değil...!!! Burada o kadar SAĞLAM KALEMLER vardı ki , bilmiyorsunuz bile...Ancak onlar bu tartışmalara girdiklerinden dolayı gitmediler , bazıları yönetimin HAYIR dediklerinde ısrarcı oldu ve gitti , bazılarının dilinde KEMİK yoktu gitti ,bazıları öyle veya böyle küstü gitti , bazılarının da özel hayatlarıyla ilgili kendi tasarrufları ile gittiler...Ancak ve ancak FİKİRLERİNDEN DOLAYI bu forumdan hiç , ama hiç kimse gönderilmedi / ayıklanmadı...Bilmeden kimseyi ZAN ALTINDA bırakmayınız...Sadece şu oldu söylemlerindeki SERT usluba , forumdakiler alışık olmadıklarından , farklı inançlardakiler mecburen gitmek zorunda bırakıldı...

Şimdi kalkmışsınız giden-kalan analizi yapıyorsunuz...Masal gibi dinleyelim bakalım...

forum yonetimi fikir ve dusuncelere acik oldugunu belirtiyor, tek tarafin hakaretlerine goz yumuyor.

Satır satır , yazılı çizilenleri alt alta koysam acaba neler çıkar...Deyip bunu sonlandırıyorum...Bu bile başlı başına İNSANLARI tanımamanın sonucu olan bir cümledir , hele ki baha hitaben söylüyorsanız...

Sağlıcakla kalınız...

selam ederim;

sayin bursali ben soz hakkimi kullandim ve bitti. mademki tek bakis acisiyla bakarim diyorsunuz. buyurun meydan zaten sizlerin.

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Siz de kullandınız söz hakkınızı , ben de kullandım söz hakkımı...

Sağlıcakla kalınız...

mesele akp chp veya baska sey degil konuyu saptirmayalim arkadaslar. bu konuyu seviyorsunuz biliyorum. fakat konumuz birbirimize karsi olan uslubumuzdur.

Tamamen katılıyorum. Ve eklemek istiyorum.

Şimdi sizlere soruyorum hepinize uslubunu bozanlara. Devletin işleyiş sistemi mi eleştiriyorsunuz? Yoksa milletin iradesini mi? Milletin iradesini eleştirmeye uslubu bozmaya bakalım Atatürk izin veriyor mu?

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Şimdi soruyorum.

Atatürkçü müsünüz? Değil mi?

Seçenek sizin. Yok ben Atatürkçüyüz derseniz o zaman uslubunuzu düzeltin deriz.

Yok değilim diyorsanız...

Tamamen katılıyorum. Ve eklemek istiyorum.

Şimdi sizlere soruyorum hepinize uslubunu bozanlara. Devletin işleyiş sistemi mi eleştiriyorsunuz? Yoksa milletin iradesini mi? Milletin iradesini eleştirmeye uslubu bozmaya bakalım Atatürk izin veriyor mu?

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

Şimdi soruyorum.

Atatürkçü müsünüz? Değil mi?

Seçenek sizin. Yok ben Atatürkçüyüz derseniz o zaman uslubunuzu düzeltin deriz.

Yok değilim diyorsanız...

İtiraz ediyorum Hakim bey ağır tahrik var :)

• Etiketler
    mustafa kemal dönemi
  • Üst Alt