• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Morg

Okunuyor :
Morg

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Morg Nedir? Ölülerin saklandığı ve icabında otopsi yapıldığı yerdir. Morg iki gaye için kullanılır. Birincisi
bir ölümün sebebi meçhul ve şüpheli kaldığı hallerde morgda otopsi yapmak ve ölüm sebebini ve şeklini araştırmak içindir. Bunun için morglarda otopsi salonu dışında özel araştırma laboratuarları da vardır. Burada bir çok cinayetlerin sebebi kolaylıkla anlaşılabilir. İkincisi tıp talebesinin yetişmesi ve insan vücudunu bütün incelikleri ile öğrenmesi için morglardan istifade edilir. Burada talebeler ölülere otopsi yaparak vücut parçalarını ve hastalık şekillerini pratik olarak öğrenirler.

sagliksal.net

Guney

Kıdemli
Üye
Bu ne ayol vasiyet edecem beni yaksınlar..:))
morgda istemem tabutta rüzgara savurun küllerimi sonrada denize karanfil falan atın..:)) çok romantik oldu..:))

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Bu ne ayol vasiyet edecem beni yaksınlar..:))
morgda istemem tabutta rüzgara savurun küllerimi sonrada denize karanfil falan atın..:)) çok romantik oldu..:))
Desene toprağı bol olsun bile diyemicez senin için..:(
Ne o kızım öyle yakma falan filan paşa paşa toprağa gömül işte katkın olsun doğaya gübre olarak yaşarken az cefanı çekmedi doğa ana..:)

Guney

Kıdemli
Üye
Pasifik veya Atlantik okyanusuna döksek olmazmı yada gökyüzünden serpiştirsek:)
Harikasın Byx neden bu aklıma gelmedi yahu..bencede en uygunu
ama yinede aklım İstanbulda kalırdı sanırım..:((
ay öldümdüm de kendi ölüme ağlar durumdayım yahu...:))

Üst Alt