Modern Hayatla Temas Etmemiş Kabileler

Modern hayatla temas etmemiş kabilenin yeni fotoğrafları

Brezilya’nın yağmur ormanlarında yaşayan ve modern hayatla teması hiç bulunmayan bir kabilenin yeni fotoğrafları çekildi.
Fotoğraflar neolitik yaşam tarzına dair yeni ve heyecan uyandıran görüntüler içeriyor.

01-uncontacted-tribe-amazon.ngsversion.1482379103654.adapt_.1190.1.jpg


Brezilyalı fotoğrafçı Ricardo Stuckert, Brezilya içerisindeki diğer yerli kabilelerin fotoğrafını çekeceği proje dahilinde Peru sınırına yakın bir yerlerde helikopterle uçarken, helikopterin fırtınadan dolayı değişen rotası üzerinde daha önce modern insanla temas etmemiş bir kabilenin yeni fotoğraflarını çekmiş.

National Geographic’te yayınlanan habere göre aynı kabile, daha önce 2008 yılında Brezilya’nın yerli çalışmaları grubu tarafından fotoğraflannmış.
Uzmanlara göre bu kabile yaklaşık 4 yılda bir yer değiştiriyor.

Stuckert’ın çektiği yüksek kaliteli ve yakın fotoğraflar kabileye dair daha önce fark edilmemiş ayrıntıların görülmesini sağlamış.
Örneğin uzmanlar, tüm yerlilerin saçlarını aynı şekilde kestiğini düşünüyorlarmış.
Ancak yeni çekilen fotoğraflarda, kabile üyelerinin farklı saç stilleri olduğu görülebiliyor.

Uzmanlara göre fotoğrafların gösterdiği bir diğer ilginç şey ise, kabile üyelerinin oldukça sağlıklı görünmesi.
Yaklaşık 80-100 kişilik olduğu tahmin edilen komünal kulübelerin etrafında mısır, manyok ve muz yetiştiği görülüyor.

Çekilen fotoğraflardan bazıları ise şunlar:

03-uncontacted-tribe-amazon.ngsversion.1482345013837.adapt_.885.1.jpg


05-uncontacted-tribe-amazon.ngsversion.1482345013821.adapt_.885.1.jpg


09-uncontacted-tribe-amazon.ngsversion.1482345011940.adapt_.885.1_0.jpg


KAYNAK: haber.sol.org.tr
 
Hepsini okuyamadık yazının. Ama çırılçıplak yaşayan bi topluluk da vardı da aklıma gelmiyor... Bunlar Türkiye de hangi partiye oy verirlerdi acaba?
 
Kendini Dış Dünyaya İzole Etmiş,
Dünyanın en tehlikeli kabilesi: Sentineller


Kuzey Sentinel Adası, Bengal Limanı’nda Myanmar ile Endonezya arasında yer alan bir ada olup adada yaşayan kavim hiçbir zaman sömürge altına girmeyip insanlıkla bağlantıya geçmemişler.
Bu insanlar Taş Devri zamanından kalan son kavim olup kültürleri modern uygarlığın dokunmadığı son kavim olarak biliniyor.

HABERİN DETAYI: https://tiyazar.com/2016/12/14/kendini-dis-dunyaya-izole-etmis-dunyanin-en-tehlikeli-kabilesi-sentineller/

Sentinellerin Havadan Çekilen Fotoğrafları:

untitled-32.png


1434181393-ycanbo_lac_co_4a_ssgt.jpg


sentinel-island-5.jpg
 
SOSYALİST' Alıntı:
Taş Devri zamanından kalan son kavim
İnsan evrimleşiyorsa bu kabileler de evrimleşmiş olması gerekmiyor mu? Yani bu vaziyet acaba taş devrinin olmadığını evrimin de olmadığını ispata yeterli mi?

- - - Güncellendi - - -

Bu arada çıplak kabile Trobriand...
 
İnsan evrimleşiyorsa bu kabileler de evrimleşmiş olması gerekmiyor mu?
:shocked:
Evrimin ne olduğunu bilen biri asla böyle saçma bir soru sormaz.
O nedenle sadece bir gününüzü evrimin ne olup olmadığını araştımaya ayırınız, evrimi öğrenmeye çalışınız.
Aksi halde komik duruma düşüyorsunuz bilesiniz. :freakedout:
 
SOSYALİST' Alıntı:
komik duruma düşüyorsunuz
bu laflar kamufle etmiyor seni... Ortada fikirler var ama sende cevap yok. Körü körüne imanın sonucu olabilir mi?
Evrimin ne olduğunu bilen biri
Kim o? Kapıda kimse yok:.. evrimi bilen de yok herhalde. Dünkü maymun iddiasını çökerttik bugünküler "zaten maymun da neymiş biz uzaydan geldik" diicek oluyorlar.
Sizin kaynaklarınızı kabul etmenizin sebebi nedir? Kuran ı reddederken evrim kaynaklarını ne akla hizmet kabul edersiniz? Kaynaksa kaynak?? İşte menfaatlerinize uyan bi şey gördüğünüz zaman sorgulamayı bırakıyorsunuz...

Bi şey deneylerle araştırıldı, çok önemli kişiler tarafından iddia edildi, meşhur oldu diye önem arzetmez. Bi şeyin önemli olması için "önemli" olması lazım. Fikirler derinlikleri kadar önemlidir. Bu önemliliği ayırt edecek olan; insan zekası, ilmi bakış, eleştiriler sonucu varılan sonuç vebenzeridir. İşi gücü orda burda yazanları ezberlemek olanlar çıkıp da fikirden bahsedebilir mi? Ezberlenenler zaten bi yerde yazıyor? Mühim olan bu yazanların varsa doğruluğunu idrak etmek ve uygun yerde kullanmaktır.

evrimciler dedi diye kabul ettiniz.. Körü körüne kabullerinizi de biz iptal ettik. Yok kaynak gösteremedik yok başka bi şe.. Kaynak biziz. Başka bi isme sığınmaya ihtiyacımız yok. İşte forum işte üyeleri işte kaynak... Derdinize yanın, çökertiyoruz evrimi....

O diil de Sayın Sosyalist cevap veremediğin yerde akıl hocası evrimcileri çağırsana foruma? Ola ki http://www.supermeydan.net/forum486/thread96623.html#post351150 radyoda da bi açık oturum derken... Neyse korkarsınız şimdi. @@@bknz: korkunun ecele faydası yok
 
Demdim mi sana Sosyalist uzaklarda oynama diye.. bak kötü arkadaşlar ediniyorsun soora!!!
SOSYALİST' Alıntı:
Trbriand lıların elbiseleri bile yok... evrim unutmuş bunları .. Yok yani evrim de hata yapabiliyor mu yoksa?? Hata yapıyorsa mükemmel değil mi acaba? Mükemmel değilse uyduruk bi şe mi acaba?

Bi de mükemmele doğru gidiyor ya evrim. Şimdi bu insanlar ilk insan en gelişmemiş size göre. Ne diyosun? dinleri yok... en gelişmemişlerin dini yok. Bugün insanlar size göre evrimleşmiş ve dinleri var. Yoksa evrim insanları muhafazakar mı yapıyor???
 
Trbriand lıların elbiseleri bile yok... evrim unutmuş bunları .. Yok yani evrim de hata yapabiliyor mu yoksa?? Hata yapıyorsa mükemmel değil mi acaba? Mükemmel değilse uyduruk bi şe mi acaba?

Bi de mükemmele doğru gidiyor ya evrim. Şimdi bu insanlar ilk insan en gelişmemiş size göre. Ne diyosun? dinleri yok... en gelişmemişlerin dini yok. Bugün insanlar size göre evrimleşmiş ve dinleri var. Yoksa evrim insanları muhafazakar mı yapıyor???
:shocked:

Anlaşıldı, size Evrim nedir bir kez daha izah etmek gerekecek.

EVRİM NEDİR ?
EVRİM, canlı türlerinin popülasyonlarının (http://www.supermeydan.net/forum460/thread90702.html) nesiller içerisindeki değişimi sürecidir.
Evrim, genellikle kısa vadede genlerdeki, genellikle uzun vadede ise bu gen değişimlerine bağlı olarak fiziksel özelliklerdeki değişimdir.


Neymiş efendim, Evrim, genetik bir olaymış.
Yani canlıların dinleri, giyimleri veya genel anlamda kültürel yaşamlarıyla ilgisi yokmuş.
Bu aynı zamanda sadece insanlara mahsus bir durum değil, tüm canlıları kapsamaktadır.

Umarın evrimin ne olduğunu anlamışsınızdır.
Artık anlayın lütfen, aksi halde gerçekten bu konuda saçmalıyor, komik duruma düşüyorsunuz! :malesef:
 
SOSYALİST' Alıntı:
Evrim, genellikle kısa vadede genlerdeki, genellikle uzun vadede ise bu gen değişimlerine bağlı olarak fiziksel özelliklerdeki değişimdir
Genellikle.... Genel ve özel şeyler mi oluyor bu evrimde? yani işinize gelmediğinde bu" özel" bi durum mu diyosunuz?
Genleri değiştiren evrim kültürleri değiştiremiyor.... Peki fiziksel özellikler değiştikçe kültür de değişmez mi? Hem bi kültürü değiştiremeyen evrim genleri nasıl değiştiriyor? Yani kültürler sıkı sıkıya iletişim halinde ve insan devamlı kendi kültürü ile yaşıyor. Evrim bir değişimse buralarda da olması şart değil mi?
Yani canlıların dinleri, giyimleri veya genel anlamda kültürel yaşamlarıyla ilgisi yokmuş.
Peki bu konudaki kabileleri ilk yaşama (taş devri vb) neden örnek gösterdin o zaman?
Sıkışınca iman ettiğiniiz evrimin gücü yetmediği şeyler mi var diiceksiniz yoksa???
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt