Muhammed as'in bedduasi

Selam!

sn.tansxx

ben sizin dostunuz degilim.
Bana yonelik yazmayin
Konuya yonelik yazin
bana yazmayin.............

selam ederim;

arkadaşım orada şikayet yeri var bas şikayetini dile getir madem sızlanıp duruyorsun bana yazma diye, sana yazmamam için bir sebep yok ozaman her isteyen istediğini yazsın bilgi diye satsın ortaya ardından ayet hadis desin. yok öyle şey kusura bakma yazarım. sen üzerine alınma bu konuda bu hadisleri kim uydurup yorumladıysa onlara diyorum ben. o beddua etmezdi!! yani ulu Allah kime nasıl ceza vereceğini bilmeyecek oda öyle bir kelam edecek? aklınız bunu alıyormu? düşününce almaz aklınız, ama düşünmek nerede biri söylemiş işte doğrudur her söylenen al getir paylaş hiç tartışmayalım aman dinden çıkarız. yok öyle şey.

Son düzenleme:
sn tamsxx

Yanlis gordugunuzun dogrusunu yazin
Beni muhatab almayin.

benim inancim
sizle iliskimi bana haram kilmistir.

Sizin dininiz size benim ki bana.
Her konuya konuyla ilgili
ISTEDIGINIZI YAZIN

Ama
sahsimi zikretmeyin
Beni muhatab almayin.

selam ederim;

tanımıyor bilmiyorsanız hakkında olumsuz yorum yapmayın. hangi hocanın ne dediği beni bağlamaz. birsürü doktorda bugün ihaleye fesat karıştırmaktan veya birçok avukat organize suça bulaşmaktan içerde. hoca olmak yetmez. öğretmen diyorsunuz sınıfda cocukları taciz edende var. hoca diyince aman hoca bilir biz düşünmeyelim ne diyorsa uyalım diyecek zekada değiliz. elbette bizde yorumlayacağız. insanız aklımız var. bu hadislerin ve yorumların hepsi uydurmadır. o beddua etmezdi insanları yanlış bilgilendirmeyin.

ilişkisini kesen adam yapılan tartışmayı okuyup gidip cevap niteliğinde yorumda yapmaz. gelir efendi gibi oraya yazar ne yazacaksa böyle ilişki kesilmez. aynı forumda yazıyorsak bir parçada hürmet ve saygı gerektirir. saygı duymuyorsanız ilgilenmeyeceksiniz. ramazan dolayısı ile cevap yazmadım başlık ve yorumlarınıza aldınız başınızı gittiniz. sonrada kalkıp ilişki kestim haram helal bişeyler diyorsunuz. tutarlı olursanız karşı karşıya gelmeyiz benimde kimseyle şahsi bir derdim olamaz.

Selam

Konuya
Devam edelim!

Ve
Rasul'un lanet etmesi
Allah cc nun emridir.

Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
3.61.Sana ilimden bir nasip geldikten sonra, hak konusunda seninle tartışana de ki:
"Gelin; oğullarımızı ve oğullarınızı, kadınlarımızı ve kadınlarınızı, öz benliklerimizi ve öz benliklerinizi çağıralım, mübâhele edelim de
Allah'ın lanetini yalancılar üzerine salalım."
Sadakallah!

Son düzenleme:
Selam

Ve
Rasul'un lanet etmesi
Allah cc nun emridir.

2.159.İndirdiğimiz apaçık ayetleri ve doğruyu,
Biz onları insanlar için kitapta iyice açıkladıktan sonra, gizleyenlere
Allah da bütün lanet edebilenler de lanet eder.
Sadakallah!

Selam

Ve
Rasul'un lanet etmesi
Allah cc nun emridir.

3.61.Sana ilimden bir nasip geldikten sonra, hak konusunda seninle tartışana de ki:
"Gelin; oğullarımızı ve oğullarınızı, kadınlarımızı ve kadınlarınızı, öz benliklerimizi ve öz benliklerinizi çağıralım, mübâhele edelim de
Sadakallah!

selam ederim;

keyfi yorum yapmayalım ayetlere. "ulu Allahın lanetini yalancıların üzerine salacak olan yine ulu Allahın emri ile ulu meleklerdir", diğeri ise " lanet edebilenler lanet eder" yine melekler alemidir. peygamberin böyle bir vazifesi yoktur. rica ederim uydurmayalım. insanlık üzerine gelmiş bir peygamber hakkında yanlış yorumlar olmasın. melekler konusunda durun peygamberler değil. insan insana lanet edemez. her insanda cenabı Allahın nuru vardır. insan kim oluyorda beddua edecek? bu insan için haddini aşmaktır. düşüncesizlik ahmaklıktır. hidayeti kim veriyor değerli arkadaşım insana? ulu Allah veriyor değilmi? peki vermediğine beddua etmek insanın neyine?

ayetleri kopyalayıp yazmadan önce düşünün, muhammedimiz hakkında asılsız iddada yorumlarınızla siz bulunuyorsunuz. ayetler değil.

selam ederim;

keyfi yorum yapmayalım ayetlere. "ulu Allahın lanetini yalancıların üzerine salacak olan yine ulu Allahın emri ile ulu meleklerdir", diğeri ise " lanet edebilenler lanet eder" yine melekler alemidir. peygamberin böyle bir vazifesi yoktur. rica ederim uydurmayalım. insanlık üzerine gelmiş bir peygamber hakkında yanlış yorumlar olmasın. melekler konusunda durun peygamberler değil. insan insana lanet edemez. her insanda cenabı Allahın nuru vardır. insan kim oluyorda beddua edecek? bu insan için haddini aşmaktır. düşüncesizlik ahmaklıktır. hidayeti kim veriyor değerli arkadaşım insana? ulu Allah veriyor değilmi? peki vermediğine beddua etmek insanın neyine?

ayetleri kopyalayıp yazmadan önce düşünün, muhammedimiz hakkında asılsız iddada yorumlarınızla siz bulunuyorsunuz. ayetler değil.

Selam!

snTansxx

Oncelikle Ahmak sozunuzu size iade ediyorum.

hep diyorum ya
Cahillik hem cesareti hem terbiyesizligi
Bir araya getiriyor.

Sahsima degil
Konuya yazin...

Evet!
Biz bunlari bulunduklari
Yerlerde birakalim

Ve
3. sahislara
musluman/ehl-i Kur'an'lara
Teblige devam edelim.

Sadakallah!

Ayetinde
Allah cc Resulu Muhammed as'a emrediyor:
DE KI!

Baglaminda
Muhammed as DIYOR KI:
Allah'ın lanetini yalancılar üzerine salalım

Bu laneti/bedduayi
Edecek olanlar kimler?
oğullarımızı ve oğullarınızı, kadınlarımızı ve kadınlarınızı,

Yani
Muhammed as ve
Aile sahibi olan insanlar.

Ne demistik?
Mopsy;
Ve
Rasul'un lanet etmesi
Allah cc nun emridir.

Musluman!
Allah cc insanin kalbini
Oyle bir muhurler ki
Gordugunu bile
Inkar eder hale gelir.

Bunlardan sakin!
Cunku bunlar
5. İnsanların göğüslerine kuşkular, kuruntular sokar o;
6. Cinlerden de insanlardan da olur o!"

Senin olcun
Sadece Kur'an dir!

Allah cc nun selami ustunuze olsun!

Son düzenleme:
Selam!

Konuya
Devam edelim!

Ve
Rasul'un lanet etmesi
Allah cc nun emridir.

2.159.İndirdiğimiz apaçık ayetleri ve doğruyu,
Biz onları insanlar için kitapta iyice açıkladıktan sonra, gizleyenlere
Allah da bütün lanet edebilenler de lanet eder.
Sadakallah!

...Allah da bütün lanet edebilenler de lanet eder. ....

Kimdir
Bu lanet edebilenler?

Soralim!
Kime mi?
Tabii ki
Tek Alim olana
Allah cc'na

Ayetin hemen 2 ayet sonrasinda
Rabb buyuruyor ki:

2.161.Muhakkak ki küfredip de, kafir olarak ölenlere
Allah'ın,
meleklerin ve
bütün insanların la'neti
işte onların üzerinedir.
Sadakallah!

....ven nâsi ecmaîn...
...butun insanlarin....

Musluman
Bu tip insanlarda uzak durmak
Hatta onlar lanetlemek
Allah cc nun emridir...

Son düzenleme:
selam ederim;

mopsy ulu Allah insanlardan birbirlerine karsi sevgi, saygi, hosgorü ve adalet ister. lanet ve belaları kin'i nifakı aramıza sokan adını din koyup sonrada kardesine kem gözle bakmak devri kapanacak. bu ahmaklık dedigim siz degilsiniz, bu cehaletin icinde olan ve din deyip birbirine sırtını dönen insandır. kur'an insanin vicdan ve akli ile dogruda durmasini ister. her insanda mevcuttur bu kur'an dedigimiz harf, idrak ve muhakeme. kafir, musrik munafik vs vs hepsi insanin kendisidir, insan ben dedimi zaten şirk dediginiz ortak koşmayı gerceklestirir. muhim olan şu bu olmak degil arkadasım, kusurunu fark edip bundan dönmektir.

Üst Alt