metropol

METROPOL

Tanıdık bir sessizliğin
Kulaklarımda akseden nefesi
Adım adım çağırıyor yollarına beni

Gecenin bir yarısı
Neredeyse ışıkların hepsi sönmüş
Metropolün sokaklarında buluyorum kendimi

Uzaklardan yaklaşan karanlık
Biraz daha koyulaştırıyor
Şehrin üzerini örten gecenin siyahını

Bir sis dalgası kaplıyor menzilleri
Son ışıkların kesafeti de azalıyor
Karışıyor perde perde geceye havanın zehri

Bitecek az sonra bu yolculuk
Ölümün arefesinde
Kalacak yine sessizlik
Metropolün gölgesinde

TNTCOOL

Her şey bildiğimiz şeylermiş gibi gelir halbuki o içeriği biz kurarız.konulaştırma,yorum bir an için bize aitdir,dönüşte onu yerinde bulamayız.her bakışımızdadeğişik bir fizik dünya bizi bekler,her şey görecelidir

Gecenin bir yarısı sönmüş ışıkların hepsi
Sessizliğin tanıdık nefesi
Metropolun sokaklarında buluyurum kendimi

Azalıyor kasefeti son ışıkların
Karışıyor perde perde zehri havanın
Biter bu yolculuk önümüzde ölümün gölgesi
Bir ses dalgası kaplıyor menzilleri

Yukarıdaki satırlarınızın bendeki yorumu,okunuşu şu anda böyle,alışılmışın dışında satırlar her zaman hasretini duyduğumuz doğanın şiiri olacak değilya.

Her şey bildiğimiz şeylermiş gibi gelir halbuki o içeriği biz kurarız.konulaştırma,yorum bir an için bize aitdir,dönüşte onu yerinde bulamayız.her bakışımızdadeğişik bir fizik dünya bizi bekler,her şey görecelidir

Gecenin bir yarısı sönmüş ışıkların hepsi
Sessizliğin tanıdık nefesi
Metropolun sokaklarında buluyurum kendimi

Azalıyor kasefeti son ışıkların
Karışıyor perde perde zehri havanın
Biter bu yolculuk önümüzde ölümün gölgesi
Bir ses dalgası kaplıyor menzilleri

Yukarıdaki satırlarınızın bendeki yorumu,okunuşu şu anda böyle,alışılmışın dışında satırlar her zaman hasretini duyduğumuz doğanın şiiri olacak değilya.

değerli yorumunuz için teşekkür ederim Tad1960...

şimdi ne diyeyim tntcool sana ben nefes aldım okudum bitirdim nefes verdim:Ddaha ne diyeyem...güzel bir betimleme ne sıkıyor ne yoruyor ne abartı...sadece akıcı kelimelerin yerleri böyle dizili geliyor değil mi?:))

şimdi ne diyeyim tntcool sana ben nefes aldım okudum bitirdim nefes verdim:Ddaha ne diyeyem...güzel bir betimleme ne sıkıyor ne yoruyor ne abartı...sadece akıcı kelimelerin yerleri böyle dizili geliyor değil mi?:))

Nasıl okeyde taşlar dizili gelirse bu da öyle geliyor ve ziyadesiyle memnun ediyor. Güzel yorum için teşeküürler Alone...

"Metropol" Kocaman bir şehri kalkıp dolaşıyorsun gecenin bir vakti. Ümitle sessizlik arası
bir söylem ak kağıda geçerken şiirleşmiş.Ne mutlu size. Tebrikler... cevat köksal

Üst Alt