• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

mesleklerin aşkı

Okunuyor :
mesleklerin aşkı

s-a-d-e

Amatör
Üye
AYAKKABICI :
ah sevdiceğim sensiz hayat bana bi numara küçük geldi, kalbimi vurdu, su toplattı hop hop hoplattı, canım yanıyor ne olur dön..

BİLGİSAYARCI:
açtım kapadım kendimi yine de düzelemedim sensiz.. printerım ol yaz beni yarım yarım..

KABZİMAL:
mevsimlik sebzeler geldi, hormonsuz domates geldi, kütür kütür hıyar geldi sen gelmez oldunnn..

MOD:
senden kilitli bir topicim olsun istiyorum sevgilimm tam bizim mod'a göre göre...

TERZİ :
beli sıkıyorsa sevdanın, don lastiği gibi süneyim sana.. paçalarını kısaltma sevdiğim, selvi boylum al yazmalım benim..

MÜZİSYEN :
kalbimin sol anahtarı, yarımlık notam, bu porte var ya.. sana feda olsun

KASAP:
senin o bakışların yarim, iki kere çekilmiş kıyma gibi lap diye yapıştırır tezgaha beni.. sinirlerim ayıklanır sesini duyunca.. ben seninim artık, ister inegöl köfte yap beni ister cızbız..

MİNİBÜSCÜ:
stepnemi kaybettim sen benden gittin gideli.......

AVUKAT:
itiraz ediyorum sayın aşkım.....böğrüm müvekkil misali yanmakta sana tutulalı.....

MANAV:
domates yanaklım....patlıcan dudaklım......enginar kılıklım......3 kilosu bir milyonluk bir aşk değil benimki......

MİLLETVEKİLİ:
bizim kasabaya yapılcak körünün inşaatına başladık...15 sene sonra....beni ööle değiştirdin ki vaadettiklerimi yapmaya başladım.....

DOKTOR :
öksür sevdiğim, ciğer filmin pırıl pırıl, gönlünce öksür sevdiğim... hapşur sevdiğim grip aşısı gibi senin aşkın, beni mikroplardan korur sevdiğim

HABER SPİKERİ:
Iyi aksamlar..Evdeki telefondan bildiriyorum.Dun aksam beynime ulasan sinyale gore, sana asigim ve seviyorum.Bir dahaki konusmamiza kadar hoscakal

ÇİFTÇİ :
buğday başağı gibi sarı saçların, rüzgarda mağrur boynunu büker güzeller güzeli.. gel de aşık olma

BENZİNCİ:
sulandırılmış mazot gibi motoru bozan adamlardan değilim ben.....petrol rafinerisine döndüm seni seveli.....

BODYGUARD:
seni çok pis döverim benim asabımı bozma.....seviyoz dedik ya.....şimdi kaybol.....

LUNAPARKCIı:
gondoldan indim çarpışan otom arızalandı.....sigaralara denk gelmiyor kasnaklar......dönme dolap ettin beni peşinde.....yeter artık aşıkım
:Cachondon::Cachondon::Cachondon::Cachondon:
 

kAoSs

Amatör
Üye
ben de bunu nereye ekleyeceğimi bilememiştim madem matematikçinin aşkı yok o da benden olsun dedim :Cachondon:

matematikçinin aşk mektubu

Parantezimin içi, açımın köşesi X’ ciğim;

Her gün eğik prizma biçimindeki evimizin yamuk penceresinin dar köşesinde sizi gördüğüm zaman hızım sıfır oluyor, küp köküne giriyor, çarpanlara ayrılıyorum. Karmaşık saçlarınızın karanlığına dalarak sizi saniyelerce seyre dalıyorum.

Yaşı, benim yaşımın üç katından bir eksik olan kız kardeşinizi gördüğüm zaman benzerinizi görmüş gibi oluyor, adeta -1 ile çarpılıyor n parçaya bölünüyorum.

Delta x kadar değiştiğinizi görünce delta y kadar değiştiğimi ve limitinize ne kadar yaklaşmak istediğimi bilemezsiniz.

Böyle olmakla birlikte, komşumuz Tales, hakkında işaret değiştirerek birtakım dedikodular yapmış. Bunu aile dostumuz Pisagor’ dan işittim. Paralellerim kesişsin ki ben, ölçek açısı (0) olan ikiyüzlülerden değilim. Alanı yüzey ve düzey, iç açısı dış açısına eşit, alanım ve çevrem belli, dik durumda bir adamım. Zaten Tales, güvenilir bir adam olsaydı paralelleriyle masum doğru parçalarını orantılı parçalara ayırmazdı.

Kıymetli özdeşim; Alfa ile artık konuşmadığınız, Beta’ nın eğri büğrü oluşu ve hoşunuza gitmeyişi, A’ nın sizi delice sevdiği, B’ yi atlayıp C’ ye yaptığınız kurlar gerçektir. Etrafınızda dolaşan bu gibi eğikler ve parametrikler ne kadar çok ve kaçıncı dereceden olurlarsa olsun bunlar sizin apandisimden, bademciğimden ve çürük yirmilik dişimden geçen düzlem üzerindeki izdüşümünüzü silemezler. Dostlarınızın katsayıları ile kökleriniz arasındaki bağıntılar ne olursa olsun, ben yine çevrel çemberinizin üzerinde artan bir hızla dönmekteyim. Bu hızla azıcık olsun size yaklaşabilsem kendimi bahtiyar sayacağım.

Biliyorum, paydanızın asal çarpanlara ayrılmaması sizi çok üzüyor, fakat ben en küçük ortak katı bulmadan sizi paydadan kurtarmak istiyorum. Bu hususta apsis ve ordinatınızın ters işaretli oluşu hiçbir zaman sapma açımı daraltmaz.

Biricik eşleniğim, sizi o gün P ile R’ nin ara kesitinde giderken gördüm. Küp en damınız, silindir bacaklar, kollar ve üstündeki sonsuz kıllar, vallahi hasretinize dayanamıyorum. Homotetik durumunuzu anlıyorum; fakat 10cm. kalınlığındaki gözlüğünüzün altında görülen gözleriniz beni parantezimden çıkartıyor. Diskriminantınızı inceledim; siz benim ta köşegenlerimin kesim noktasındasınız.

Sizi, sevgimin logartitması, ilk aşkımın sinüsü, ilk heyecanımın türevi kadar seviyorum. Aykırı doğrultularda odağıma saplandığınız ışınlarla söndüm. Elinizi kenar ortaylarınıza koyunuz ve bana acıyınız. Sizi 1cm. hürmetle, -40 derecelik hasretle, 1m. Saygı ve 40 paralık sevgiyle selamlarım. Her gün yolunuzun asimtotu üzerinde hasretle beklemekteyim...
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt