Müslümanlar(erkekler) Cennetteki Huriler İçin mi İntihar Eylemlerini Yapıyor?

Müslüman ülkelerde kadınların eğitimi hala işe yarayabilecek bir çözüm fakat cihatçıların ve onların " okullarının" amacı "eğitim" değil.Sadece Kuran ve Batı hakkında nefret dolu yayınlar okudukları sürece, okumayı öğrenmek radikalleri ılımlaştırmayacaktır. Bu kadınlara kendi hayatları üzerinde gerçek bir kontrol verin ve o zaman görün "kocalarının " kafirleri" öldürdükten sonra "hurilerine " kavuşmaları konusunda ne kadar istekli olduklarını.
Amy ROSENBERG, ABD

Newsweek, böyle bir alıntı yapmış 24 Ocak tarihli dergisinde. Sizce müslümanlar intihar eylemlerinde neden bulunuyor?Cennetteki huriler için mi yoksa Batı'ya olan nefret mi bunları yaptıran?Müslümanların(Doğu'nun)Batı'ya olan tavrı nasıldı ve neden bu hale geldi?

felsefe.net
 
Müslümanlar , en değerli varlıklarını , hayatlarını Allah'a adayıp bu adaklarını yerine getirmek için şehit olmak isterler. Şehitliği bir mertebe olarak görüp , tertemiz ve Allah katında makbul bir kul olarak ahirette yer almaktır amaçları. Huriler ise promosyondur.
 
Halkın arasına giripte iman etme ihtimali olan masum insanları öldürmek, inandığı puta kurban vermektir. Bunun ayaratıcı ve ALLAH ile hiç bir alakası yoktur.

Böyle yaptıklarını savunanlar gerçekten ALLAH için bu işi yopıyorlarsa bunu şu şartlarda yapmalıdırlar.
1. Duşman olarak sadece askeri hedef almaları gerekir. Askerlerin yanında masum bir sivil dahi olsa bu eyleminden vaz geçmesi gerekir. Yani kesinlikle bir sivilin ölmesine neden olabilecek davranıştan kaçınması gerekir.
2. Kesinlikle sivilleri hedef almamaları gerekir. Bütün nesli yok olsa bile, unutmamalıdırki inandığı, ALLAH bütün dünyadaki imanlı insanlar yok olsa bile tekrar yaratma gücüne sahiptir.
3. Kesinlikle kadın, çocuk ve yaşlı bu olaylarda kullanınlamalıdır. Şavaş sadece imanlı erkeklere ve sağlam insanlara farz kılınmıştır. Savaşmak içinde şartlar oluşması gerekir.
4. Kesinlikle yaratıcının adının anıldığı mekanlar hedef alınmamalıdır. Hatta yaratıcıya inanmayanların ibadet haneleride hedef alınmamalıki onlarda bizim ibadet hanelerimizi hedef almasınlar.

İşte bu olayların islamiyetle alakası toktur. Eski devirlerde olduğu gibi insanlar yaşayan ilahları için kurban vermektedirler. Kuranı okuyan herkes bunu görebilir. Yeterki okusunlar.
 
Üst Alt