Mehdi Geldimi Geldiği Nasıl Anlaşılır?

selam ederim;

sayın ümmi sabah sabah birden ilginizi çekti bu konu sizi takip etmekte zorlanıyorum rüyanızdamı gördünüz hayırdır efendim :prv:

yok efenim ne ruyası sizi ruyadan uyandırmaya çalışıyorum.:prv:

:freakedout: ben uyanıgım çok şükür. ama ilginize teşekkür ederim yinede. sizde sevap kazanacaksınız sayemizde bizi uyandırıp öylemi. haydi hayırlısı olsun. ozaman okuyunuz yazılanları sonra tartışabiliriz ben buradayım.

biz derken?
efenim siz inanırımısınız kendisimi= sayın ümmi ,önyargılarınızı nasıl okuya okuya edindiyseniz hepsi yazılı forumda lütfen onlarıda okuyunuz baştan anlatılacak öyle 10 kelimelik bir iş degildir bu. bütün cevaplar var bu forumda.

Müslümanları miskin kılıp uyutmak için uydurulmuş Mehdi/Mesih masalını ve gördüğü ilgiyi nerede görsem hep şaşırırım. Allah hepimizi cehaletten kurtarsın, Kuran'a/İslam'a/Allah'a yani peygamberlerin yoluna yönelenlerden kılsın.

Hz Mehdi genç olacaktır bir kere.Yaşı 50 yi 60 bulmuşlara inanmayın.21 yaşında Türkiyenin başına geçecektir.Şiirdede öle demiyormu''elde sensin dilde sen gönüldesin baştasın,Fatihin İstanbulu fethettiği yaştasın''yani buda açıkça Hz Mehdiye sesleniyor bence.Zaten şiirin başındada ''yelkenler biçilecek diyor''yani cek cak ekleri gelecekteki bir şeyi bildirmek için kullanılır.Yelkenler biçilecek demekte ilerde zaferler alınacak demek.

Aslında kafamda birini mehdi ilan etmek gibi bir derdim yok.Kimseyi mehdi olarakta görmüyorum şu anda.Sadece şunu biliyorum eğer Türkiyenin başına 21 yaşında bir delikanlı geçerse işte o HZ mehdidir.Sadece bunu biliyorum

Üst Alt