• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

MSN'den ''BOŞ OL'' de Boşan !

Okunuyor :
MSN'den ''BOŞ OL'' de Boşan !

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Din işleri: MSN'den 'boş ol' de boşan!

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamza Aktan,
İslamda artık boşanmanın kolay olduğunu ister MSN'den ister telefondan kadına "boş ol" demenin yeterli olacağını açıkladı.
Hadi bayanlar gözünüz aydın.
Teknoloji ve İslamiyet sizin için çalışıyor...

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Nerden belli, belki bilgisayar hata verdi, belki eli tutuldu, belki yazdı ama tıklamak yerine silerken yanlışlıkla tıkladı.

Herşey bir tıkla bitiyor demek ki. Hayat bu olsa gerek.

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
3G ile nikah msn'de boşanma ...
Dinimiz bile son hızla teknolojiyi takip ediyor vay be...:freakedout:

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Iste CIMBIZCI haberciler yine is basinda.
Yazinin icinden sec DINI asagila.
Yapilan ONURsuzluk ortaya cikarsa
Hakaret kufur,girla.

Sindi yazidan bir bolum....
''Medeni nikah kıyma imkanı varken, buna yanaşmayıp da sadece dini nikah kıyma yolu seçilmişse mutlaka burada bir kaçamak vardır. Sorumluluktan kaçmak vardır. Çok evlilik veyahut da bir süre beraber olup, ondan sonra ayrılmak fikri vardır. Dini nikahın bu tür kötü niyetlere alet edilmemesi açısından biz Diyanet olarak resmi nikah olmadan dini nikah kıymıyoruz. Evlilik cüzdanlarını getiren, bir de dini nikah kıyılmasını arzu edenlere içlerine sinsin rahat olsunlar diye bir de dini nikah kıyılıyor''
Bu dini nikahin sonlanmasiyla ilgili bolumun basindaki ifade:
''İslamın boşanmayla ilgili öngördüğü şartlar yerine getirildikten sonra kişi, karısına 'ben seni boşadım' sözünü isterse normal telefonla ister görüntülü telefonla söylesin, ister MSN yoluyla bunu yapsın, onun fıkhen ve dinen boşanmış olduğunu söylüyoruz''

Simdi yukaridaki uyenin maksadi,kisiligi yaziyi okuyanlarin onunde!
Ne diyeyim?
HIC!.....

mopsy

Emektar
Üye
Birileri şu yobaza alıntının ne olduğunu anlatsın lütfen...
Merhaba

ALINTI yapilan cumle sudur.
''İslamın boşanmayla ilgili öngördüğü şartlar yerine getirildikten sonra kişi, karısına 'ben seni boşadım' sözünü isterse normal telefonla ister görüntülü telefonla söylesin, ister MSN yoluyla bunu yapsın, onun fıkhen ve dinen boşanmış olduğunu söylüyoruz''
Bu TEK kesintisiz BIR cumledir.
Siz bunun Yeterlilik sarti olan kismini silerseniz
CIMBIZLAMIS olursunuz.

Veya sadece basligi yazar aciklama bolumunu koymazsaniz
aslnyrkli-konuyu yanlış yere açmıssın mizah bolumune acmanız gerekirdi
gibi Dine yonelik asilsiz alaylara neden olursunuz.
Ki amaciniz da hep bu oldu bu forumda.

Simdi Gercegi yazalim.
Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamza Aktan
''Mahkemedeki boşanmadan sonra İslam'a göre evliliği bitirmek için de gerekli şartlar yerine getirilmeli. İslamın boşanmayla ilgili öngördüğü şartlar yerine getirildikten sonra kişi, karısına 'ben seni boşadım' sözünü isterse normal telefonla ister görüntülü telefonla söylesin, ister MSN yoluyla bunu yapsın, onun fıkhen ve dinen boşanmış olduğunu söylüyoruz''

CIMBIZ alinti degildir!

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
Din işleri: MSN'den 'boş ol' de boşan!

Art niyetli bir alıntı. Zaten hepsini de aktarım yapmamış. Son cümlesini almış yazmış. Zaten niyeti de şu açıklamasından belli:
Niyeti açığa çıkınca da bir de kızmazlar mı bu çok bilmişler??? Allah Allahhhh!!! Ne kızıyon kardeşim senin hakkın var mı İslamî konuları dalga konusu yapmaya????

Üst Alt