• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Motosiklet Çanta Tavsiyeleri

Okunuyor :
Motosiklet Çanta Tavsiyeleri

1motorcu

Acemi
Üye
Motoplus olarak motorseverlere yönelik hazırladığımız blog yazılarında bu hafta motosiklet çanta modelleri konusuna değineceğiz. Birçok çeşide sahip olan bu ürünler fonksiyonelliği ile birbirinden farklılaşabilmektedir. Motosiklet çanta modelleri ile ilgili detayları ve önerileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

1) Motosiklet Sırt Çanta Modelleri

Motosiklet aksesuarları arasında fonksiyonelliği ile ön plana çıkan sırt çantaları birçok motorsever tarafından kullanılmaktadır. Ancak ne tarz bir motosiklet sırt çantası alınması gerektiğine dair birçoğumuzun kafasında soru işaretleri bulunmaktadır. Geniş iç hacimleri ve kullanım basitliği ile ön plana çıkan sırt çantalarının içerisinde yolculuk esnasında temel birçok ihtiyacınızı taşıyabilirsiniz. Motoplus olarak biz de bu doğrultuda motosikletinizdeyken eşyalarınızı taşımanızı kolaylaştıracak motosiklet sırt çantası tavsiyelerinde bulunmak istiyoruz.

Motosiklet Sırt Çantası Tavsiye

SW Motech güvencesi ile üretilen bu ürün hem geniş iç hacmi hem de kask taşıma çantası olarak kullanılabilmesi ile ön plana çıkıyor. 25 litrelik bir hacme sahip olan bu ürün siyah ve gri renklere sahiptir. Kolayca kilitlenebilen omuz askısı sayesinde eşyalarınızı daha güvenli bir şekilde taşıyabileceğiniz SW Motech motosiklet sırt çantası modeli dizüstü bilgisayar ve cep telefonu bölmelerine de sahiptir. Kullanımı oldukça kolay olan bu ürün kask ağı ile birlikte gönderilmektedir.

Motosiklet Sırt Çantası Tavsiye

Ayakta ya da motosiklet üzerinde seyir halindeyken çok yönlü olarak kullanılabilecek bu ürün hemen hemen tüm motosiklet modelleri ile uyumludur. Güvenli dört nokta kayış bağlantısı olan ürün omuz askı aksesuarı sayesinde istenildiğinde omuz çantasına da döndürülebilir. Şişme omuz askıları sayesinde rahat bir kullanım sunar. Su geçirmez özelliğe sahip Legend Gear marka motosiklet sırt çantası 17,5 litrelik kapasiteye sahiptir.Oxford Motosiklet Sırt Çantası Tavsiye

Oxford marka motosiklet sırt çanta modelleri arasında yer alan bu çanta, hem yürüyüş hem de sürüş esnasında kullanılabilmektedir. Maksimum dayanıklılık yaratmak adına 400D polyesterden üretilmiş olan bu ürün 25 litre kapasiteye sahiptir. Kullanırken daha rahat olunması amacı ile omuz askıları örgü olarak geliştirilmiştir. Farklı yerlerinde ön ve yan ceplere yer verilen Oxford sırt çantası modeli ekstra depolama imkanı sunmaktadır.


2) Motosiklet Kuyruk Çantası Modelleri

Yazımızın ikinci bölümünde hemen hemen tüm motosiklet modelleri ile uyumlu olan, sağlamlığı ve fonksiyonelliği ile ön plana çıkan motosiklet kuyruk çantası tavsiyeleri vereceğiz.

Kuyruk Çanta Tavsiyesi

Darbelere karşı oldukça dayanıklı olan SW Motech kuyruk çantası UV dayanıklı ve su geçirmez yapısı ile ön plana çıkıyor. Her çeşit hava koşullarına uygun kullanılabilecek şekilde geliştirilen bu ürünü hangi şekilde kullanırsanız kullanın sonuç olarak motosikletiniz temiz ve düzgün arka görünüme sahip olur. Hemen hemen tüm motosiklet modelleri ile uyumlu olan bu model siyah renkte üretilmiştir. Yani bu ürünü yalnızca Yamaha kuyruk çantası olarak değil Kawasaki kuyruk çantası olarak da kullanabilirsiniz. Motosikletinize uygun olacaktır.


Motosiklet Kuyruk Çanta Tavsiyesi

SW Motech marka kuyruk çantası modelimiz Honda kuyruk çantası modeli olarak kullanılabileceği gibi hemen hemen diğer tüm motosiklet markaları ve modelleri ile de uyumlu olarak geliştirilmiştir. 70 cm uzunluğa sahip olan 60 litre taşıma kapasitesine sahiptir. Her türlü hava koşullarına uygun olacak şekilde üretilen bu ürün su geçirmez yapıya sahiptir. Sarı renkte üretilen motosiklet kuyruk çantası modeli gece sürüşlerinde fark edilmenizi de sağlayabilecek bir tona sahiptir. Ürünün tutacaklarında ve kenarlarında siyah detaylara da yer verilmiştir.


3) Motosiklet Yan Çanta Modelleri

Yazımızın üçüncü kısmında motosiklet çanta çeşitleri arasında motorseverler tarafından en çok tercih edilenlerden olan motosiklet yan çanta tavsiyeleri vereceğiz. Tekstil, deri ve sert plastik olmak üzere üç farklı malzemeden üretimi yapılan bu çantalar bağlantı aksesuarları sayesinde motosikletlerin sağ ya da sol tarafına monte edilebilmektedirler.

Oxford P60R Pannier Black Yan Çanta Tavsiyesi

60 litre kapasitesi olan bu motosiklet yan çanta modeli ile birlikte ekstra depolama amacıyla elastik ağ da sunulmaktadır. Omuz askısı da bulunan bu ürün ısıya dayanıklı malzemeden yapılan tabanı sayesinde egzozla temas halinde zarar görmemektedir. Pratik kullanımı ile de dikkat çeken bu üründe çanta içi eşyalara kolay ulaşım amacıyla 360 derece açılabilen fermuarlara yer verilmiştir. Su geçirmez yapıya sahip olan yan çanta ürünü 7 noktadan güvenli bağlantı sistemi ile donatılmıştır.


Tekstil Yan Çanta Tavsiyesi

Yan çanta modelleri arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi de motosiklet tekstil yan çanta modelidir. Bu kategoride üretim yapan markalar arasında Blaze de yer almaktadır. Ürün yüksek kaliteli 1680 balistik-naylon malzemeden üretilmiştir. Yenilikçi tasarımı ile dikkat çeken Blaze tekstil yan çanta ürünü düşük ağırlığa ve kolay kullanıma sahiptir. Hızlı ve pratik bir şekilde monte ve demonte edilebilen bu ürün montaj malzemeleri ile birlikte gönderilmektedir. Öte yandan kullanımı için gerekli olan bağlantı demirleri de ürün ile birlikte verilmektedir.4) Motosiklet Arka Çanta Modelleri

Motosiklet çantaları arasında en çok tercih edilenler arasında yer alan bir başka versiyon ise motosiklet arka çanta modelleridir. Arka çanta modelleri bağlantı demirleri sayesinde motosiklete kolayca monte edilebilmektedir. Bağlantı demirleri farklılık gösterdiğinden sırt çantalarında olduğu gibi her motosiklet modeli ile uyum göstermezler. Bundan dolayı arka çanta modelinizi seçerken motosiklet modelinizle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Öte yandan malzeme olarak deri, tekstil ya da metalden üretilen motosiklet arka çantaları genel olarak 28 litre, 29 litre, 36 litre ve 48 litre versiyonlarla üretilmektedirler. Siz hem kendiniz hem de motorunuz için uygun olanı seçmelisiniz.

Motosiklet Arka Çanta (Deri) Tavsiyesi

Armode AR-38 duble arka çanta demiri tüm cruiser motor çeşitlerine yönelik olarak tasarlanmıştır. Yan cepleri sayesinde birçok ürünü muhafaza edebileceğini Armode arka çanta modelinin demir kısımları paslanmaz çelikten üretilmiştir. Dış tarafı winlex deri olan ürünün iç katmanı ise plastik kaplamadan meydana gelmektedir. Çantanın bu yapısının en önemli avantajı ise şeklinin uzun süre bozulmadan kalması ve uzun ömürlü olmasıdır. Motorunuza ayrı bir hava katacak kemer tokaların altında ise kullanıcı için kolaylık sağlayıcı tek elle açılabilen klipslere yer verilmiştir.Motosiklet Tekstil Arka Çanta Tavsiyesi

Motosiklet tekstil arka çanta modelleri kategorisinde yer alan bu ürün touring motosiklet kategorisinde yer alan modellere uygun olarak geliştirilmiştir. Bu tarz motosiklete sahip olan motorseverler plastik arka çanta kullanırsa engebeli yollarda rahatsız edici sesler çıkabilir. Tekstil arka çanta modelleri ise bu durumu ortadan kaldırır. Her türlü şarta uyumlu yapısı ile dikkat çeken Armode tekstil arka çanta modeli geniş iç hacmi ve cepleri sayesinde fonksiyonelliğini arttırır. Ürünün dış katmanı tekstil, iç katmanı ise plastik olduğundan şekli ilk günkü halini uzun süre boyunca korur.Motoplus olarak motosiklet çanta modellerine yönelik hazırladığımız yazının sonuna geldik. Yazının sizler için faydalı olmasını diler, diğer motosiklet aksesuar türlerine anasayfadan ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Kaynak: motoplus.com.tr
 
Üst Alt