Muhammed eşittir Allah denilmesi doğrumudur?

selam ederim;

çarpıcı olmak için televole zihniyetine ihtiyaç yok merak eden bakar okur alır bilgiyi. ben şimdi hakkınızda bir başlık açayım ozaman başındaki peygamberimizin ismi yerine sizinkini yazalım insanlar merak edip konuşsun altındada sahte peygamberleri konuşalım. yakışırmı bu bana. peki şu an hayatta olmayan birini yazalım ve o gelip burada cevap veremesin. çarpıcı olması için onu ulu Allaha eşit koşan bir başlık altında aslında öyle olmadığını tartışalım. adaletmi bu. konuyla ilgilenen her kimse bu yaptığı ile büyük bir vebalden kurtulmuştur. iyiki yapmışım diyecektir o gün.
 
B

bursali68

Ziyaretci
selam ederim;

çarpıcı olmak için televole zihniyetine ihtiyaç yok merak eden bakar okur alır bilgiyi. ben şimdi hakkınızda bir başlık açayım ozaman başındaki peygamberimizin ismi yerine sizinkini yazalım insanlar merak edip konuşsun altındada sahte peygamberleri konuşalım. yakışırmı bu bana. peki şu an hayatta olmayan birini yazalım ve o gelip burada cevap veremesin. çarpıcı olması için onu ulu Allaha eşit koşan bir başlık altında aslında öyle olmadığını tartışalım. adaletmi bu. konuyla ilgilenen her kimse bu yaptığı ile büyük bir vebalden kurtulmuştur. iyiki yapmışım diyecektir o gün.


Merhaba,

merak edip konuşsun altındada sahte peygamberleri konuşalım.

Size ANNENİZ ANANUR 'un sahte olup olmadığının kanıtını 50 bin defa sordum....Bana ne sundunuz...Hikayelerden , deprem , felaket TELLALLIĞINDAN başka...??? Kalıkp şimdi sahte peygamber , şu , bu MUHABBETİNE girmeyin...! İsterseniz daha önceki yazışmalarımızı COPY / PASTE edeyim ...Ne demişsiniz , dememişsiniz hatırlayalım tekrar ne dersiniz...?

Küfrün , insanları " SAF " yerine koymanın alasını yaparken KİBARCA davranıyorduk , gıkınız çıkmadı...Şimdi NE OLDU onu soruyorum size...!!!
 
selam ederim;

annemin mehdi olması konusunda bizi küfüre düşüren şeyi tartışıyoruz sanmıştım. varsa söyleyin bizde bilelim küfür neresinde?

konu ile ilgili ise eger; konu kapatılsa idi gerçeklerin üzeri örtülmüş olabilirdi. hangisi gerçek onuda kimse bilmiyor gerçi. ilgilenen istediğinde girer okur konuyu. olaya bakış açınızı gurur meselesi gibi görüyorum. fakat siteyi yönetenlerede onların aldıkları önlemlerede saygı duymak gerekir. bakın 200 kusur kişi rahatsız olmuş bu yola baş vurulmuş konu kapatılmamış başlık yumşatılmıştır. eğerki başlığın değişmesini en başından isteyen ben sizin söyleminiz ile küfüre düşmüş isem sizi tenzih ederim varsın olsun ben düşeyim küfüre. ulu Allah kalplerimizi gören ve bilen değilmidir? ulu Allah her zaman doğrudan yanadır. varsa yanlışım kusur eksiğim noksanım insan olduğumdandır muhterem, siz merak etmeyin küfürse eğer siz değil ulu Allah dır benim orada af dileyeceğim makamım. benim küfürümden siz neden kaygı duydunuz onu anlayabilmiş değilim. zaten bu forumda bi o kaldı bana söylenmedik onuda siz söylediniz "düşünce özgürlüğünden bahseden, kalpleri bilen ve gören zatı sayın bursalı68".

dil dir insanı ifade eden. o harfi icra eder. harflerin değeri vardır, birbir yazılır kayıd edilir gaybda. vezir de eder rezilde. çok konuşup rezil olmakdan, boş konuşup zaman almaktan, sert konuşup kalp kırmakdan cenabı hakka sıgınırım.
 
selam ederim;

"Küfrün , insanları " SAF " yerine koymanın alasını yaparken KİBARCA davranıyorduk , gıkınız çıkmadı...Şimdi NE OLDU onu soruyorum size...!!! "
demişsiniz;

nerede o saf insanlar? inanın ben kimseyi göremiyorum etrafımızda. herkez oldukça bilgili maşallah. saf olan bu çagda çıkıp ortaya sizlere sundugumuz gerçekler ile bizlerizdir. biz burdayız sizlerde buradasınız. gün ola harman ola, zaman azdır bekleyip görecegiz bilgi neymiş ve kime aitmiş. ben sözlerimi yazdım foruma ve bu konuya girerek insanları sıkmamaya çalışıyorum. konuya nereden nasıl bağladınız ve buraya geldik bilemiyorum. bilgi konusunda sizinle tartışacak değilim. zamane insanı maşallah herşeyi çok iyi biliyor. dünyada bu bilinen bilgilerden dolayı gayet huzurlu ve mutlu bir durumda.

mehdilik konusunda önceden yapmış oldugumuz konuları burada paste etmeniz ile beni ne için korkutacaksınız anlayamadım. aynı şeyleri tekrar edecek değilim. eğer buraya paste etmek sizi memnun edecekse buyurun ben buradayım tekrar konuşalım neymiş bizim yaptığımız küfür. sabır gösterirsek gerçek açığa çıkacaktır. bizim bir cemaatimiz yok. öyle bir derdimizde yok. kusurlarımız ile doğrulmaya gayret ederek yaşıyoruz hayatı. kaygı etmeyin ortalık sahtesinden geçilmiyor şu günlerde size bu konuda hak veriyorum. gerçekliğini idrak ettiğiniz günde fazla üzülmeyin yazdıklarınız için bizler bu tür eylemleri hoşgörüyoruz, normaldir.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Tabiri cazise konular " don lastiği gibi uzadığında " canım sıkılmaya başlıyor...Ve konular POLEMİĞE dönüyor...Siz küfür nedir dediniz ben de KENDİ GÖRÜŞÜMÜ KUR'AN doğrultusunda sundum...Bunu da sizden örnekledim...

Ancak görüyorum ki polemiğin ucundan yakaladınız bırakmak gibi bir niyetiniz yok...

O zaman şöyle yapalım ve tartışmamızı doğru zemine çekelim...;

Size daha önce şu , şu , şu konularda , size gelen MELEKLER ne diyecek sorun dedim...Siz biz soru soramıyoruz dediniz ( oysa sitenizde konuştığunuz yazıyor ) bizde yemedik de fazla da hırpalamamak için YEMİŞ göündük...Siz de bundan mutlu mesut devam ediyorsunuz sallamaya...

Gelelim sallamanın SON NOKTASINA o zaman...:

Kur'an'a göre ...;

1- Namaz Kaç vakit...?

2- Namazlar , yani vakitler KAÇ REKAT...?

3- Namzda NE OKUNUR...?

4- Hırsızın ELİ KESİLİR Mİ...( Maide 38)

5-Maide 3 ayeti doğru mu değil mi...?

6-Başörtüsü EMİR mi değil mi...? Ayetler bazında...?

7-Fatiha suresi HAMDELE mi yoksa FATİHA mı...6 ayet mi , 7 ayet mi...?

8- RECM var mı yok mu...Varsa ayeti , yoksa ayeti...?

9- MA MELEKET EYMANÜKÜM nedir...Cariye mi, başka bir şey mi...AÇIKLAMASI...?

Daha önce BİLİMSEL konularda YANIT istedim maalesf...!!! Şimdi ise direkt Kur'an ile ilgili soruyorum...

Bunları kime sorarsınız , Cebrail - Mikail - Azrail - İsrafil hazretlerine mi , Allah'a mı , yoksa başka bir güce mi sorarsınız , Ai'ye mi , Veli ' ye mi sorarsınız....? Orasını bilemem...Ama islamın özellikle PARÇALANDIĞI bu noktalarda size gelenler ne diyor bir gidin sorun ve yanıtlarını getirin , biz de onların NE MAL olduğunu ortaya koyalım...!!!

Sonrasında ATIYOR musunuz , yoksa TUTUYOR musunuz anlayalım...NET olalım yani NET...!!!

Bu başlık eğer küfür ise , sizin getirdiklerinizle göreceğiz neyin ne olduğunu...BUYRUN...Söz sizde...!!!
 
selam ederim;

estagfurullah don lastiği uzar ama bu konu uzamaz muhterem kısa keselim madem.

sevgili bursalı68, sormuş olduğunuz soruları cevaplarsam bana inanacakmısınız? elbetteki bu soruların sonu gelmeyecek. sordugunuz bütün soruların cevabı vardır. bu cevapları siz mehdi ortaya çıktıgında kendisinden alır dilerseniz inanır, dilerseniz inanmazsınız. bizim inandırmak ile ilgili ağır bir görevimiz olsa idi vay halimize. doğrusu buna gücümüz yetmezdi. bizim görevimiz tebliğdir. ortada biz yokuz sadece ulu meleklerin uyarısı vardır. burada insanlara bir söz hakkı verilmiş olsa idi 7 yıl mehil (süre) verilmezdi. ben ancak bu 7 yıl süre başladığında sizi başladığına dair haberdar edebilirim. 7 yılın sonunda ise kararı sizler vermiş olacaksınız. bu karar neticesinde insanlara verilmiş bir söz hakkı, veya soru sorma cevap alıp inanma gibi bir olay olsaydı gerçekten işimiz kolay olurdu.bizim 7 yılın sonunda dünyanın altını üstüne getirecek bir gücümüz olmadığına göre bu süreyi ulu Allah ömür verirse bekleyip hep birlikte görecegiz. bizler uzun yıllardır sabırla bekledik, bekliyoruz ortaya çıkmasını bu yüzden 7 yıl uzun bir süre değildir. bir zahmet sabır gösterin görelim neymiş mehdinin ilmi. onun işi tek tek insanları inandırmak değildir. dileyen inanır dilemeyen inanmaz. Allah herkezin gönlüne aklına idrak ve anlayış versin bu benim dileğimdir. ben size 2012 mayıs haziran ayına kadar bu iş ortaya çıkacak demiştim. bize bildirilen budur. insanlarla tartışmalara girip burada yazılan çizilen yazılardan pişmanlık duyulacagı bir ortam yaratmaktan korkarım. umarım o gün geldiğinde adminler sizlere gerekli anlayış ve desteği sunar ve yaptığınız bu içi boş lakırtıları siteden kaldırmanıza yardımcı olur. fakat diğer yandan sizleri körükleyip bana kızgınlık ile yazdığınız yazıları, onlar hakkında yaptıgınız ileri geri yazıları defterlerinizden silerlermi buna emin değilim. bu günden ben onlar hakkında bu eleştirileri yapan sizler adına af dilemekteyim. tartışmayı sürdürüp her iki tarafında ileride üzüntü duyacagı bir noktaya gelmek istemiyorum. varsın olsun siz bize küfüre düşmüş fasık deyin veya sahte deyin. gerçek gün yüzüne elbet çıkacaktır.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sevgili TANSEL , bana HİKAYE OKUMA....Net olmanı istiyorum net...!!! Gerisini GEÇ...!!!
 
selam ederim;

bildiğim kadarı ile hz.nuh, peygamber olmasına ragmen kardeşini kendisine inandıramamış ve helak oluşuna engel olamamıştır. şimdi ben kimimki sizi inandırayım muhterem. konu açık ve nettir. zaman ile gerçek gün yüzüne çıkacaktır. sabretmek demek hikaye okumak demek degildir. o gün biz sözlerimizin ardında duruyor olacagız. bu iş aklın üzerindedir. sabır gösterip skut ederseniz siz karlı çıkarsınız sevgili dostum.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sn.TANSEL , ben size NET olmanızı istedim...Bunu başaramadınız maalesf...Şöyle sorguladınız , söylesem inanacak mısınız...Buna çok kısa ve ne t yanıtım var ....: SANA NE...Nasıl anlayacağım seni neden ilgilendirsin ki...?

Emin ol bu akşam , hatta bu sabaha karşı yazdığım " DİNİ KONULARDAKİ " son mesajlarım bunlar...Eğer ki sevgili mopsy girip " evet ben kendim baskı altında kalmadan bu başlığın değişmesini kabul ettim " DEMEZ İSE...!!! Çünkü ben İSLAMİ BİR SİTEDE değil , özgürce düşüncelerin yazılabildiği bir sitede yazdığımı biliyorum...Yanılır mıyım bilemiyorum...!!! Yarın sabah belli olacak yanılıp yanılmadığım...

Siz ne anlatırsanız anlatın bu sabahtan sonra belki de bu zamana kadar İSLAMIN İÇİNE EDENLERE anlatacaksınız...Çünkü bu başlığın BASKI ile değiştirilmesi benim , kişilik , insanlık , tartışma , metod yönünden KABUL EDEBİLECEĞİM bir durum değildir...Kendiniz çalar kendiniz oynarsınız artık...Neyi düzeltebileceğinizi sanıyorsanız buyrun düzeltin...!!!

Bu noktadan sonra BURSALİ68 " Dini ve Siyasi " tartışmaların tamamen dışında olacaktır ( dediğim gibi benim esasım konuyu başlatan ve konu başlığını belirleyen Sn.mopsy'nin DEKLERASYONU dur )...Bundan EMİN OLABİLİRSİNİZ...Sadece " geyik muhabbetinin " olduğu yerlerde olurum sanırım...

Buyrun şimdi küfrü , mehdi olan ANAUR'u kime anlatırsanız anlatın...

İyi yıllar ,iyi sabahlar , iyi forumlar...!
Sağlıcakla kalınız...
 
selam ederim;

"Hayal gücünüz geleceğinizi belirler. Einstein şöyle der: ‘Zekanın gerçek göstergesi hayal gücüdür, bilgi değil’. Bu yüzden hayal gücünüzün hantallaşmasına izin vermeyin."

"Bir konuyu tartışabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu deneyimlemelisiniz."A.Einstein

size biz hayal kuruyoruz demiyorum. ama önünü kalıplaşmış dogru sandıgınız şeylerle tıkamayın. inançlarınızı bir kenara koymayın haklısınız. fakat hayal kurmanıza engelde olmayınki objektif olabililesiniz. tutundugunuz kalıplardan ancak böyle kurtulur gerçegi görebilrsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst Alt