• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Mükemmel kadın olmayın!

  • Konbuyu başlatan Venhar
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Mükemmel kadın olmayın!

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
'Mükemmel kadın' denildiğinde aklınıza ne gelir? Toplumun ve yaşamın üstüne yapıştırdığı tüm sıfatları eksiksiz yerine getiren kadın!

İşte son haftalarda biz kadınlar arasında hızla yayılan bir yazı: Mükemmel kadın olmak hakkında.

Hepimizin ortak derdi: Mükemmel kadın olmalı mı olmamalı mı? Olmak istiyor da olamıyorsak mutsusuz, olmak istemiyor da bekleniyorsa mükemmel olmamız mutsusuz... Aslında mükemmel diye bir kavram yok, en iyisi unutalım bunu. Kendimiz olalım. Kendimize sahip çıkalım öncelikle. Bizler mutlu olalım ki, mutluluğumuz evimizde, işyerimizde dalga dalga yayılsın... Sevgililerimize, çocuklarımıza, arkadaşlarımıza geçsin... Pudra.com, mükemmel kadın olmayı değil önce kendiyle barışık ve mutlu, mutluluk yayan kadın olalım diyor.

Mükemmel kadın kimdir? Ya da mükemmel olmaya çalışan kadın bakalım...
'Mükemmel kadın' denildiğinde aklınıza ne gelir? Toplumun ve yaşamın üstüne yapıştırdığı tüm sıfatları eksiksiz yerine getiren kadın!

İyi bir eş, anne, dişi, seksi, ev hanımı, iş kadını, dost, evlat, sevgili ve daha birçok şey olan mükemmel kadın, neden mutsuz olur? Çünkü bu kadınlar başkaları için yaşarlar! Bir ilişkide kadın, eşinin hayatını gereğinden fazla kolaylaştırdığında, iyi bir iş yapmış olmaz. Her sorunu çözebilen, sorumlulukları üstünde taşıyan, düzeni koruyan ve bunun için insanüstü çaba gösteren kadın, karşısındaki erkeğin genetiğini bozar.

İnsan doğası almaya, tüketmeye eğilimlidir ve rahata çabuk alışır. Mükemmel kadın, her konuda başarılı olduğundan, karşısındakine yapacak bir şey bırakmaz. Armut piş, ağzıma düş! İlişkiler, paylaşım olmadan büyümez. Kadın ve erkeğin gelişimi, yaşamın getirdiği sorumluluklar, dersler ve çaba ile doğru orantılıdır. Çocuğunun okul ödevlerini kendisi yapan bir anne, evladının öğrenmesini ve yeteneklerini geliştirmesini engellediğinin farkında değildir. Aynı durum ilişkilerde de geçerlidir. Eşinin işlerini üstlenen, yapması gerekenleri onun yerine yapan, beceremediklerini bir şekilde halleden mükemmel kadın, mutsuz olmaya mahkumdur.

Mükemmel kadının hayal kırıklıkları...
İşin garip tarafı, bu yapıdaki kadınların ilişkileri genellikle hayal kırıklığı ile biter. En çok aldatılan, terk edilen kadınlar, kusursuz kadınlardır. Neden aldatıldıklarını anlayamazlar. Üstelik, eşlerinin seçtikleri kadınlar, kendilerinden çok daha vasıfsız olanlardır. 'Benim neyim eksikti?' Bu cümlenin cevabı havada kalacaktır, hatta şok etkisi bile yaratabilir ama eksik olan kusurdur.

İlişkiler paylaşım üzerine kuruludur. Mükemmel kadın, eşinin yapacaklarını üstüne aldığında, zaferlerini de elinden almış olur. Çaba göstermek, uğraşmak için ortada sebep bırakmaz. Heyecanı, hevesi kalmayan bir eş, doğal olarak gidip, kendini göstereceği, yaratacağı başka ortamlar arar.

Çevrenizdeki insanları bir düşünün. İçlerinde, mükemmel olduğuna inandığınız ama hala neden evlenemediğini ya da mutsuz bir ilişkisi olduğunu anlayamadığınız kişiler yok mu? Dışarıdan bakıp, dört dörtlük kadın dediklerinizle birlikte yaşadığınızı hayal edin. Hazır bir hayat. İlk başlarda çok keyifli gelse de, zaman içinde son derece sıkıcı, tek düze ve boş bir yaşam şeklini alır. İnsani egonuz zarar görür.

Kendinizden vazgeçmeyin!
Mükemmellik, kendinden vazgeçmek demektir. Sürekli başkaları için yaşamak, onların ihtiyaçlarını gidermek, onların sevdiklerini seçmek ve hazırlamak, hep başkalarını düşünmek, mükemmel kadını kişiliksiz kılar. Kendi hayatından vazgeçmek, saçının her telini süpürge etmek, gereksiz özveri ve fedakarlık göstermek, karşı taraftan alkış ve takdir almaz. Düzenli olarak bunlar yapıldığı için, görevmiş gibi algılanır ve kıymet bilinmez.

Kusursuz ve mükemmel olmak, sadece zarar verir. Eşini, çocuğunu, kendini hatta dostlarını bile zor bir psikolojik sürece sokar. İlişkiler paylaştıkça değer kazanır ve keyif verir. Mükemmel kadın mutlu olamaz. Başkalarının hayatını düzenlerken, kendine ait bir yaşamı unutur.

İnsan dediğin kusurlu olur. Hataları, yanlışları ile var olur. Mükemmellik, insana ait değildir. Kusursuz veya mükemmel kadın olmayın. Bu sizi ancak, ruhsal köle ve yaşam hizmetçisi yapar…

Bu görüşlere katılıyorsanız, mükemmel olmaya çalışmaktan gelin vazgeçin. Kendimize sahip çıkalım, sakinleşelim, yavaşlayalım ve hayatın tadını çıkaralım...

pudra.com
 

Masterlord

Kıdemli
Üye
resimde sağ taraftaki kadının gözleri harikaymış :)))

mükemmel olmanıza gerek yok
bayanlar boş konuşmayın yeterli ... ya hatta mümkünse hiç konuşmasalar daha güzel olcak

suskun halleri süper oluyooo
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
resimde sağ taraftaki kadının gözleri harikaymış :)))

mükemmel olmanıza gerek yok
bayanlar boş konuşmayın yeterli ... ya hatta mümkünse hiç konuşmasalar daha güzel olcak

suskun halleri süper oluyooo


servet , bence sen sağır ı ve dilsiz biriyle evlen yoksa kadın ve konuşmamak imkansız gibi bişey :Winlk_Tongue:
 
Üst Alt