• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Mevlana ve ...

Okunuyor :
Mevlana ve ...

cumleci

Amatör
Üye
Profesyonel yardıma ihtiyacın var senin. O yüzden sana bi şey diyemiyorum.

''Sana kızamıyorum. Hangi Doktor ölüme mahkum hastası ölüm döşeğinde ona küfür ediyor diye kızabilir? Hangi gardiyan bir gün sonra idam edilcek mahkuma kendisine salyalı ağızlar ile küfürler ediyor diye kızabilir? Bu benim asaletimi değil senin cahilliğini gösterir...''

Sana kızamıyorum... Allah ikimize de hidayet nasip eylesin...

Ammar

Kıdemli
Üye
İtikadı bozuk formdaşım benim...

Karşıma geçip konuşacak isen sözlerinin hak olduğunu düşünüyor isen koyarsın ortaya belgelerini, bilgilerini konuşuruz...

Ama sizin gibiler her daim yaptığınız üzre, ZAN ile haraket edersiniz....

Daha yaptığın ibadetlerin delillerini bile araştırmamışsındır, merak etmemişsindir

Ana -baba- şeyh- okul- cemaat sana ne öğretiyse körü körüne saplanıp gidersin peşlerinden....

[6/116] Yeryüzünde bulunanların çoğuna uyacak olursan, seni Allah'ın yolundan saptırırlar. Onlar zandan başka bir şeye tâbi olmaz, yalandan başka söz de söylemezler

[2/170] Onlara: Allah'ın indirdiğine uyun, denildiği zaman onlar, "Hayır! Biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz yola uyarız" dediler. Ya ataları bir şey anlamamış, doğruyu da bulamamış idiyseler?

Şu kadar mesaj atmışsın bir tane karşı tezi ispat edecek belge varmı...tamamen kişisel görüşler...

Profesyonel yardıma ihtiyacın var senin. O yüzden sana bi şey diyemiyorum.
Mevlana'ya iftira atan. Buyur burdan iddianı ispatla. Nasıl ispatlıcaksın merak ediyorum
* Evet Mevlana'nın benim savunmama ihtiyacı yok, fakat benim onun himmetine ihtiyacım var.
Dilerim ki Allah'dan ve sizi de şahit kılarım ki. Yarın Mahşer-i Huzur da Allah-u Zülcelal bu insanı ve Mevlana (ks) Hazretlerini bizlerin önünde karşılaştırsın. Amin.
dediğin diyeceklerin bundan ibaret...

ama şu cümlene bak tekrar tekrar oku, hatta şu hadisi de ekleyelimde alt alta defalarca oku bakalım arada nasıl bir bağlantı kurabileceksin....

* Evet Mevlana'nın benim savunmama ihtiyacı yok, fakat benim onun himmetine ihtiyacım var. Benim Peygamberin şefaatine ihtiyacım var. Benim Allah'ın rızasına ihtiyacım var. Yani bunlar benim kendi nefsim için. Tarafımı biliyorum ve ona göre hareket ediyorum.

Bir hadiste “Biz Beni Amir heyeti olarak Rasulullah’a gittik ve sen bizim büyüğümüzsün dedik Hz. Peygamber (s.a.v.) “Büyük olan Allah’tır” dedi biz “sen fazilet bakımından bizim en üstünümüzsün, vermek bakımından bizim ileride olanımızsın” dedik peygamber “sakın fazla ileri gidip de şeytanın elçileri olmayınız.” Buyurdu.

celaleddin rumi den bişeyler istemişsin himmet felan desem biraz araştır.. şefaat yanlız ALLAH C.C a aittir desem şimşek çakarmı...?

Rablerine (götürülüp) toplanacaklarından korkanları onunla (Kur'an'la) uyarıp-korkut; onlar için ondan başka ne velileri vardır ne şefaatçileri. Umulur ki korkup-sakınırlar. (6/51)

Şüphesiz sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden, işleri evirip-çeviren Allah'tır. Onun izni olmadıktan sonra, hiç kimse şefaatçi olamaz. İşte Rabbiniz olan Allah budur, öyleyse O'na kulluk edin. Yine de öğüt alıp düşünmeyecek misiniz? (10/3)

Himmet istediğin varlığa DİKKAT....

Son düzenleme:

Ammar

Kıdemli
Üye
"Çoğu Allah'a ancak şirk koşarak inanır." (Yusuf 106).

Doğru olan dinin müslümanlık olduğunu çoğu bilmez. (Rum 30, Yusuf 40)

Allah’ın mucize yaratabileceğini çoğu bilmez. (Enam 37)

Rızkı Allah’ın verdiğini çoğu bilmez. (Sebe 36)

İnsanların çoğu kâfirdir. (Nahl 83)

Çoğu fasıktır. (Maide 49, 81,Tevbe 8, Hadid 16, 27)

Çoğu müşriktir. (Rum 42)

Çoğu inanmaz, iman etmez. (Bekara 100, Hud 17, Rad 1)

Çoğu inkârcıdır. (İsra 89)

Çoğu gafildir. (Yunus 92)

Kâfirlerin çoğu akletmez, kafası çalışmaz. (Maide 103)

Ölüleri Allah’ın dirilteceğini çoğu bilmez. (Nahl 38)

Kıyametin geleceğine çoğu inanmaz. (Mümin 59)

verilen nimetlere şükretmek çok iyidir, fakat şükreden azdır. (Sebe 13, Araf 10, Müminun 78, Secde 9, Mülk 23, Bekara 243, Yunus 60 Yusuf 38, Mümin 61, Neml 73)

Hz.Nuh’a inanıp gemisine binenler çok azdı. (Hud 40)

İman edip iyi işler yapan, hakkı ve sabrı tavsiye edenler hariç, insanlar zarardadır. Böyle kimseler ise azdır. (Asr, Sad 24)

Tedaviye ihtiyacı olan ben değil, sensin....!!!!!

Kalp doktoru lazım, hissetmeyi, anlamayı unutmuş......

[2/48] Öyle bir günden korkun ki, o günde hiç kimse başkası için herhangi bir ödemede bulunamaz; hiç kimseden (Allah izin vermedikçe) şefaat kabul olunmaz, fidye alınmaz; onlara asla yardım da yapılmaz.

[2/74] (Ne var ki) bunlardan sonra yine kalpleriniz katılaştı. Artık kalpleriniz taş gibi yahut daha da katıdır. Çünkü taşlardan öylesi var ki, içinden ırmaklar kaynar. Öylesi de var ki, çatlar da ondan su fışkırır. Taşlardan bir kısmı da Allah korkusuyla yukarıdan aşağı yuvarlanır. Allah yapmakta olduklarınızdan gafil değildir

Üst Alt