Mırac dan ....

''İstikbalde kişinin kamçısının ucu konuşacak.'' (Hadis-i Şerif)

Antenlere işaret ediyor......

selam ederim;

keşke anten olsa. kamçının ucu acı verir. insanın dili kamçıya benzetilmiştir. dili ile sürekli acıtan kötü sözler ile birbirlerine karşı olan kötü tutumlarının en yükseğe ulaşacağını bildirmiştir. insanların dil ile ( ki insan için en tehlikeli organlardan biridir ağzımızdan çıkan her kelime tek tek yazılmaktadır, onunla gönül alanlar ödüllendirilir, kalp kıranlar cezalandırılır) gönül almak yerine sürekli birbirlerine acı veren kırıcı kelimeler söyleyeceğini belirtmiştir. parmaklarınızdan (klavye) ve dilinizden sakının birbirinize karşı.

"kişinin kamçısının ucu" öyle olsa kamçının ucu konuşacak derdi sevgili hümanizmde üstün muhammedimiz. bu bilgi emin bir yerden geliyor sizlere bana güvenin.
 
selam ederim,

edindiğiniz bilgi ile birbirinizi küçümseyecekseniz o bilgiler size ağır geliyor demektir. bu kadar kurandan haberiniz varsa muhammedimizin kişiliğindende haberiniz olmalı bu ne gaflettir. iki müslüman birbirine bunu yaparsa, her ikiside islamın insaniyet dini oldugunu kavrayamamış demektir. aynı yolda yürümesekde aynı tarafa yüzlerimiz dönüktür. yolun başındada, sonunda ulu Allah var, ona doğru giderken onun verdikleri getirdikleri hakkında tartışarakmı şefaat dileyeceksiniz muhammedimizden? bütün yollar ulu Allaha çıkar, herkez kendi yoluna baksın hiç yoktan birbirimizi bölmeyelim. iki müslümanın birbirine yalancı, dolandırıcı demesi ne büyük gaflettir bir bilseniz. hoşgören üstündür, herkezin bilgisi kendisine. özünde insanlık emrediliyor islamın hoşgörü sevgi ve saygı.

Her hangi bir tarikatın mensubu değilim.
Her hangi bir cemaatin mutevelli fertlerinden değilim.
Bir mevlevi, bir derviş de değilim.....
ama
bu kesimlerin şahlarına ve şahdamarlık eserlerine yapılan hakaretlere
" bana ne "? diyecek de değilim....
yazdıklarım; yazılanlara sebep asırlar ötesinden yüzüme gelebilecek tükürükleri silmek içindir....

Söylermisiniz?
Başkasının meslek ve meşrebini tekfirlik ile tahkir ettiğim ve fikir mimarlarını karaladığım kaç konum var?
Kaç mesalım var?
Kac tane kendimi beğenmişiliğim var?

Peki yukardakilerden biri değilsem , o halde ben kimim?
Elcevap; Günahları ile şerud, kendisini herkesten daha günahkar Allahın bir KUL'u yum.
birde;
Haksız gördüğüm birilerinin sözlerini yüzüne çarpmak mesleğimdir.
"Haksızlığa karşı susan dil şeytandır." kavramı meşrebimdir....

belkide bu da benim kör noktam.

Keşke;
Mesleğim "haliliye" ,
Meşrebim " hillet" olsaydı....wesselam.
 
Son düzenleme:
selam ederim,

benim ne haddime sayın ma-i nisan eksikler ve kusurlar bizler içinse, birbirimizi yanlışlara karşı uyarmak görevimizdir. haksızlık ile mücadele edelim fakat bunu yaparken yine yanlışın silahlarından biri olan (şeytan) kötü söz ile bunu yapmayalım. hem direnecek birşey yok iki müslümanı birbirine düşürmeye değmeyecek bir konudur. hangi konu iki müslümanın birbirini kırmasından daha mühim olabilirki.
 
Son düzenleme:
Üst Alt