• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Metallica 2008'de Yeni Albüm İle Geliyor

Okunuyor :
Metallica 2008'de Yeni Albüm İle Geliyor

Runaw@y

Tecrübeli
Üye
Efsanevi grup, birçok metalcinin başlangıç noktası Metallica 2008 yılında yeni albüm çıkarıyormuş. Grup hayranları merakla bu albümü bekliyormuş tabi merak konusu olan son fiyasko albümleri olan St. Anger‘dan sonra nasıl bir iş çıkaracakları. Bu yeni albüm Rick Rubin prodüktörlüğünde kaydediliyormuş. James Hetfield albümle ilgili bazı ip uçları vermiş.

Hetfield, St. Anger için, "Metallica’nın o döneminde yaşananların, o öfkenin ve baskının dışa vurumuydu sadece, konserlerde çalmaktan zevk duyacağımız bir albüm değildi, sadece bir tepkiydi" demiş. Şu an ise grupta çok farklı şeyler oluyormuş. Hetfield, " Bu kez odaklandık, mükemmeli yakalamanın peşindeyiz. Birbirimize ‘Hayır, bu yeterince iyi değil’ diyoruz şimdi" diye eklemiş.

Metallica’nın yeni albümünün demolarını grup dışından dinleyen ilk kişi ise Velvet Revolver‘ın davulcusu Matt Sorum olmuş. Sorum dinledikten sonra şöyle demiş;

Lars iyi arkadaşım. Bana demoyu San Francisco’da dinletti ve gerçekten kafayı yediklerini düşündüm. Gülünç buldum. Tamam yaşlanınca yavaşlama diye bir laf var ama yaşlanınca iki katı hızlı ol diye bir laf yok ki. Bunları canlı nasıl çalacaklar hiç bilmiyorum. 8 - 10 dakikalık, içinde sürekli ritmi değişen parçalar. Her şeyi metronomsuz falan ham haliyle kaydediyorlar. Lars bana bütün gün ölümüne çaldığını ve acayip yorulduğunu söylüyor. Onlar için heyecanlanıyorum.
 
Üst Alt