Muhammed as'in bedduasi

Selam

Gumus ve Altin paranin,
Kadifenin,suslu giysilerin
kulu-kolesi olan
Yuzukoyun yere cakilip gebersin!

Yuzukoyun yere cakilsin da
Yerlerde surunsun!
Vucudunun heryerine dikenler batsin da
O dikenleri cikaramasin!

O oyle biridir ki;
Birseyler verildiginde hosnut olur.
Birsey verilmedigi zaman ise,
Asla vefa gostermez.

Buhari hoca- Cihad 70
 
selam ederim;

ulu Allah kime ne kadar ceza vereceğini bilendir. sevgili muhammedimiz ise (ona candan selam ederim) bunu herkezden iyi bilendir. o beddua etmezdi ancak kusurlarından dolayı onlar adına ulu Allahdan af dilerdi. yere çakılıp sürünecek olan şey, kişiyi bu yola iten, kibir gurur ego gibi duygulardır. siz ona şeytan diyor onu putlaştırıyorsunuz. onun adı yanlışdır. peygamberimiz her türlü insana düşmanına bile çok saygı duymuş onun içiinde taşıdığı yüce ruhdan haberli bir insandı. bu hadisler yanlış aktarılmıştır. humanizmin taraftarı olan bir kimseye bu kelamlar yakışmaz doğrusu. kendisi diyorki "benim söylediğim idda edilen herhangi bir sözü kalbinize danışın eğerki kalbiniz buna onay vermiyorsa o söz benden değildir". bende bu yorumumu onun bu sözü üzerine yazıyorum. BU SÖZLER ONA AİT DEĞİLDİR O BEDDUA ETMEZ ULU ALLAHIN İŞİNE KARIŞMAZ OLSA OLSA GAFLETTE OLANLAR ADINA AF DİLERDİ.
 
Selam!

Hz. Peygamber (s.a.s.) Sidr ağacını kesmeyi yasaklamış ve kesene beddua etmiş, lanetlemiştir.
(Ebu Davud, Edeb, 159.)
 
Selam!

"Allah, şu inkarcı Kureyş’in kabirlerini ateşle doldursun, ikindi namazımıza mani oldular" diyerek beddua etti.
(Buharî, Sahih, mevâkit 36, ezân 26
 
Selam!

"Allah’im! Cekirgeleri helak et, buyuklerini öldur, kucuklerini helak et, nesillerini kes, agizlarini geçimligimiz ve rizkimizdan uzak tut. (Orada bulunan) bir adam: "Ey Allah’in Resulu! Cekirgelere nasil boyle beddua ediyorsunuz, onlar ki Allah’in ordularindan bir ordudur" dedi. Hz. Muhammed ise:
"Cekirge, denizdeki bir baligin hapsirigidir" buyurdular."
Tirmizi, Et’ime 23, (1824)
 
Selam!

Hz. Peygamber (s.a.s)'in Bi'r-i Maûne olayında şehid edilen Müslümanlar nedeniyle Rıl, Zekvan, Lıhyan ve Usayya oğulları aleyhinde kırk sabah lânet okuyarak beddua ettiği bildirilir
(Buhari, Cihad 17)
 
Selam!

(Lutilere Allah lânet etsin!) [Beyhekî]
(Paraya tapana lânet olsun!) [Tirmizî],
(Bid’at çıkartana lanet olsun.) [Dare Kutni]
(Eshabıma sövene lanet olsun.) [Hakim]
(Doğruyu bildiği halde susana lanet olsun) [Deylemi]
 
Selam!

Altın kulu, gümüş kulu ve süslü-gösterişli elbise kulu olan kimse, sürünsün ve baş aşağı yuvarlansın. Vücûduna diken batınca da cımbızla çıkaran bir kimseyi bulamasın.”
Sünen-i İbni Mâce
 
selam ederim;

boşver sen bunları dostum günümüze gel bak plastik şişeler doğada kaybolması uzun sürüyor ve zarar veriyor, cam yada karton muhafaza ürünlerden yapılması lazım bunu herkez biliyor neden uygulamıyorlar? sadede gel boşver bedduayı topluma birşey versin artık bu dini yazılar. din toplumun parçasıdır ama inanan inanmayan devrilsin bilmem ne olsun bu devirde ayıptır ayıp. bir icraat yok hep boş laf bunlar. icraat yapın plastik ürün kullanmayın daha çok sevaba geçersiniz. en azından bir doğru verirsiniz gelecek nesillere. islam budur.
 
Üst Alt