Muhammed eşittir Allah denilmesi doğrumudur?

selam ederim;

gercekten anlayamadım bana inanırsanız dini konularda yorum yapmaya devammı edeceksiniz? bu iki konu nasıl baglandı birbirine:)

sevgili bursalı68 adına din dediğiniz şey gerçekte doğru demektir. istediginiz yerde yazın her an içersinde olacaksınız. din peygamberler dualar ayetler inançlar demek degildir. din doğruyu icra edebilmek için insanı sorumluluğa iten ve bir takım uyarılar ile herşeyin hesabının oldugunu bildiren bir sistemdir. ve sosyal bir olgudur. çogunluk ne isterse o olur. 200 kisi bu başlıktan rahatsız olduysa sizde 201 tane rahatsız olmayan ve isteyen insan bulmalısınız. özgürlük budur. sizin özgürlüğünüz bu sitedeki diğer arkadaşınızın özgürlüğünün başladığı yerde son bulur. bu başlık beni rahatsız ediyorsa ve ben çogunluksam değişmesi demokratikliktir. konuyu şahsınıza alıp ben bu konuda bidaha yazmayacagım demek size kalmış. dilediginiz kaprisi yapabilirsiniz yönetime. akp seçimlerde lider olunca bazı gazeteciler işi bıraktı, bazı sanatcılar yurt dısında yasamaya karar verdi ve gitti. herkezin kendi secimidir tepki vermek.

yanlızca sunu eklemek istiyorum. adına özgürlük dediginiz şey kişiye özel değildir. topluma açık yerlerde kuralları bir takım hakları kurumlar heyetler belirler. bu sitede'de yönetimi oluşturan bir heyet var. ve aldıkları kararları uyguluyorlar. bize ait olmayan bir yerde başkalarının emekleri sonucu bir arada bulunuyoruz. ben bu başlıktan rahatsız oldugumda bir daha din kısmında yazmayacagım demedim. bakın diger arkadas diyorki o başlık altında ben cevap vermedim başlık degişti şimdi birşeyler söylemek istiyorum.

bana göre site yöneticileri gerçekten her çeşit düşünceye eşit mesafede duran, olayları kişisel ele almayan bir tavır sergiliyorlar. benim bu sitede oluşumun sebebi onların göstermiş oldukları bu tutumlarıdır. kendilerini tebrik ederim. umarım karşılığını alırlar emeklerinin.
 
selam ederim,

sn bursalı68 hakkınızı helal edin ben ediyorum. yeni yıla tartışarak girdik gibi bişey oldu umarım bütün bir yıl böyle devam etmez. sizi sevgiyle selamlarım. yeni yılınızda ailenize ve size afiyet ve sağlık dilerim. bereket ve bolluk üzerinize olsun.

başlık sahibine de haksızlık etmek istemem. konunuza kaldıgınız yerden devam ediniz. aradaki bu çekişmeden ötürü tekrar özür dilerim.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Özürünüzü KABUL ETMİYORUM...!!! Dediğinizi diyeceksiniz , kendi görüşünüzde yönlendirmede bulunacaksınız...Ve özür dileyip helallik isteyeceksiniz...HAK YEDİNİZ Sn.TANSEL ....HAK...!!!

Ne özürünüzü kabul ediyorum ne de hakkımı helal ediyorum...!!!

Öbür tarafrta KARŞILAŞACAĞIZ...!!!

İyi forumlar...
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Anlıyorum ki yine uzun uzadıya bir şeyler yazıyorsunuz...Uğraşmayıznız...Yormayınız kendinizi....Bu noktadan sonra sizile " fikir teyaddimiz , tartışmamız,gçrüş alış - veriş ve paylaşımımız bitmiştir atrık "...

Ben sorunu " diğer tarafa havale " ettim artık...!!! Sizin o " Ulu Meleklerinizin " üzerindeki kademe / mertebe / hüküm sahibi KARARINI VERECEK artık...

Kendinize iyi bakın ,sağlıcakla kalın...
 
Merhaba,

Özürünüzü KABUL ETMİYORUM...!!! Dediğinizi diyeceksiniz , kendi görüşünüzde yönlendirmede bulunacaksınız...Ve özür dileyip helallik isteyeceksiniz...HAK YEDİNİZ Sn.TANSEL ....HAK...!!!

Ne özürünüzü kabul ediyorum ne de hakkımı helal ediyorum...!!!

Öbür tarafrta KARŞILAŞACAĞIZ...!!!

İyi forumlar...

selam ederim;

muhterem ben konu başlığı sahibinden konuyu gereksiz yere meşgul ettigim için özür diledim. sizden özür dileyecek bir durumum yoktur. diğer hakkınızı helal edin konusundada, herşeyin doğrusunu yüce Allah bilir. ben birşey idda ediyorum bu yanlıştır diyorum aklımın yettigince, sizde kendi akıl ve idrakınıza göre beni haksız buluyorsunuz. ortada olan bu anlaşmazıkdan ötürü eger ben haklıysam hakkımı helal ediyorum, eger siz haklıysanız siz hakkınızı helal edin istedim. ister edin ister etmeyin elbetteki ulu Allah hesapları tez görendir.

aramızdaki fikir alış verişi ve paylaşımımız bitmiştir demişsiniz. umarım böyle olmaz. burası Forum ve ayrıcalıklar gayet normaldir. ulu Allah farklılıkları yaratmıştır. çok şükür farklıyız. bu yüzden düşünüyoruz doğruyu bulmak için. düşünsenize dünyada herkez aynı fikirde olsaydı dünya gerçekten ne sıkıcı olurdu.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sn.TANSEL , ben ilk ve son söyleyeceğimi söyledim....İşimiz diğer tarafa kaldı...Doğrudur her şeyi Yüce Allah Bilir...!!! Bundan dolayı HESAP sonucunu diğer tarafa bıraktım ve o yüzden ne özürünüzü , ne de helallik isteğinizi kabul etmedim...

Bu MİZAN da çözülecek bir konu olarak sizin de benim de " muhasebe kayıtlarımda " yer edecektir artık...

Sağlıcakla kalınız...
 
selam ederim;

#46 numaralı mesaj ile arkadaşları uyarmış diğer bir arkadaştanda tepki almışım yöneticiler gerek görürse değiştirir bu başlığı diye 1 ekim tarihinde. konu başlığının yanlış olduğunu ifade etmiş fakat bir kimseye mesaj atarak şikayette bulunmamışım. buna ragmen 200 kadar aynı başlıktan şikayet almış bir başlıktır. konu başlığının değişmesine bir tek beni hedef gösterip bana sataşmak yerine, adminlerden gerekli açıklamayı alsaydınız bu gereksiz tartışmaya girmezdik. ifade özgürlüğü var ise inanç özgürlüğüde vardır. herkez birbirinin inancına saygısızlık etmeden fikrini beyan etmeli ve bunun binbir türlü yolu var.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sn.TANSEL artık bana değil , bu savunmayı " DİĞER TARAF " için hazırlayınız...Ki benim düşünceme göre insanları " gerçekleri - doğruları " görebilmesi - yorumlaması noktasında ENGEL OLDUNUZ....!!!! Bunun hesabını diğer tarafta verin , bana değil, YÜCE ALLAH'A....!!!!

Hikmeti de unutmayın bu arada...!

Sağlıcakla kalınız...
 
Selam!
Sn.Bursali;
Kendinizi uzmenize hic gerek yok!
Tasavvuf inancinin Islam icindeki
Bu baglamdaki sapkinlik ornekleri Binlerce....
Daha once bu dairedeki bir ornegi vermistim.

Mesaj:185i hatirliyalim:

Once BILGI:

Muhammed as uzun bir sure Cebrail asla konusamayinca
Baglaminda Vahiy alamayinca
Umutsuzluga dusmus,
Risalet gorevini beceremedigini ,
Bu yuzden Allah cc nun kendisine darilip,
Onu terkettigini dusunmustur.

Yani
Cebrail asi gormesi, beser olan Peygamberin istegine bagli degildir.

Iste
Bu durumdan sonra gelen ilk ayetler soyledir:

Bismillâhir rahmânir rahîm.
93.1.Yemin olsun kuşluk vaktine,
2. Gelip oturduğu vakit geceye ki,
3. Rabbin seni terk etmedi,
sana darılmadı da.
4. Sonrası/âhiret/gelecek senin için öncesinden/dünyadan/geçmişten
elbette ki daha mutlu/kutlu olacaktır.
SADAKALLAH!...
Tabii
Bu durumlar ;Islam dinine aittir.

Tasavvuf inancinda ise:

Ebu Muhammed Abdurrahman hoca el-Mağribi el-Kannavi hoca ile ilgli olarak,
el-Mağribi el-Kannavi istişare edildiği konularda
kendisine gelen kimselere;
- biraz bekle, Cebrail`e sorayım
der ve aldığı cevaba göre
kendisine sorulan konuda
-yap yada yapma diye yanıt verir.
Şarani, et-Tabakatu`l-Kubra 1/161

Mopsy-
Bir tarafta kendisine sorulanlara;Cebrail henuz gorunmedi
Diyen Islam dininin Peygamberi.

Diger taraftan kendisine sorulanlara;Cebraile sorup geleyim
Diyen bir Tasavvuf inancinin evliyasi

Baglaminda
Tasavvufcu ehl-i sunnet vel cemaattir diyen guruplar?

Yüzlercesi için bu satırları teyid eden yüzlerce örnek verilebilir.. Kendi bireysel değişimlerini gerçekleştiremiyenler, böylece reel olmayan dünyalarında bunalımlardan bunalımlara bir koşudalar. Tahrip ettikleri Kitaplar'ını Allah'a kaldırıp, O'nu kendilerine hulul ettirip insan-tanrı modeli oluşturan bu dinsel şahsiyetlerin, topluma velayet etmekten, O'nu evrenin uyumu içine çekici çözümleri yakalamaları imkansızdir.
Ulum el Hikme- Kitab'a Dayalı Tahribkar Kültürler

.... - biraz bekle, Cebrail`e sorayım...
Ve
Bunu bize aktaran tasavvufcularin yere goge sigdiramadiklari
Şarani hoca! "nin yaziklari

.... Bizim yolumuz ise tamamen ahlâk- Muhammediyyeyi,
yani Rasûllahin yüksek ahlakini yasamak ve
bütün hayatimizi Kuranin emirlerine ve Rasûllahin sünnetlerine göre düzenlemektir....

Yani
Hem agizlarindan Allah cc,Muhammed asi dusurmezler
Hemde kufrun bini bir para....

Simdi de,
Gunumuze,formumuza donalim ve,
Mesaj:209u hatirliyalim:

mopsy´isimli üyeden Alıntı
Selam
Cebrail as'in giremedigi ama Peygamberimin girdigi makam mi var?
Kur'an'da/Sunnette ki delili nerede?

Kim bunu soylemis.
Ve
Buna nasil bir delil getirmis?
Yoksa oradamiy mis?

tansxx´isimli üyeden Alıntı
selam ederim;

evet oradaydı. delili cebrail as ın kendisidir. soyleyende odur. ister kabul edin, ister etmeyin.

Bismillâhir rahmânir rahîm.

6.121......Şeytanlar kendi evliyasına/dost ve destekçilerine sizinle mücadele etmeleri için elbetteki vahiy gönderirler.
O şeytan evliyasına boyun eğerseniz kesinlikle müşrikler oldunuz demektir.

Sadakallah
 
''Eşhedu en lâ ilâhe illellâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlü''

Ben şahitlik ederim ki Allahtan başka Tanrı yoktur. Yine şahitlik ederim ki Hazreti Muhammed (s.a.s.) Allahın kulu ve Peygamberidir.

Kelime-i Şehadet etmeden Müslüman olunmuyor ise; Şehadet ettikten sonra neden Hz.Muhammed Allah cc. ile kıyaslanıyor ve eşit görülüyor?

Müslüman olmak için Allah'tan başka Tanrı yoktur, Muhammed onu KULU ve ELÇİSİ'dir. diyoruz.
Arabamız düze çıkınca Muhammed=Allah oluyor öyle mi? Zırvalamayın yav.
Hiçmi düşünmez bu gaflet uykusunda ki mecnunlar...Hristiyanlık nasıl ki İsa peygamberi Allah'ın oğlu diye görüyor yada RAB diyor...Biz onlara kızıyoruz... Ama kendimizde altta kalmıyor Hz.Muhammed'i Allah ilan ediyoruz.Tevbe Haşa...
 
Üst Alt