• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Mesaj yazma yarisi

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Mesaj yazma yarisi

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Dünyada onlardan hızlı mesaj yazan yok
[ALINTI]En hızlı mesajı yazan Güney Kore takımı, yüz bin dolarlık ödülün sahibi oldu.

Dünya SMS yarışmasında 1 dakikada tam 264 karaktere dokunan Portekizli Pedro Matias ise bu alanda yeni bir dünya rekoru kırdı.

Çeşitli ülkelerde 6 milyon kişinin katıldığı elemelerin ardından final New York'ta düzenlendi. LG Mobile World Cup adı verilen etkinlikte Güney Kore, ABD, Arjantin, Brezilya, Endonezya, Yeni Zelanda, Avustralya, Kanada, İspanya, Meksika, Portekiz, Rusya ve Güney Afrika'dan gelen yarışmacılar finallerde yarıştı.[/ALINTI]


5 aşamadan oluşan yarışmada takımlar önceden belirlenen ve kendi dillerinde olan 120 karakteri en seri biçimde yazmaya çalıştı. Yarışma için düzenlenen simülasyonda da takımlar kelimeleri doğru yazmaya çalıştı.

İzleyicilerin büyük heyecanla izlediği yarışmayı Güney Kore'den gelen 18 yaşındaki Yeong-Ho Bae ile 17 yaşındaki Mok-Min-Ha'nın oluşturduğu takım birincilikle tamamladı. Güney Koreli gençler 100 bin dolarlık ödülünde sahibi oldu.

Yarışmada ayrıca Portekizli yarışmacı Pedro Matias, bir de dünya rekoru kırdı. 1 dakika 59 saniyede 264 karakter tuşlayan Pedro Matias, yeni bir dünya rekorunun sahibi oldu.

Dünyada onlardan hızlı mesaj yazan yok
 
Üst Alt