Müge Anlı deprem gafı

Müge Anlı deprem gafı ile pes dedirtti. Müge Anlı deprem ile ilgili öyle şeyler söyledi ki!

İşte Müge Anlı'nın sosyal medyada da tepki çeken o sözleri:
"Her fırsatta küçücük çocuklar tarafından taş attırılan polisler, olay yerine gelip ilk müdahale edenlerdi. Mehmetçik... Bizim Selcan'ın erkek kardeşi de Van'da askerlik yapıyor. Ona ve tüm askerlerimize hayırlı teskereler diliyoruz. Allah da askerimize polisimize zeval vermesin. Onlara taş atanların da elleri kırılsın. Canımız istediğinde kuş avlar gibi taş atıyoruz. Dağlarda vuruyoruz. Sonra bir şey olunca da asker gelsin, polis gelsin diyoruz. Dengeleri kuralım. Zor günlerde canım cicim. Kuş avlar gibi avlamayalım bunları. O kadar kolay değil. Herkes haddini bilecek..."

Bu sözlerinin altinda neler yatiyor en iyi bilecek müge anli,ama birazda hislerimize tercümanlik etmedimi ?

Depremde ölenlere oh olsun dememis ki, yardima kosan asker yada polise neden yardim ediyorsunuz bakin onlar size tas atanlarda dememis.

Yeni bir haber depremi firsat bilen pkk karokola saldirdi 4 yarali..!!!!

Belkide saldiran pkk lilardan bazilarinin ailesinden birilerini o vurduklari 4 güvenlik görevlisinden biri kurtardi,
Müge Anli nin bence tabi tepkisi sokaklari savas alanina ceviren , devlet mali otobüsleri bankalari okullari yurtlari yakip yikan ellerine molotof verilen cocuklaradami engel olamiyor halk dedigimiz, sonucta o cocuklar yasadiklari savas alanina cevirdikleri muhitin cocuklari degilmi...? Hadi büyüklere engel olamiyorsun tamam da kendi muhitinin cocugunadami sahip olamiyorsun..?

Simdi yakip yiktiklari istemedikleri devlet yine onlara kucak acti, o devletin her Irkindan milleti kostu...

Göreceksiniz yaralar sarilsin acilar küllensin yine deprem nedeniyle o can pazarinin yasandigi sokaklar , yüzlerini kapatan delikanlilar ellerine siseler verilen cocuklar ayni can pazarini yakip yikarak yine kamuoyuna görüntü verecekler..insa-Allah bu dayanisma bir milad olur kardeslik havasi hic sönmez ama icinizden hakikaten birazda herkes haddini bilmeli demek gelmiyor mu..?

Bu bir doğal afettir ve terörle veya sempatizanlıkla ilişkilendirilmemelidir. Batıda bir deprem olunca ne düşüneceğiz peki.. ?
Gün hangi kökenden olursa olsun yardımlaşma günüdür.
PKK depremde bile boş durmuyor; evet ama onlar zaten insan olmadıkları için bu şekilde davranıyorlar...

Böyle bir konuşmanın açıklaması yoktur...
Bir çok yerde kınama kampanyaları başlatılmış olup en büyük destekçisi de Güney dir.....

Bir yanda Irkçı Türklerin ''yardım gitmesin'' terbiyesizliği
Diğer yanda Irkçı Kürtlerin yardıma gelen askeri araca saldırma küstahlıkları...
Ayrıca dün Van'da yapılan, '' gelen yardımları almayın'' çağrıları...

Kim daha ''faşist'' çabaları arasında , kim insan olmaya çabalayacak acaba ,merak ediyorum...

Bir yanda Irkçı Türklerin ''yardım gitmesin'' terbiyesizliği
Diğer yanda Irkçı Kürtlerin yardıma gelen askeri araca saldırma küstahlıkları...
Ayrıca dün Van'da yapılan, '' gelen yardımları almayın'' çağrıları...

Kim daha ''faşist'' çabaları arasında , kim insan olmaya çabalayacak acaba ,merak ediyorum...
Sn.Sebla insaallah akrabalarinizda bir terslik olusmamistir.

Sn.Muge hanim olayinda;biraz sapla saman karismis.
Benim yorumum:
Bazilari mooo! der.
Mooo'lukleri tartisilmaz,

Bazilari Mooooo! demese de
Moooo!nun agababasi/anasi dir...

Kızkardeşimi gelin verdik geçen sene Van'a( hem 17 ağustos'u ,hem de Van depremini yaşamış oldu)...Akrabalarım birçoğu da orada.Ama hepsi iyiler çok şükür.Teşk.

Karde$ligi bozmaya, irkciligi depretmeye musai bir soylemdir bayanin soyledikleri...
Bilincsizce soylenmi$ olmasi mazuriyet icin ciliz bir sebeptir.

Konuya girmeme sebep olan sey muge nin soylemine dusuncemi soylemek degil,
Asil soylemek istedigim su du$uncedir.

" Musibet'I amme ekseriyetin hatasindan terettup edip,
HATANIN NETICESI MUKAFATIN MUKADDEMESI dir."

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Spikerliğin , progran sunuculuğunun , ne olduğunu bilmeyen BOŞ kişileri , bir yerlere koyarsanız , onlarında ağzından çıka çıka bu sözler çıkar...Diyelim ki oradaki herkes taş attı polise , diyelim ki herkes vuruyor askeri ....Eeeee ne olacak " doğal felaket " olduğunda BANANE mi denecek...En iyisi BÖLELİM kutulalım...!!! Ne kadar UCUZ bir düşünce...Bu tür düşünceler , aslında kişilik problemi yaşayanlarda çıkar...Doğal felakette piyangonun kime çıkacağı belli olmaz...Ya bu tarafa çıkarsa...?

Sağlıcakla kalınız...

Üst Alt