• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Motosikletli Ünlüler

Okunuyor :
Motosikletli Ünlüler

SGOR

Kıdemli
Üye
Motordelisi Ünlüler..

Aklıma gelenler..
Acun Ilıcalı, Rahmetli Kerim Tekin ve Avrupa Yakası dizisinin Sacit'i de kullanıyor..
Arşivimden elime geçenler.Eklemeye devamedeceğim..
Polat Alemdar olarak tanıdığımız Necati Şaşmaz ve arkasındaki çocuk Türkiye de adını Tekteker ünvanıyla duyuran Tek Teker Arif Razgatlıoğlunun oğlu Tek Teker Toprak Tek teker ailesini en kısa zamanda sizlerle tanışdıracağım..
ve Cem yılmaz daha neler neler iyi seyirler
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

SGOR

Kıdemli
Üye
Acun Ilıcalı 'Varmısın Yokmusun' yapımcısı Sıkı Bir Motosiklet Kullanıcısı..!
Acun Ilıcalı'nın hayatına hançer gibi sağlanan iki trafik kazasını biliyor muydunuz ?[/CENTER]

"Var mısın Yok musun" programıyla dikkat çeken Acun Ilıcalı, bir trafik kazasında anne babasını kaybetti.

Aynı trafik kazasında kızı şans eseri kurtulan Ilıcalı'nın, kullandığı motosikletle yaptığı kazada ise en yakın arkadaşı öldü.

Ayda 200 YTL’ye televizyon muhabirliğine başlayan, şimdi ise ekranların en çok kazanan "Var mısın, Yok musun" yarışma programının yapımcısı ve sunucusu olan Acun Ilıcalı, bu noktaya geliş hikayesini ve başarısının sırrını Kelebek’le paylaştı.

Röportaja sizi daha yakından tanıyarak başlayalım...

- 1969 yılında Edirne’de dünyaya geldim. Çok yaramaz bir çocuktum. Tam bir sokak çocuğu... Sigara içmeye ilkokul beşinci sınıfta başladım, düşünün işte! Acayip bir şeydim. Benden iki yaş büyük Ömer adında bir ağabeyim var. O, okul birincisi, örnek bir çocuk. Edirne’de, İtalyan Lisesi’ni kazanan tek öğrenciydi. Ailem için ben de o kadar başarılı olmalıydım.

Oldunuz mu peki?

- Evet... Hiç kimsenin beklemediği bir şeydi, Kadıköy Anadolu Lisesi’ni kazandım. Ama çok parlak bir öğrenci değildim. Her yıl 10 dersten ikmale kalır, yıl sonunda hepsini verir, sınıfımı geçerdim. Yani sınıfın en kötü, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin en başarısız öğrencisi bendim. Ama dediğim gibi hiçbir yıl sınıfta kalmadım. Nasıl kalmadım; öğrenim hayatında gelmiş geçmiş en büyük kopyacı benimdir herhalde.

Üniversiteye gittiniz mi?

- İngilizcem iyi olduğu için İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü kazandım. Hem de üç kez... Ama üniversite hayatım, 7 yılın sonunda mezun olmadan bitti. Zaten 19 yaşında da evlendim. Evlendikten sonra kızım dünyaya geldi. Kızım doğduktan 9 ay sonra da ailemi kaybettim. O andan itibaren de zor yıllar başladı işte.

Trafik kazasında kaybettiniz ailenizi, değil mi?

- Evet, Bodrum’a tatile gidiyorlardı. Kızım Banu da onların yanındaydı. Babam sakin sakin konvoyu sollarken, bir anda karşısına 180’le gelen bir araç çıkmış ve kafa kafaya çarpışmışlar. Annemle babam orada rahmetli olmuş. Kızım ise kurtulmuş. Sadece vücudunda 18 kırık vardı. Hepsi de iyileşebilecek kırıklardı, nitekim 4 ay sonra da eski sağlığına kavuşmuştu.

Çok fena...

- Bu dünyada, bundan daha büyük bir acı olamaz herhalde. Öyle bir acıydı ki, kızımın yaşamasına sevinememiştim bile. Banu’nun o kazadan sağ çıkması gerçekten mucizeydi. Ben o yüzden kızıma "mucize çocuk" derim.

Şimdi kaç yaşında Banu?

- 17 yaşında...

Maşallah. Peki, bu korkunç olaydan sonra hayatınızda neler değişti Acun Bey?

- Kalbimdeki sızı hiç geçmiyor. Ben o olaydan sonra tam bir yıl evden dışarı çıkmadım. Kimseyle görüşmek, hiçbir şey yapmak istemiyordum. Hep arkadaşlarım eve geliyordu. Ben de sürekli onlarla oyun oynuyor, futbol izliyordum. Benim bu durumuma eşim daha fazla dayanamadı ve boşanmak istediğini söyledi. Ona göre benden pek bir şey olmayacaktı. Ve boşandık. Her şey o kadar üst üste gelmişti ki. Deli gibiydim... Tam dibe vurmuştum yani...

Dibe vurduktan sonra ne oldu da yeniden yükselmeye başladınız?

- Kanal D’nin genel müdürü olan İrfan Şahin, yeğenimin en yakın arkadaşıydı. Dolayısıyla çocukluğumu bilir. O dönem İrfan Ağabey, Show TV’de mali kontrolördü. Bir gün onu ziyarete gittim. Beni İlker Yasin ile tanıştırdı ve stajyer kadrosundan ayda 200 YTL’ye spor servisinde işe başladım. İki ay sonra da çıkartıldım. Fakat birkaç ay sonra İlker Bey beni yeniden işe aldı. Ama devamlı topun ağzındaydım.

Ne zaman, nasıl yırttınız?

- Beşiktaş maçlarına gittikten sonra... Beşiktaş muhabiri olduktan sonra bir anda sporcular ile samimi oldum, sıcak diyaloglar içinde bulundum. Bu samimiyetten dolayı bütün futbolcularla özel röportajlar yapmaya başladım ve bir anda yıldızım parladı. Parlamamla beraber Şansal Büyüka’nın yanına, Televole’ye maaşımın yedi katına transfer oldum. Televole o zaman futbol magazindi. İşte bu program benim hayatımın dönüm noktası oldu. Çünkü futbol dünyasından ünlüler dünyasına transfer oldum. Kimseyi satmadığım, samimi olduğum için sanat dünyasında da çok özel işler yaptım. Derken Televole içerisinde kendime ait bir bölümüm oldu ve o bölüm için bir süre sonra dünyayı dolaşmaya başladım. 105 ülke gezdim ve bu arada bir kez daha evlendim. Eşim Zeynep’ten de iki kızım daha var. Bir 3.5 yaşında Leyla, diğeri 6 aylık Yasemin. Yani üç kız babasıyım

Peki... "Acun Firarda" programıyla birlikte yapımcılığa da başladınız. Şimdi de "Var mısın, Yok musun?" u yapıyorsunuz. Yeni projeler var mı?

- Gittiğim ülkelerde hep TV izlerdim. Dolayısıyla beğendiğim, zevk aldığım programları Türkiye’ye getirdim. Baktım ki benim zevk aldığım işlerden herkes zevk alıyor, program seçimlerini de ona göre yaptım. Yeni bir proje var mı, belki bir tane daha bir şey yaparım. Ama büyümek istemiyorum. Butik kalacağım. Yoksa bugün 10 proje yapar, 10 kat para kazanırım.

OYUNCULARLA OLMAZ

Son programınız "Var mısın, Yok musun?" ile yine zirvedesiniz. Biliyorsunuz aynı formatı "Büyük Teklif" olarak Halit Ergenç de sunmuştu. Ama beklenen başarı yakalanamadı. Sizce neden?

- Ben Halit Ergenç’i başarısız bulmam. Çok önemli bir karakter oyuncusu. Fakat dizilerde oynayan insanların, reality show sunmasına karşıyım. Çünkü ekran başındakilere çok inandırıcı gelmiyorlar.

KOLUMDA 36 DİKİŞ VAR

Ailemi trafik kazasında kaybedip, sonrasında ilk eşimden boşanınca ben de ipler tamamen koptu. Herkesin bir gün öleceğini, hayatın anlamsız olduğunu düşünerek ölümden hiç korkmadan yaşamaya başladım. Gidip motosiklet aldım. Sonra büyük bir kaza geçirdim. Bağdat Caddesi’nde... Bir araba soldan gelip çarptı. Arkamda da yakın arkadaşım vardı. O da o kazada vefat etti. Benim ise sol kolum kırıldı. 36 dikişli bir ameliyat geçirdim ve koluma platin takıldı.
 

SGOR

Kıdemli
Üye
Arto-dragstar
Özlem Tekin-535 virago
Kerem Cem-DR800
Fatih Erkoç-Goldwing ve R1150GS
Cem Özer-Burgman 650
Atilla Saral (Manken)- Goldwing
Fatih Altaylı-Harley
Tamer karadağlı-?????
Aşkın Nur Yengi-Racing
Emre Altuğ - BMW ???
Yaşar Alptekin -Royalstar xvz 1300
Emre Aşık- Dragstrar 1100
Tarik -BMW 1200 gs
Tayfun Talipoglu- ????
Şakir Şenkalaycı - Race
Ali İhsan Derindağ - Cruiser
Berke Hürcan -VFR
Sinem Güven Vespa
Atilla Saral - Pan
Cihan Haspolatlı - Hayabusa 2005
Kerim tekin - ???
Nasuh Mahruki -- BMW R1150 GS
Fedon - Harley
Nasuh Mahruki -- BMW R1150 GS

Fotolarla veisimlerle deam edeceğim..
 

SGOR

Kıdemli
Üye
FATİH ERKOÇ
Üç tane motosikletim var. İkisi scooter. Scooter'ları Bodrum'da, yazlıkta kullanıyorum.Honda'yı İstanbul'da kullanıyorum. Motosikleti tercih etmemin nedeni trafikte bana zaman kazandırması. Ayrıca bana özgür olduğumu hissediyor. Uçak da kullandım.Brövem var. Ama motosikletten aldığım zevki uçaktan bile almadım.

HALİT ERGENÇ
NASUH MAHRUKİ
OKTAY KAYNARCA
KADİR İNANIR
DİDEM UZEL
MİCHEAL JORDAN
İSMAİL YK
SERKAN BALCI FOTBOLCU
ANGELİNA JOLİE & BRAD PİTT

devam edecek..
 

SGOR

Kıdemli
Üye
EVET GELDİK BENDEKİ FOTOLARA :Cachondon:

BETON BAYRAM VE BENDENİZ SGORTEKTEKER ARİF İLE BİRLİKTE KURTLAR VADİSİ EKİBİYLE REKLAM ÇEKİMİNDEYKEN

TEKTEKER ARİF VE AİLESİ SAĞDAKİ UZUN BOYLU TÜMAY MOTOSİKLETİN ÜZERİNDEKİ TOPRAK AİLENİN MARİFETLERİNİ GÖRECEKSİNİZTEK TEKER ARİFTEK TEKER ARF VE TUĞBA ÖZAY ANTALYADAKİ EVİNİ ZİYARET ANINDANİŞTE TEK TEKER TOPRAK

KÜÇÜK İBO VE TEKTEKER ARİFTEK TEKER TÜMAY GEÇEN SENE ALANYA GEZİMİZDEN
Arşivimi karışdırdıkça çıkıyor bişiler.. :Cachondon:
 

SGOR

Kıdemli
Üye
Buda Şahan Gökbakar - Diğer adıyla Recep İvedik.

Acun ılıcalı..
Tuba Özay
Atilla Saral...
 
Üst Alt