Müfredatta Evrimsel Biyoloji

Müfredatta evrimsel biyoloji - İran: 60, Türkiye: 0?

İlk ve orta öğretim müfredatı yakında açıklanacak.
Akademisyenler ve uzman biyologlardan oluşan bir heyet geçen hafta Milli Eğitim Bakanlığı'yla görüşerek, taslak müfredattan tamamen çıkarılan evrimsel biyolojinin eklenmesini talep etti.
Heyet, aksi durumun eğitimsel, sosyal ve ekonomik zararlar doğuracağına dikkat çekti.
Eğer taslak bu haliyle kabul görürse Türkiye, Suudi Arabistan'la birlikte dünyada evrim öğretilmeyen dünyadaki belki de ikinci ülke olacak.
Oysa Finlandiya'dan İran'a kadar ciddi bir eğitim sistemine sahip tüm ülkelerde evrim biyolojinin temel ve bütünleştirici iskeleti olarak işleniyor.

İran'da kullanılan lise son biyoloji kitabından örnekler.
Kitapta evrimsel biyoloji konuları yaklaşık 60 sayfa boyunca işleniyor.


DEVAMI: haber.sol.org.tr
 
SOSYALİST' Alıntı:
İran: 60, Türkiye: 0?
sıfatını satmış amerikan şahını komunistler sahipleniyor... şeytan İranda da şeytan. Maalesef İran da da yaptıkları düzeltilemedi.
Hayatı yalan olan ve Allah c.c. ı unutturmaktan yalan uydurmaktan başka işi olmayan hiçbir bilimsel geçerliliği olmayan bizim de bu forumda yerden yere vurduğumuz evrim denen zırvaları okulda okutmanın ne faydası olabilir?
Biz evvelden Dünya şampiyonuyduk. solculuk geldi yerin dibindeyiz. Bari az da olsa defedilmesi evla değil midir?
 
Tüm bilim dünyasının kabul ettiği bir gerçeği cahil gericiler neden ve neye dayanarak reddeder anlaşılır değildir!
Siz istediğiniz kadar yırtının, her geçen gün bilimsel gerçekler daha da büyüyerek cehalete batmaya devam edecektir.
 
SOSYALİST' Alıntı:
neye dayanarak reddeder
Biz kendi dinimizi okuyamazken ve hatta yaşayamazken siz kendi dininizin öğretilmesine mecbur edilmesine neyi dayanak gösteriyorsunuz???
Bilim dediğin bilmektir. Biz öğretmeden bilemez. İki tane öğrenip de kafir olana kadar 3. yü arayıp iman tazeleyeceksin. solcularda kısa akıl var. Hep açık fikirli olup herşeyi ele almaktansa maneviyatı inkar edip dünyayı yaşamak için laf ebeliğine başvuruyorlar. Madem bilimsel gerçeklik de sen iptal olunca neden gelemediler bu foruma şeyhlerin? Kokru sardı belli ki ama Bakınız: korkunun ecele faydası yok...
Hepsi bi tarafa okulda verilecek eğitim mühendisliktir tıptır. Hiçbirisi de evrimi konu almaz. Sanki tıp evrimle alakalı gibi gelir. Ama tıptaki herşey kesin yol üzerinedir ve uygulamaya bakar. Çoğu da ezberdir. Yani hem yorum yok işin içinde hem de evrimden açıklaması beklenilen bi şey yok. Yani evrimin hiçbir faydası yok ve keza olsaydı zaten şimdiye kadar komunistler elli yerde yazardı bunu.
Peki neden evrim? Cevap ayan şayan: Allah ı unutturmak maneviyatın hakimiyetini geriye atmak insanın içinden gelen duygularla etrafını düzenlemesini engellemek... Maneviyat bi darbe yerse ve sahiplenilmezse olan masumlara olur. Bakınız: ahıra çevrilen cami, açılan kilise, açılan genel evler....
 
Biz kendi dinimizi okuyamazken ve hatta yaşayamazken siz kendi dininizin öğretilmesine mecbur edilmesine neyi dayanak gösteriyorsunuz???
Sizin dininizi bileme ama bizim dinimiz ve tanrımız BİLİMdir bilim ne derse o...

solcularda kısa akıl var.
Solcuların aklının yanında bir de bilim var ve bu nedenle sizden en az on kat daha bilgili ve zekidirler.

laf ebeliğine başvuruyorlar.
Laf ebeliği...
Hele bir yazdıklarınızı kontrol edin bakalım...

açılan genel evler....
Bunlar sizin işiniz Komünizmde böyle bir şey yoktur.
 
dinimiz ve tanrımız BİLİMdir
bak dooruyu sööle. bilim dininiz. evrimin indirdiği bilim için tanrı dersen evrim paralar seni soora. demedi deme.
SOSYALİST' Alıntı:
on kat daha bilgili
kabul ettin demek... 10 kat dediğin sabittir. Devinen(devam eden) ise artmaktadır. Biz sıfırdan başlasak ne kadar sürer sizi iptal etmemiz? Biz saymayı biliriz sizse "10" sayısını. Bizim sonsuzluk anlayışımızda rakamlardan ibaretsiniz...
açılan genel evler....
Bunlar sizin işiniz
kapısında polis bekleyen genelevlerini sizden başka kim açar eeyyyy...? kadına özgürlük diye aslında ne verdiğinizi bilmediğimnizi mi sanıyorsunuz?
Kelle alacağımız işin hanesini açar mıyız? Açıyorsak alınacak kelle vcar demektir...
 
SOSYALİST' Alıntı:
bıyık bırakan solcuları ülkücü mü sandın? siz kim güçlüyse ondan olursunuz. mhp nin güçlü olduğu yerde bıyık bırakırsınız pkk nın güçlü olduğu yerde her naneyi yersiniz.
bu işi genelev zina fuhuş içki kimin başlattığını senin laf ebeliğin yalan uydurmaların değişmeyecek. inönü ve ecevit boşa getirilmedi Türkiyeye. stalin lenin boşa karıştırmadı Dünyayı. Kapısında polis bekleyen genelevlerini kimin açtığını tek tek bul ve bize yaz. BHekliyoruz???
En önemlisi ise anlayıştır. Bu pislikleri mübah sayan anlayış neyi konuşabilir? Kuranda geçer: "müşriklerin necis" olduğu...
 
SOSYALİST' Alıntı:
gerçek şudur demişsin: verdiğin resimlerde evlenmek yani nikahlanmaktan bahseden kadınlar var. Ne var bunda? Tayyip i isteyen olamaz mı? soğan soyarken Hz. Yusuf a bakmaktan kadınların ellerini kestiği anlatılır.
Ota çayıra özgürlük derken kadının bir erkeği beğenmesine karşı mı geliyorsunuz? Ayrıca suçları nikahlanmak mı bunların? Hem de solculukta nikah diye birşey yokken, sevgililik adı altında neler yaparlarken ve sevgililerin birbirine "sağlıklı" bir ilişkimiz var dedikleri vaziyette....
 
Üst Alt