• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Menopoz Akıntısı

Okunuyor :
Menopoz Akıntısı

Nil@y

Eski Üye
Üye
Menopoz Akıntısı Yumurtalık faaliyetinin sona ermesinden sonra oldukça sık görülen bir akıntı şeklidir. Menopozdaki kadınların E'inde oluşmaktadır. Menopozda yumurtalık faaliyeti durmuş, dolayısıyla döl yolunda hormonal olarak idare edilen yapım ve yıkım devreleri de ortadan kalkmıştır. Döl yolu az kanlanmakla körelmeye başlamakta ve mevcut olmasılazım gelen şekerin yokluğundan dolayı mukavemetini kaybetmekte ve dolayısıyla mikropların kolayca üremelerine ve akıntıyı meydana getirmelerine sebebeiyet vermektedir.

Bu arada döl yolunda kaşıntı ve idrar ederken yanma mevcuttur. Hadis östrojen hormonunun yokluğundan kaynaklandığı için yine östrojen hormonu ile tedavi edilecektir.

Adetten Kesilme Zamanı Menopoz
Tıpta biraz daha farklı anlam taşımasına rağmen, halk arasında menopoz, adetin kesilmeye yüz tuttuğu ve kesildiği zamana verilen isimdir. Hanımların hayatında önemli bir dönüm noktasıdır. Bu dönem sebep olabileceği şikayetlerle başlıbaşına problem olabilecek bire zaman dilimidir.

Menopoz ortalama 45 yaşlarında başlar ve 5-10 sene sürebilir. Tıp otoritelerinin kanısına göre menopoz, cinsel olgunluk çağının ihtiyarlığa dönüm noktasıdır. Sebebi kadınlık hormonlarının azalmasıdır. Bu da birçok şikayeti ortya çıkarır, cinsiyet hormonlarının uygulanması, bazende sakinleştirici verilmesiyle giderilir.

Yaşdönümünde kadının üreme kabiliyeti yok olduğu halde, cinsel istek ve aktivitesi azalmaz. Hatta bazen artabilir.

Menopozun Meydana Getirdiği Sinir Bozukluklarından Kurtulmanın Yolu Nedir?
Gerçekte bu dönemdeki p***olokik bazı tepkiler, kadının güzelliğini, gençliğini, cinsel çekiciliğini ve duyduğu cinsel hazzı yitirmekten korktuğu için ortaya çıkmıştır. Bilgili ve sağlam iradeli bir kadın bütün bu duygusal nedenlerin ve tepkilerin üstesinden gelebilir.

En iyi kurtuluş yolu: erkeğin ilgi ve sevgisinin yanısıra, kadının kendini meşgul edici bir iş yada sosyal hizmetle uğraşması, bolca ibadet etmesi, kitap okuması, torunlarıyla ilgilenmesi .... yani boş kalmamasıdır
 

AyşeGül1

Amatör
Üye
Merhaba, arkadaşlar!
Ben 36 yaşındayım. erken menopoza girdim. okuduğuma göre bu durumla birlikte kadınlarda vajinal kaşıntılar görülebilmektedir. Üstelik bu kaşıntı cinsel organ üzerinde görüldüğü için kişiler kaşıntıya müdahale edemez ve bu bölge çok ciddi bir şekilde kaşınır. işte bu gibi durumlar kişilerde dikkat dağınıklığı başta olmak üzere çok büyük sorunlara neden olur. bunun yanında menopozda akıntı sorunu yaşayan kişiler direk olarak vajinada yanma sorununu yaşayabilirler. özellikle kişinin akıntıları enfeksiyonlardan kaynaklanıyorsa çok büyük bir ihtimalle yanma sorunu da meydana gelecek. menopozda akıntı olan kadınlarda bu akıntılar çok ciddi bir şekilde kokabilir. kişi bu kokulara dikkat etmezse dışarıdaki insanlar da bu durumdan rahatsızlık duyabilir. menopozda akıntı sorunu olan insanlarda aslında akıntının tehlikeli olup olmadığı akıntının rengine kıvamına ve kokusuna bakılarak anlaşılır. sizlerde akıntınızı bu şekilde kontrol ederek doktorunuza bilgiler verebilirsiniz. akıntıdaki koku, aşırı bir şekilde değilse herhangi bir sorun oluşturmaz. ama koku çok keskinse bu durum biraz daha tehlikelidir. bunun yanında akıntı sorunları bazen kanser hastalıklarında ve buna benzer ciddi hastalıklarda ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenlere bağlı olarak akıntıların meydana gelebilmesi nedeniyle kesinlikle dikkat edilmelidir. aksi durumlarda aniden beklenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. şimdi ben BioTexCom kliniğinde tedavi görüyorum ve yumurta donasyonu yaptırıyorum. Bebeğe sahip olmak çok isterim, arkadaşlar! Dualarınızı bekliyorum.
 
Üst Alt