MidiBoy Elbiselerden Vücut Tipinize Uygun Elbise Seçim Önerileri

Giydiğiniz elbiseleri kendinize yakıştıramıyor musunuz? Belki de vücudunuzu tanımıyorsunuz. Kıyafet seçimlerinizde doğru tercihi yapabilmeniz için öncelikle vücudunuzu tanımanız gereklidir. Farklı tasarım elbiseler arasından kendi vücut tipinize uygun olan elbiseyi aldığınız sürece tarzınızdan ve görüntünüzden taviz vermeyeceksiniz. Vücut yapınızdan dolayı kendinize yakıştıramadığınız elbiseleri giymemek yerine kendinizi tanıyın ve bu yazın keyfini serinliği içinizde hissedeceğiniz elbise modelleriyle çıkarın. O zaman vücudumuzu tanıyalım ve vücut tipinize uygun midi boy elbise modelleri nelermiş birlikte bakalım;

Dar omuzlu kadınlar nasıl elbise giymeli?

Kalça ve basen genişliğinin omuz genişliğinden daha fazla olması durumunda maalesef üçgen vücut tipine sahipsiniz. Kalça ve basenlerin büyüklüğüne dikkat çekmemek için dar omuzlarınızı ortaya çıkarmanız ve omuz ile kalça hizasını eşitlemeniz gereklidir. Elbise modellerinde daha çok tercihleriniz A kesim elbise modellerinden yana olacaktır. Geniş kalçaların gizlenmesi için çok sık pileli olmayan ince belinizi ortaya çıkaracak kabarık elbiseler tercih etmelisiniz. Düz renk kumaşlı tercihlerinizde üst kısmınız açık alt kısmınız ise koyu renk olması yine kalça ve basen büyüklüğünün gizlenmesine yardımcı olacaktır. Desenli elbiselerde ise daha zarif işlemelere sahip kumaşları tercih etmelisiniz. Armut veya üçgen tipine sahip bayanlar Beyaz Çiçek Desenli Atlas Midi Elbise modelini önerebiliriz.

Geniş omuzlu kadınlar nasıl elbise giymeli?

Yüzücü vücuduna sahip ters üçgen tipindeki kişilerin omuz genişliğini dengeleyecek kıyafetlere bakması gereklidir. Omuz detayı kabarık elbiseler omuzların genişliğini daha fazla ortaya çıkardığından dolayı tek omuz elbise veya yoğun omuz detaylı elbiselerden kaçınmanız gereklidir. Kalça ve basenlerde gizlenmesi gereken bir durum olmadığından dolayı alt kısmı kloş veya düz tercih edilebilir. Alt tarafı düz tercih ettiğiniz zaman omuz detaylarınızın göze çarpmaması ve dengelenmesi için ince askılı veya tek askılı kıyafetler tercih edebilirsiniz. Mesela Askılı Piliseli Şifon Elbise modeline bir göz atabilirsiniz.

Göğüsleri ve kalçaları büyük kadınlar nasıl elbise giymeli?

B Dolgun ve büyük göğüslere sahipken bel ve kalçalarınız daha ince ise elma vücut tipine sahipsiniz demektir. Belinizin inceliğini ön plana çıkardığınız zaman göğüsleriniz daha büyük gözükeceğinden dolayı burada belinizin inceliğini gizlemeniz gereklidir. Bu yüzden göğüs altında kemer detayı olan elbiselerden kaçınmalısınız. V yaka elbiseler göğüs dekoltesini ön plana çıkaracağı için bel inceliğini gizleyebilirsiniz. V yaka elbisenin yanı sıra kare yakalı elbiseleri de tercihleriniz arasına alabilirsiniz. Dilerseniz çiçek desenli kruvaze midi boy elbise modeline göz atabilirsiniz.

Dikdörtgen vücut tipi kadınlar nasıl elbise giyinmeli?

Bel, göğüs, kalça ve basen kıvrımları olmayan vücut yapısı düz olan dikdörtgen vücut tipine sahip bayanlar kendi kıvrımlarını oluşturmalıdır. Erkek vücuduna daha yakın olan dikdörtgen vücut tipindeki bayanların omuzları ortaya çıkaran beli daha ince gösteren, kalça ve basen bölgesine kabarık elbiseler tercih etmelidir. Göğüsleri dolgun gösteren ve omuz detaylı fırfırlı elbiselerde göğüs altında kemer detayını kullanarak vücut kıvrımlarını oluşturabilirler. Bunun için sizlere Krınkil Kumaş Bahar Elbisesi modelini önerebiliriz. Dilerseniz kemer detayını biraz daha göğüs altına çekebilirsiniz.

İnce belli kadınlar nasıl elbise giyinmeli?

Vücut hatları en orantılı vücut tipi olarak kum saati tipini gösterebiliriz. Bayanların gıpta ile baktığı bu vücut tipine sahip kişilerin yanlış elbise seçimiyle var olan güzelliği ortaya çıkarmaması üzücü ☹ Ne giysem yakışır demeden omuzları ile basenleri dengeli büyüklükte olan bayanların belinin inceliğini ortaya çıkararak bu dengeyi göstermelidir. Beline oturan ve basenlerin genişliğine çok dikkat çekmeyen oturtmalı kıyafetleri tercih edebilirler. Çan eteklere sahip elbiselerde gelen kloş görüntü ile belinizi saran bir elbise tam size göre diyebiliriz. Kemer detaylı pudra elbise size çok yakışacaktır. .

Bacak kalınlığınıza göre midi elbise, uzun elbise veya mini elbise modellerinden tercih yapabilirsiniz. Vücut tipinize göre elbise önerilerimizde kol kalınlığınıza göre yarım veya uzun kol elbiselere bakabilirsiniz. Elbise önerilerimizi ve daha fazlasını Kamacı Butik ten bulabilirsiniz. Kendinize yakışanı giymeniz dileğiyle ☺
Kaynak: kamacibutik.com
 
  • Etiketler
    midi boy elbise
  • Üst Alt