Meme Estetiğinde Doktor Seçiminde Püf Noktalar

Günümüzde en sık tercih edilen estetik müdahalelerden biri de meme estetiğidir. Meme estetiğinde doktor seçimi en önemli faktörlerden biridir. Bu haftaki yazımızı Meme estetiğinde doktor seçiminde püf noktalar olarak ele alacağız.Meme estetiğini ihtiyaç haline getiren belli başlı noktalar vardır. Bunlar;

Kişinin genlerine bağlı olarak meme dokusunun daha az olması veya daha fazla olması,
Boy / kilo oranına göre fazla meme dokusu olması,
İki memenin birbirinden farklı boyutlarda olması
Memeler arasında asimetri
Emzirme durumuna bağlı olarak zamanın ve yer çekiminin etkisiyle sarkma durumu oluşması

Yukarıda saydığımız faktörlerin en az bir tanesine sahip olan kişiler hayatlarında bu durumun olumsuzluklarını da yaşamaktadırlar. Örneğin, meme dokusu fazla olan bir kadının sırt ağrıları kaçınılmazdır. Hayatını her açıdan doğrudan etkilemektedir. Bu tarz sorunlar yaşayan kişiler, mevcut problemlerinden kurtulmak için çözüm yolu olarak doktorlara başvurmaktadırlar. Meme estetiğinde doktor seçiminde püf noktalar olarak dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. İlki güvendir. Meme mahrem bir bölgedir. Kadınların memelerinde yaşadığı sorunları giderebilmek için başvuracağı doktora daha gitmeden önce güven duyması gerekmektedir. Detaylı görüşmesi esnasında bu güven duygusu pekiştirilir. Hastanın doktoruna şikayetlerini ve sorunlarını net bir şekilde ifade etmesi gerekmektedir. Doktorunun da gerçekçi bir tavırla neler yapılabileceği ile ilgili doğru bilgilendirme yapması gerekmektedir. Bu güzergahta sağlıklı güven ortamı oluşacaktır.

Meme estetiği doktoru seçiminde püf noktalardan diğer bir husus ise doktorun tecrübesidir. Ameliyatı yapacak olan doktorun alanında uzman olması ve meme dokusunun anatomik yapısını iyi tanıması gerekmektedir. Bu alandaki tecrübelerinden hastasına da bahsetmelidir. Var ise benzeri örnekleri hastasına sunmalıdır.

Meme estetiğinde doktor seçiminde püf noktalardan diğer bir husus ise doktorun kullandığı tekniklerdir. Hangi hastaya hangi tekniğin uygulanacağı ve hangi tekniğin doğru olduğu hasta ile doktorun detaylı görüşmesinde belirlenir. Detaylı görüşmede doktor hastasını doğru analiz edebilme yetisine sahip olmalıdır. Hastanın yaşı, boyu, kilosu daha önceden doğum yapmış olma durumu ve ameliyat sonrasında tekrar çocuk sahibi olma ihtimali dikkate alınmalıdır. Doğru doktor, hastası daha bu etkenleri söylemeden analiz eden ve hastasıyla paylaşan doktordur. Doğru analiz edildiyse, hastanın beklentisine göre doğru teknik belirlenecektir. Tekniğin belirlenmesi ile bir sonraki aşama da belirlenmiş olacaktır. Ameliyat süreci, iyileşme süreci, hastane süreci, operasyon için maddi değer hasta ile detaylı görüşülmeli, her iki tarafta hemfikir ise ameliyat planlaması yapılabilmektedir.

En önemli etkenlerden bir diğeri ise; doktorun hastasına olan ilgisidir. Meme estetiği ameliyatı öncesi ve sonrasında aynı ilgi ve titizlik devam etmelidir. Doktorunuz ile aranızda yukarıda saydığımız durumlar oluştu ise doğru yerdesiniz demektir. Seçtiğiniz doktora güvenebilir ve kendinizi ona emanet edebilirsiniz.
Kaynak: suleymantas.com.tr
 
Üst Alt