• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Meta Tag (extra)

  • Konbuyu başlatan YukseLL
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 5
  • Görüntüleme 4K

Okunuyor :
Meta Tag (extra)

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
vBulletin Extradan Gelismis meta tag duzenleme modu

KURULUM
Zipli dosyanın icinden cıkan produc-metatag.xml dosyasını plugin yoneticisinden import edin

AC
headlinclude template

BUL
Kod:
<meta name="description" content="$vboptions[description]" />
	</if>
</if>
SONRASINA EKLEYIN
Kod:
$metatagsadv
ACP /vBulletin secenekleri/Meta tag Adv tıklayın ve acılan sayfadan meta taglarınızı duzenleyin
downloads
 

Quarezma

Amatör
Üye
Ce: Meta Tag (extra)

anladigim kadariyla bununla extradan meta tag ekliyorsun peki meta tag nedir ?

Meta Tag Nedir?
Web sitelerini oluşturan kaynak kodlarının en üst satırlarında yer alan ve site ziyaretçileri tarafından okunamasa da, arama motorlarının gönderdikleri spider'lar tarafından incelenen kodlardır. Bu sayfa üzerinde farenizin sağ tuşuna tıklayarak açılan menüden "view source" , "kaynak" , "kaynağı görüntüle" veya benzeri satırı seçerek bu sayfanın kaynak koduna göz atabilirsiniz.

Burada gördüğünüz;
<title> Meta Tag Nedir</title>
satırı, bu sayfanın başlığıdır ve bu sayfada anlatılan konunun adını tam olarak içermektedir. Spider'lar buna çok dikkat ederler.

Title'ın iki satır altında bulunan;
<meta name="Description" content="Hemen Kaydet, Meta Tag kullanımı, Sitelere meta tag yerleştirilmesinin önemi, Arama Motorlarına Kayıt ve Site Geliri Arttırımı"> satırı ise sitemizin bu sayfasında anlatılan konuların kısa bir açıklamasını içermektedir. Bazı spider'lar bu satırı önemsemese de buradaki bilgiler bizi ön sıralara yükseltecek değerdedir.

Son olarak;
<meta name="Keywords" content="arama, arama motoru, arama motorları, verim, verimli, meta tag, meta tag yerleştirilmesi, meta tag kullanımı, site performansı, ..... , tanıtım">
satırı ile de hangi anahtar kelimeler ile arama yapıldığında bizim sitemizin listelenmesini istediğimizi, sayfamızı ziyaret eden spider'a bildiririz.

Sayfamızla ilgili kelimelerin sadece yukarıda belirtilen yerlerde kullanılması da yeterli değildir, bu kelimeleri mümkün olduğunca sayfamızın içindeki yazılarda da kullanmamız gerekir, mesela bu sayfada meta tag kullanımından bahsederken bol bol meta tag kalıbını kullanmamız gerekir.
 
Üst Alt