Müslüman futbolcu oruç tutmalı mı

Ramazan’da oruç tutmak isteyen futbolcular inanç ile performans arasında gidip geliyor.

ribery_3.jpg

'KAZAYA BIRAKILABİLİR'

RİBERY HAFTA İÇİ TUTUYOR

ÖMER ESKİDEN ORUÇ TUTUYORDU

TUNAY ARTIK ORUÇ TUTMUYOR

KULÜP YÖNETİMLERİNİN TAVRI

Müslüman futbolcular... Acaba kazaya mı bırakılmalı yoksa oruç tutup ramazanda futbola ara mı vermeli?

ensonhaber.com

Oruç tutanları ilk 18'e alsınlar ama 85. dakikada oyuna girsinler. Bu dakikaya kadar da müsaitse teravihe de gidip takımının maçı kazanması için de dua edebilirler...

tunakan

Uzaklaştırıldı
Oruçtan ziyade kılık kıyafet daha önemli. Maçlara HAŞEMA ile çıksınlar! zinhar zındık kıyafetlerle maça çıkmasınlar...

Ben buraya adam gibi konu açıyorum, siz futbola hangi gözle bakıyorsunuz bilmiyorum ben farklı gözle bakıyorum ama dinle dalga geçiyorsunuz.

tunakan

Uzaklaştırıldı
Kimse dinle dalga geçmez ve teşebbüs bile etmez! ancak dini kullananlarla her kesin işi ve hesabı olur...

Ahsenarsi bu tavirlar futbolami yoksa islam ve onla ilgili oruc, namaz ve dua gibi mefhumlarami...?

Bence bunu iyi tahlil etmek lazim...

Eğer dalga geçtiklerine dair ben yanlış anladıysam tabiki özür dilerim ama
hafif dalgaya vurmak olarak düşünüyorum. Bunda yanılıyorsam sözümü geri alıyorum.

Konunun temasına dönersek oruçlu insan, futbol oynamalı mı? Oruç mu tutmamalı yoksa müslüman futbol oynamamalı gibi cevaplar bekliyordum. Futbolcunun işine karşımıyoruz ama düşüncemizi savunabiliriz.

Yanlış mı düşünüyorum?

Dinle dalga geçmedik Ashenarşi. Biz de senin gibi müslümanız ve Allah korkumuz var. Açtığın konu mizaha müsait olduğu için bu yorumları yaptık. Ne dinle ne konuyla dalga geçmek için değil...

Üst Alt