• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Microsoft, Windows XP'nin fişini çekiyor

Okunuyor :
Microsoft, Windows XP'nin fişini çekiyor

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Microsoft hem Windows 7 hem de Windows XP kullanıcılarını yakından ilgilendiren önemli bir karar aldı.

Yapılan açıklamaya göre Windows Server 2000, Windows 2000 Professional ve Windows XP Service Pack 2 işletim sistemlerine verilen destek 1 Temmuz'da sona eriyor. Artık bu işletim sistemleri için güvenlik yaması ya da güncelleme çıkmayacak.


Özellikle yeni nesil mini dizüstü bilgisayarlarla birlikte halen satılmakta olan Windows XP işletim sistemini kullananların acilen Service Pack 3'ü yüklemeleri gerekiyor. Service Pack 3 yüklü Windows XP'lere verilen destek 2014 yılına kadar sürecek.

Öte yandan Windows 7 resmi olarak piyasaya çıkmadan önce deneme amaçlı olarak kullanıma sunulmuş olan Windows 7 RC (Release Candidate) sürümleri de artık ömrünü tamamladı.

1 Mart'tan itibaren Windows 7 RC sürümü kullanıcıları iki saatte bir görüntülenen uyarı mesajı sonrası bilgisayarlarlarını kapatıp tekrar açmak zorunda kalacaklar. Bu duruma düşmemek için Windows 7 RC kullanıcılarının yedekleme de dahil olmak üzere gerekli önlemleri almalarını tavsiye ediyoruz.


cnetturkiye.com
 

mopsy

Emektar
Üye
Windows 7 Kapanıyor... 1 Mart 2010

Merhaba!

BUGUN 1 MART 2010
Siz de beta sürümden çıkış adayına geçmeyi unuttuysanız, elinizi çabuk tutmanızda fayda var.
Ocak ayında yayınlanan Windows 7 Beta sürümü indirip, sonrasında bir yükseltme yapmadıysanız, güncelleme vakti geldi demektir. Zaten daha önce de belirttiğimiz gibi, bugünden itibaren işletim sisteminizin tavrından da bunu anlayabileceksiniz. Zira Windows 7 Beta kurulumları artık her 2 saatte bir otomatik kapanacak.
Eğer Windows 7 konforundan emektar ve hantal işletim sistemlerine dönüş yapmak ağır geliyorsa da, 15 Ağustos'a kadar vaktiniz var. Çünkü bu tarihte Microsoft, Win7 RC'yi yayından kaldıracak. Sonra çıkış tarihi olan 22 Ekim'i beklemek mecburiyetinde kalabilirsiniz.
Çıkış adayı sürümü kullananlar için ise, aynı muamelenin başlaması 1 Mart 2010'a denk gelecek. Önümüzdeki yılın 1 Haziran'ında, yani tam 11 ay sonra ise Windows 7 RC sürümler tamamen kapanacak.

Windows 7 Kapanıyor! | ShiftDelete.Net

BIR ONERI: sistemi otomatik kapananlar biostan sistem tarihini geri alsınlar
 
Üst Alt