• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Müslümanlar din üzerinden servet yığabilir mi?

Okunuyor :

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye

forumdayim

Tecrübeli
Üye

bu ne demek?

mesela bir hoca veya imam zengin olabilirmiyse kasit, böyle bir engel bilmiyorum...belli bir maasla calisiyorlar diger maasli memurlar gibi ihtiyaclarinin fazlasindan birikim yapmalari kadar dogal ne olabilir?... sonucta onlarda insan bu dünyada yasiyorlar...

gordionum

Tecrübeli
Üye
sadece fethullah hocanın, 50 milyar dolarlık bir ekonomik gücü yönettiğini dünya finans çevreleri söylüyor. bu saklı gizli bir şey değilki!

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
bu ne demek?

mesela bir hoca veya imam zengin olabilirmiyse kasit, böyle bir engel bilmiyorum...belli bir maasla calisiyorlar diger maasli memurlar gibi ihtiyaclarinin fazlasindan birikim yapmalari kadar dogal ne olabilir?... sonucta onlarda insan bu dünyada yasiyorlar...

Ne yani hepsimi kendine bu yola adadığı için yapıyor bu işi konuşturmayın beni şimdi sn. aladin ..

Medyaya yansıyan kısmını defalarca izliyoruz bir değil,iki değil..
yakalanan çok azıcık bir kısım televizyona yansıyor birde madolyonun diğer tarafı var maalesef..

Lütfen soruya dikkat işine göre geliri olan,gelirine göre az çok ne mallar yığıcağı tahmin edilenlerden bahsetmiyoruz..!

Aksine dini değerlerimizi tekeline alıp insanları duygularını sömürüp bu işten tamamen rant sağlamak için dini ya aracı olarak kullananlar yada tamamen dinimizi ticaret haline getirip yastık altlarını dolduran din tüccarlarından bahsediyorum İllaki vardır böyleleri değilmi isimleri lazım değil ..

Nasıl desek, nerden başlasak...
Yatlardan mı, katlardan mı, yastık altındakilerden mi?
Avrupa'dan mı, Ortadoğu'dan mı, Türkiye'den mi?

Sıralasak, acep sayfalar yeter mi ki?
Hiç başlama bence SOSYALİST ne sen çıkabilirsin bu hesabın içinden nede ben...:))

sadece fethullah hocanın, 50 milyar dolarlık bir ekonomik gücü yönettiğini dünya finans çevreleri söylüyor. bu saklı gizli bir şey değilki!

Fethullah gülenin kitapları,cd'lerine göz attım biraz önce tabiki almak için değil..:))

Fiyatlarına sadece bunlardan bile kazandığının maliyetini çıkarırsan çok fazla birde %20 indirim varmış güyya...:Winlk_Tongue:

Eminim gelirinin %10 kısmı burdan geliyordur gordionum..:)

Neyse konuya dönüyüm Bu tarz kitaplar,cd'ler yani Kur’an-ı kerimden , dini yayınlardan para kazanmak caizmidir bu bir şekilde din üzerinden servet yığmak olmuyormu?

Kuranı,dinimizi ticarete alet etmek olmuyormu?

Amaç sadece dinimizi öğretmek olsa,okunmasına sebep olmak olsa bu kadar pahalı olmazlardı bence...

gordionum

Tecrübeli
Üye
katılmamak elde değil. ancak bu gerçekleri söylemeniz bile kula kulluk edenler için, dinsizlik sayılmakta. sanki, bu konuda kararı verecek merci-i kendileri.

50 yılda 115 Kuran meali üretmenin yegane maksadı, gelir elde etmektir. zira kimse kimsenin mealine kötü demediğine göre!

Son düzenleme:
Üst Alt