• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Moda Devi Prada Lüks Pastanesinin Kapılarını Aralıyor!

Okunuyor :
Moda Devi Prada Lüks Pastanesinin Kapılarını Aralıyor!

BuKaranlıkNe

Acemi
Üye
Mario Prada tarafından kurulan Prada, dünyanın en seçkin moda ikonlarından biri olarak gösterilir. İtalyanın deri ürünlerdeki başarısında kesinlikle bu markanın büyük payı var. Şimdiye kadar tasarladığı şık ürünlerle moda severlerin göz zevkine hitap eden marka, bundan sonra damak tadına da katkıda bulunacağa benziyor. Çünkü Prada, geçtiğimiz yıllarda hisselerinin % 80ini aldığı Pasticceria Marchesi isimli lüks pastanenin kendine has tarzıyla hizmet vereceğini duyurdu.

Pasticceria Marchesi, 1824 yılından beri İtalyalılara ve burayı ziyaret eden turistlere başarıyla hizmet vermiş köklü bir işletme. Mart 2014te İtalyanın öncü moda markası tarafından satın alınmasıyla, yeni bir başlangıca adım attı. Pradanın dünya moda sektöründeki yerini öğrenmek için buraya tıklayınız. Moda devinin neden böyle bir hamle yaptığıysa merak konusu. Aslında bu tür markaların reklamlara ayırdığı bütçeye bakıldığında, Pradanın bu hareketi oldukça mantıklı görünüyor. Boş billboardları süsleyecek reklam afişleri yerine, kendi tarzını yansıtacağı lüks bir pastane, herkesimden insanın beğenisini kazanacaktır. Dilerseniz şimdi hep birlikte Prada imzasıyla açılan lüks pastaneye göz atalım.

İşte karşınızda modanın ünlü markası Prada imzası taşıyan lüks pastane:

Modanın Dev İsminden Damak Tadınıza Hitap Edecek Bir Tasarım Prada Pasticceria Marchesi


İtalyanın en lüks markalarından biri olarak da ünlenen Prada, bu tasarımda uzun yıllar birlikte çalıştığı Roberto Baciocchiyi görevlendirmiş. Tasarımcı, şehrin göbeğinde yer alan bu mekanda oldukça başarılı bir iş çıkarmış. Biraz detaya inecek olursak, tasarımda Pradanın ikonik fıstık yeşili renginin ağırlıklı olarak kullanıldığını ve buranın tam anlamıyla sitil sahibi bir tatlı dünyasına dönüştürüldüğünü söyleyebiliriz. Binanın taş duvardan tasarlanmış ön cephesinin ardında pembe örtülü masalar, yeşil desenli duvar kağıtları, çikolata renkli parlak mermerler, mekanı çarpıcı bir görselliğe kavuşturmuş. Duvarlardaki cam rafların içersindeki rengarenk kutular, tezgaha özenle yerleştirilmiş tatlılar bile ortama uyum sağlasın diye özel olarak hazırlanmış.


Kahvaltı, öğle yemeği, aperatifler, lezzetli içeceklerin servis edildiği pastane; 7.30 ile 21.00 arasında hizmet veriyor. Ayrıca Prada, Pastıcceria Marchesinin hisselerini satın almış olsa da pastanenin yıllardır koruduğu çizgisiyle insanların tatlı ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceği özel olarak belirtilmiş. Çünkü bu tarihi pastane; el yapımı tatlıları, çikolataları, şekerlemeleri, pastaları vs. ile Milanonun en beğenilen lezzetlerine sahip. Prada moda sektöründeki başarısına, yılların tecrübesiyle başka bir boyut kazandıracağa benziyor. Siz ne dersiniz?

İtalyan marka Pradanın bu yatırımı hakkında ne düşündüğünüzü gerçekten merak ettiğimi söylemeliyim. Pradanın yaptığı açıklamaya göre, pastane birkaç şehre daha açılacakmış. Kim bilir, Patticceria Marchesinin yeni konumlarından biri belki de İstanbul olacak. Ne dersiniz, hoş olmaz mı?
Paratic
 
Üst Alt