• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Misyoner misiniz? yok değilim dersiniz...

  • Konbuyu başlatan Guney
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 20
  • Görüntüleme 4K

Okunuyor :
Misyoner misiniz? yok değilim dersiniz...

Guney

Kıdemli
Üye
Bu konuyu Süpermeydan yöneticisi olarak değil "Güney" olarak kendi insiyatifi mi kullanarak açıyorum ve bu şekilde değerlendirmenizi istiyorum.

Aylardır "müslüman" olan bir takım grupların kavgası var ve nedense bu "müslüman" arkadaşlar Aynı Tanrının ve Aynı Peygamberin evlatları olmasına rağmen ne gariptirki bir türlü bitmeyen, bazen anlaşılmayan bir dilde sadece kendilerinin anladığı küfürlerle bazen de asla okumadıkları uzun uzun methiyelerle kıyasıya kavga etmekte.

Şimdi ne dir bu durum ve nasıl çözülür bir türlü anlamış değilim. sürekli gönderilen mesajlarda nerede hakaret var nerede iltifat çözebilene aşk olsun..

bunlar "Güneyin" sıkıntıları;
ve soracağım siz "din simsarlarına" bu nasıl bir handikaptır bu nasıl bir galeyandırki siz müslümanlar ve kendini bu konuda alim sananlar hergün birbirinize küfür etmekten ve hergün kıyasıya "ben en müslümanım sen en kötüsü" demekten rahatsız değilsiniz.
Kime neyi anlatmaya çalışıyorsunuz?
buna başka yerlerde misyonerlik derler biliyormusunuz diyelimki bildiniz peki siz kime ne sattığınızı kime neyi sunduğunuzun farkındamısınız?
Lafa gelince "burası müslüman bir ülke, hepimiz din kardeşiyiz"diyen sizler ne hale düştüğünüzün ayrımındamısınız?

Bu içinde bulunduğunuz "travmatik" hali PROTESTO ediyor ve diyorumki "bırakın küfürlerle ağlamayı sizden önce çok ağlayan oldu ve zaten alacağını aldı bu ülkeden..."
sizin deyiminizle "faideli" konular değil bunlar..

Not: süpermeydan da"en müslüman kim" yarışması açılsa kızılca kıyamet koparırsınız "vay efendim nasıl bir durum bu hiç müslümanlık yarıştırılırmı" dersiniz.
Peki siz ne haldesiniz?

Sağlıklı, bol türkçe li ve iyi forumlar...
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Not: süpermeydan da"en müslüman kim" yarışması açılsa kızılca kıyamet koparırsınız "vay efendim nasıl bir durum bu hiç müslümanlık yarıştırılırmı" dersiniz.
Peki siz ne haldesiniz?
Gerçekten ya Kim daha müslüman yarışması açalım müslümanlık Allah'a değil birbirimize kanıtlamak ya inancımızı iyi düşünmüşün güneyim...:freakedout:

Yarışmanın amacı :
Allah'ın kullarına inancınızı kanıtlıcaksınız.

Ödül:
Huzura bu yarışmayla kavuşacaksınız..
Biz sizi Hakka kavuşturuyoruz..

İşiniz zor amacınız kutsal..Hadi bakalım kim daha imanlı..

Herşey daha seviyeli,daha güzel bir SÜPERMEYDAN ve Birlik beraberlik için..


Not:Kanıtlayında neyi kanıtlayacaksanız sizde rahat edin bizde rahat edelim,huzura erelim ya..:freakedout:
 
Son düzenleme:

Guney

Kıdemli
Üye
Sevgili Doğangüneş sanırsam bu yarışma çok ses getirecek ..zira çokkk kutsal...:))

yanlız bu kadar "alim" varken nasıl bir sonuç çıkar meraktayım...
 

carloss

Kıdemli
Üye
Neden kimse bir şey yazmamış bu konuya hayret. Oysaki bilmem kim efendinin sözlerinden derlemeler beklerdim bu konuda, uzun uzun şeyhlerini ve şıhlarını öven yazılar. Sonra her Türk gencinin ite kaka seçme şansı olmadan öğrendiği islamın şartları var. Neymiş bu şartlar sırasıyla: Şehadet etmek, namaz kılmak, zekat vermek, oruç tutmak ve hacca gitmektir. Ne diyor, islamın şartları diyor, yani müslüman olabilmek için gerekli olanlar. Bunun haricinde Hz Muhammedin Allahın kulu ve elçisi olduğunu kabul etmek, kuran-ı kerime inanmak ve hepinizin bildiği vs vs ler.

Paylaşamadığınız bu pastanın hangi köşesi, neresini anlamıyorsunuz ? Bir deist olarak ben anlayabiliyorken siz nasıl olur anlayamazsınız ?
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sevgili Doğangüneş sanırsam bu yarışma çok ses getirecek ..zira çokkk kutsal...:))

yanlız bu kadar "alim" varken nasıl bir sonuç çıkar meraktayım...
Bende merak ediyorum sözde alimler bu yarışmadada birbirbirini kırdırmaya çalışmasında..
Neyse hadi dua ile...:)
 

M ü e l l i f...

Kıdemli
Üye
Aylardır "müslüman" olan bir takım grupların kavgası var ve nedense bu "müslüman" arkadaşlar Aynı Tanrının ve Aynı Peygamberin evlatları olmasına rağmen
Sevgili güney
Bu satırlsrınız , böylr bir konudaki mesafeni gözlere şifa niyetine dunuyor.
Bence sıkıntı verici olur böyle bir konu. Tasvip etmiyorum, "ket ne haşe"
 

bziya

Kıdemli
Üye
Ehli sünnet itikadını kullanıp , Kur'anı Kerimi , Efendimizin ve Varisleri olan Ehli Sünnet alimlerinin beyan ettiğinden farklı şekilde tevil edip yorumlayanların tamamı ya dini alet edip insanların bilgilenmesine fırsat vermeme davası güden ideolojik grupların hizmetkârı ve misyoneridir yahut kendi aklına tapıp Efendimize ve varislerine itimadı olmayan , beşeri dinciklerini oluşturan cahillerdir.

Din, Kur'anı Kerimi kendi aklına göre kendi işine geldiği gibi anlayıp fetvalar savuran din ve Kur'an yobazlarının söylemler değildir.

Din ; Allahü Teala'nın Cebaril Aleyhisselam vasıtası ile Hz. Muhammed Aleyhisselam'a öğrettiği Vahiy bilgileridir.Bu vahyin nuru Kur'anı Kerimdir.Muhammed aleyhisselam Kur'anı Kerimi hakkı ile anlayan , gerçek manasını bilen , Allahü Teala'nın muradı ilahisini bilen tek insan ve peygamberdir.

Muhammed aleyhisselam Kur'anı Kerimim gerçek manasını Eshabına öğretti.Eshabı Kur'anı Kerimi kitap haline getirdi ve Efendimizden öğrendiklerine sadık kalarak dini ilmleri ve hükümleri insanların anlayabilecekleri şekilde çeşitli dillerde kitaplarına naklerek bütün dünyaya yaydılar.İslam , ancak bu , içine beşeri fikir ve düşünce karıştırılmamış Efendimiz ve varisleri olan Ehli sünnet alimlerinin bildirdiği Yüce ve Mukaddes Din'dir.Allahü Teala'nın beğendiği ve insanlara rahmet olarak Efendimize indirdiği din bu dindir. sizin kendi ideolojinize ve nefsinize hizmet eder hale getirmek için uğraştığını ve içine her türlü hezeyanı ve dinsizliği sokmaya çalıştığınız şeyler , taptığınız putlar İslam değildir.DİN değildir.Ancak ve ancak sizlerin uydurduğu beşeri felsefi görüşlerdir.

Şimdi bazı cahiller , Kur'anı Kerimin ayetlerini kendi aklını ölçü alarak tefsir ediyor ve Efendimizin bildirdiğinden başka başka hükümleri sanki İslam diniymiş gibi insanların önüne İŞTE bu İSLAM'dır diye seriyor.Bunu yapanlar ya zır cahil veya insanları ahmak yerine koymaya çalışan çeşitli ideolojilerin misyoneridir.

Biz ASLA SADIK kalarak , temiz ve yüce milletimizin doğru bilgileri öğrenip uygulaması için bu bilgileri naklediyoruz.Dini konulara kendi düşüncelerimizi karıştırmıyoruz.

Din kategorisinde kendi aklını ölçü alıp olduğundan farklı İslam oluşturmaya çalışanlara karşı temiz insanlarımızı uyarıyoruz.

Evet , din konusunda kendi aklına göre Kur'anı tefsir edip , Peygamberimizin insanlığa naklettiği İslamı değiştirmeye kalkan kişi ve grupları DİN kısmında açtığım konu ve verdiğim cevaplarımda da olduğu gibi burada da her daim protesto ediyorum.

Ve sesleniyorum : İslamı aklınıza göre Kur'an ve Hadis tefsiri ile bölük pörçük , karmakarışık yapan sizler , eğer Efendimizin Kur'anı Kerimi beyan ettiği ve icazetli varislerinin beyan buyurdukları GERÇEK İSLAM'a sadık kalsaydınız , bu gün insanların kafası bu kadar karışmayacaktı.72 bozuk itikad , inanç oluşmayacaktı.Hâla gerçeği görmekten imtina eden sizler ne zaman kulağınızdaki pamukları çıkaracaksınız .Ne zaman bu tavşan uykusundan uyanacaksınız.Size ve dinde Reform yapmaya çalışan misyonerlere bu TEMİZ TÜRK MİLLETİ asla kanmayacak ve aldanmayacaktır.
 

Guney

Kıdemli
Üye
Sevgili güney
Bu satırlsrınız , böylr bir konudaki mesafeni gözlere şifa niyetine dunuyor.
Bence sıkıntı verici olur böyle bir konu. Tasvip etmiyorum, "ket ne haşe"
Sevgili Müellif; inanınki çok ciddi sıkıntı ve hayretlikler yaşamaktayım gördüğüm durum karşısında ve bu yüzdendir yazımın sebebi.. Ama lütfen bizleride anlayın..
 

bziya

Kıdemli
Üye
İslam Dini en büyük darbeyi ve sıkıntıyı DİN adamı kılığına giren DİN Düşmanı dinsizlerden , yani münafıklardan çekmiştir.

Din adamı kılığına girip DİN FETVASI verenler ve İnsanların kafasını karştırıp dinden soğumasına yada Müslümanların sıkıntı çekmesine sebep olanların ortak özelliklerini yazıyorum ,böylece dini kullanıp dinsizliğe hizmet den misyonerler daha iyi tanınmış olacaktır.

1- Ehil olmadığı halde , açar Kur'anı veya Hadis kitabını kafasına göre ayetlere ve hadislere mâna verip , hükmü kendi aklına ve ölçüsüne göre koyarlar.Oysa din konusu bir yana , FEN bilimlerinde dahi , ehil olmayan bir kişinin bioloji kitabını açıp , kafasına göre hüküm koymaya , millete ders vermeye kalksa profesörün biri gelir , bunu yapanın ne kadar zır cahil ve ahmak olduğunu 2 dakikada cümle insalara gösterir.

2- İslam dinini tebliğ eden Muhammed Aleyhisselama itimadları yoktur.Bunun en açık ifadesi , O peygamberin bildirdiği şeyleri kabul etmez , sanki kendisi peygambermiş gibi dini yine aklına göre yorular ,kendilerini fetva merciinde görürler.Onlar için delil kendi anladıkları şeylerdir.Peygamberin bildirdikleri şeyler yanlıştır.Bunun adına müslümanlık diyen bir tane aklı başında insan yoktur.Müslümanlık sadece kendine mi inanmaktır , yoksa Peygamberin bildirdiklerine mi iman etmektir.

3- Kur'an ve Hadisleri her biri farklı farklı anladıkları için , aralarında münakaşa ederler.Fakat bilmiyorlar ki dinde akıl değil nakil esastır.Peygamber ne beyan buyurdu ise varisleri ne nakletti ise Din o'dur.Bu yanlışları aynı zamnda aklı ölçü aldıkları için Efendimizin bildirdiği bilgileri nokta eklemeden nakleden , kitaplarına yazan Ehli Sünnet alimlerine dil uzatır , beğenmez , saldırırlar , doğruları kabul etmek nefislerine ağır gelir.

4- Ayetleri yanlış anladıkları için ( bazıları dinsizlikte daha ileri giderek , BU AYET BENİ VE KİTAPLARIMI bildiriyor ) diyecek kadar yoldan çıkmış , felaket çukuruna düşmüş ve peşine de bir sürü zır cahili takmıştır.Ve ayetleri bu kadar asla uygun olmadığı şekilde tahrif edip , kendi ideolojilerine hizmet dere hale getirmek için ALLAH'ın KİTABINI , PEYGAMBERİN HADİSLERİNİ kullanmaktan zerre kadar imtina etmezler.Her fırsatta ayetleri kullanır ve aslına zıt hükümlerle insanları doğru yoldan uzaklaştırırlar.

5- Dinde delil 4'dür. ( Kur'an + Hadis + Müctehid Alimlerin İcması yani sözbirliği + Müctehid Alimlerin Kıyası ). Fakat bu din bezirganları içinde , delili 1'e indiren de vardır , 2 'ye indirende vardır.Oysa dinde ayetlerler hadisler ile tamamlanmakta , hadisler ayetler ile tamamlanmakta ve bazı konularda müctehidlerin icmasına , yani sözbirliğine ve kıyasına ihtiyac duyulmaktadır.

6- Mezhepsizlik ve Dini öğrendikleri hocalarını silsilelerinin belli olmayışı en büyük ortak noktalarıdır.Oysa Efendimizden bu zamana DİN konularını veraset ve icazetle nakleden Ehli sünnet alimlerinin hocalarının , hocadan öğrenciye en son Efendimize dayanması mutlak aranması gereken bir delildir.İcazeti yoksa ve hocaları belli değilse din hakkında tek söyleyemez.Hocası olmayan , doktor olabilir mi ? diploma alabilir mi ?

Her aklına esen din hakkında konuşursa olmaz değil mi ? Her aklına kendi kendini doktor yapabilir mi ? Ben doktorum dese kim ona inanır , kendi söyle kendi dinler.

Her işi ehline bırakmalı , herkez haddini bilmelidir.
 
Üst Alt