• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Mermiden hızlı araba (video)

Okunuyor :
Mermiden hızlı araba (video)

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Tekerlekler formula 1 yarış araçlarından beş kat daha fazla hızlı, saatte bin 600 km. hızla dönecek.

İngiliz mühendisler saatte bin 600 km. hıza ulaşabilen dünyanın en hızlı arabasını geliştiriyor. Kurşundan bile daha hızlı hareket eden araba bin 600 km hızda metrekare başına 12 tonluk bir basınca dayanıklı olarak geliştirilecek. Tekerlekler formula 1 yarış araçlarından beş kat daha fazla hızlı dönecek.
Tekerlekler aşırı sürtünmeye dayanması için özel titanyum alışımından yapılacak. Maksimum hıza 40 saniyede çıkacak olan araç 20 bin kiloluk bir itme gücüne sahip olacak. Aracı durdurmak için hava frenleri ve iki ayrı paraşüt kullanılacak. Bloodhound SSC ismi verilen araç şimdiye dek ulaşılan en yüksek hız olan 400 kilometre üzenine çıkacak.

690 KM HIZA ULAŞIYOR

Aracın 24 milyon dolara mâl olacağı tahmin edilirken, projeyi 18 aydır gizli olarak yürüten uzmanlar aracın bin 690 kilometreye ulaşabileceğini yani 357 Magnum mermisinden bile hızlı gidebileceğini belirtti. Önümüzdeki yıl üretilecek olan aracın 1997 yılında saatte bin 228 kilometre hız yaparak rekor kıran Andy Green'in rekorunu kırması bekleniyor.

JET MOTORU KULLANILACAK

Bloodhound (Kan Kazısı) adlı aracın sürücülüğünü bir önceki rekorun sahibi Kraliyet Hava Kuvvetleri Pilotu Andy Green yapacak. Araçta, Typhoon - Eurofighter model savaş uçaklarında kullanılan jet motoru bulunacak.

[flash]http://v1.iha.com.tr/p4.swf?v=2406[/flash]

habervitrini
 

SGOR

Kıdemli
Üye
vay vay vay gözlerim kamaştı işte budur abi süpersin teşekkür ederim.. şahsım adına :Cachondon:
 
Üst Alt