Mehdi Geldimi Geldiği Nasıl Anlaşılır?

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,
Hazret-i Mehdi, İmam-ı Rabbani hazretlerinin bildirdiğine göre, kendisinden bin sene sonra gelecek ve üçüncü binin müceddidi olacaktır.
T.RUSSELL de 2000 yılında Hz.İSA gelecek diyordu...???
Sağlıcakla kalınız...

t. russell kim ehli sünnet alimi, evliya mı? Allahü teala'nın kalbine ilham ettiği bir veli mi? İmamı Rabbani hazretleri ve tasavvuf hakkında bilgi sahibi olmak lazım öncelikle. Her duyduğuma inanmam elbette muteber alimlerin sözlerine inanırım.
(Eshab-ı Kehf, Mehdi’nin yardımcıları olacak ve İsa bunun zamanında gökten inecektir. İsa Deccal ile harb ederken, Mehdi, onunla beraber olacaktır. Bunun hükümdarlığı zamanında, her zamankinin aksine olarak ve hesapların tersine olarak, Ramazan-ı şerifin 14. günü güneş ve ilk gecesinde ay tutulacaktır.) [İ. Süyuti]
Mehdi aleyhisselam, İsa aleyhisselam ve deccalin zamanları aynı hadisi şerife göre.

B

bursali68

Ziyaretci
t. russell kim ehli sünnet alimi, evliya mı? Allahü teala'nın kalbine ilham ettiği bir veli mi? İmamı Rabbani hazretleri ve tasavvuf hakkında bilgi sahibi olmak lazım öncelikle. Her duyduğuma inanmam elbette muteber alimlerin sözlerine inanırım.
(Eshab-ı Kehf, Mehdi’nin yardımcıları olacak ve İsa bunun zamanında gökten inecektir. İsa Deccal ile harb ederken, Mehdi, onunla beraber olacaktır. Bunun hükümdarlığı zamanında, her zamankinin aksine olarak ve hesapların tersine olarak, Ramazan-ı şerifin 14. günü güneş ve ilk gecesinde ay tutulacaktır.) [İ. Süyuti]
Mehdi aleyhisselam, İsa aleyhisselam ve deccalin zamanları aynı hadisi şerife göre.

Merhaba,
İmamı Rabbani hazretleri ve tasavvuf hakkında bilgi sahibi olmak lazım öncelikle.
Bunu söyleyene ...;
t. russell kim ehli sünnet alimi, evliya mı? Allahü teala'nın kalbine ilham ettiği bir veli mi?
Bu sözünden sonra şunu hatırlatmam gerek...Kendi sözünü...:
bilgi sahibi olmak lazım öncelikle.
Sağlıcakla kalınız...

selam ederim;

gerçekten bu yazılanları okuyunca mehdinin insan dışı bir kişi oldugu izlenimine giriyor insan. bu kadar büyütmek kendinden uzaklaştırmaktır birşeyi. en çokda hiç yaşlanmayacagı açıklaması mehdinin fikirlerinin kalıcı olacagını düşündürdü bana. herkez birşey söylemiş maşallah, demekki yüce Allahın izni var bu konuda. bazıları onu hemen tanımak için çok çalışmak, görünce hemen tanımak için bilgi sahibi olunması gerektigini söylemiş. peki bunun için ne çalışacak insanlar bol bol kuranmı okuyacaklar. ne yapmak lazım onu görünce tanımak için. ona en çok karşı çıkanlar müslümanlar olacaklarmış. peki yapacagı reformlar nelerki müslümanlar ona karşı çıkacaklar. çok soru var çokda söylenti bu konuda fakat son 3 yılda inanılmaz tartışılan bir konu oldugundan her gecen gün yeni bir şeyler duyuyoruz. anne adı baba adı dogum yerine kadar herşey konuşulmuş söylenmiş. bu kadar bariz tarif edilen bir kimseyi nasıl olurda muslümanlar çıkınca kabul etmez bu beni çok düşündürüyor. bir çelişki var ortada. bence en güzel yapılacak iş oturup hayatımızı dogru düzgün yaşamaktır. çıkacaksa Allahın izini ile çıkacaktır zaten. çok yaygara yapılıyor bu konuda rahatsız edici derecede mehdi konuşuluyor. konuşulması gereken mehdi degil onun getirecegi ilme düşünceye odaklanmak tartışmaktır. zaten söylüyorlar ben mehdiyim demiyecek. tabiki demez insanlar onu daha ortaya cıkmadan öyle bir yere koydularki kim olsa burda kendini o makamda görmek istemez Allahdan korkar. benim fikrimce.

selam ederim;

başlıkta, bazı degerli hocalarımız demiş pek çogunu tanımıyorum. ama bu video'yu paylaşmak istedim. umarım tartışma konuşan kişilere degil videoda konuşulan konu üzerinden devam eder.

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Bu videodaki kişiler ,kendi söylediklerine kendileri inanıyorlar mı ki acaba...Merak ediyorum doğrusu...Kimisi gelmiştir görevini yapıyor diyor , sormak gerek GÖREVİ ne diye...Farkeden ne var , savaşlar mı bitti , sevgi kardeşlik mi geldi...Ne oldu da MEHDİ geldi diyorlar...Bu işler RÜYA görmekle olmuyor...Sağlam delil gerek...Yoksa MEHDİYİM diyenin peşinden sürüleri eksik olmaz...

Sağlıcakla kalınız...

selam ederim;

haklısınız. geldi demekle ortaya cıktı işlerini yapıyor demek arasında fark var. zuhur etti demek şu an için daha mantıklıdır en azından.

selam ederim;

birde istehareye yatıp görmeyi umanlar çıktı daha ortaya çıkmadan nede çok inanan varmış. bu konuyu ben içine girince ögrendim öncesinde mehdi deseniz sömürücü akli dengesi bozuk biri gelirdi aklıma. medyadan öyle kalmış işde. bu mehdinin imajını nasıl degiştircez bilemiyorum. isminimi degiştirsek napsak :freakedout:

selam ederim;

haklısınız bi tanede biz oluverdik çok görmeyiniz lütfen mühim olan çoklugu degil onların içersinde gerçeginin olma olasılıgı degilmi.

Üst Alt