MEHDİ anlamı

selam ederim;

benim ilan ettigim sey bir ideoloji ve dusunce bakis acisidir. bunu getirende ulu meleklerimizdir. nedense mehdiye takiliyor insanlarda orada kaliyor. tarihte yapilan hatalarin aynisi tekrar ediliyor. kisilerde kalmayiniz. ne ataturkde ne muhammedde nede isada ahmette mehmette. ideolojilerini ve dusuncelerini yasatmak onlari yasatmak demektir dusunce ve ideolojilerini ileri goturmek demek onlarin ölumsuzlugu demektir. herkez ölümlüdür bu dünyada. bir kişi elektrigi bulur digeri lambayi ötekisi projektoru digeri lazeri bu boyle surup gider yaradilisin kanunu insandan insana ileriye gitmektir. yapilan suna benziyor elektrigi bulup lambanin icadinda lambaya alisip ona sevgi duyarak lambada kalmayi kabul edip ileriye goturmeyi istememek. zaman ileriye gitmek demektir geriye giden veya orada kalan yok olur. Allahın yaradış kuralı böyledir. dinde demeyin artık bunun adına, sosyalizm insanlık deyinki degerli muhammedimizde sevgili ataturkumuzde şad olsun.

efenim din hz. Ademden beridir değişmedi,değişmez çünkü insanın değişmedi,Allah,Ahiret,Melekler,..değişmedi.teknolojiyle dini karıştırmayalım lutfen.Kuran çağlar üstüdür.
Allah doslarının eserleride çağları aşar.Mesela bu sene bestseller olan bir kitabı üç beş sene sonra yüzüne bakan olmazken,mesnevi asırlardır ellerden düşmemekte ve nice hidayetlere vesile olmaktadır.Çünkü insan gerçeğinin değişmez tarafını ele alır.
dinde böyle teknolojinin ilerlemesiyle evrilecek birşey değildir.
Toplumlara göre farklı şeriat uygulamaları olmuşsada temel hiç değişmez.İman esasları,temel haram konuları ,namaz,zekat ve oruç her dinde vardır.(ufak tefek hususlar istisnadır mesela israiloğullarına hayvan içyağlarının haram edilmesi gibi.bu da bir günahları sebebiyleydi.)

efenim din hz. Ademden beridir değişmedi,değişmez çünkü insanın değişmedi,Allah,Ahiret,Melekler,..değişmedi.teknolojiyle dini karıştırmayalım lutfen.Kuran çağlar üstüdür.
Allah doslarının eserleride çağları aşar.Mesela bu sene bestseller olan bir kitabı üç beş sene sonra yüzüne bakan olmazken,mesnevi asırlardır ellerden düşmemekte ve nice hidayetlere vesile olmaktadır.Çünkü insan gerçeğinin değişmez tarafını ele alır.
dinde böyle teknolojinin ilerlemesiyle evrilecek birşey değildir.
Toplumlara göre farklı şeriat uygulamaları olmuşsada temel hiç değişmez.İman esasları,temel haram konuları ,namaz,zekat ve oruç her dinde vardır.(ufak tefek hususlar istisnadır mesela israiloğullarına hayvan içyağlarının haram edilmesi gibi.bu da bir günahları sebebiyleydi.)

selam ederim;

sayin ümmi din dediginiz seyin özü ve çerçevelerinin degişmeyecegi fikrinize zaten katılıyorum. fakat size anlatmak istedigim şey top yekun bir degişim degildir. bakış açısının ve düşüncenin ileriye götürülmesidir. buda insan zekasının ve anlayısının düşüncesinin ileri gitmesi ile eş zamanlıdır. örnegin alkolün dinimizce yasak olması peygamberimizin veya kitabımızın yasak etmesinden dolayı düşünürseniz dar bir görüşte kalmışsınız demektir. yanlis anlamayin kucumsemiyorum ben kimseyi. fakat bir adım ileri düşüncede, insana zararlı oldugu için yasaklandıgını görebilirsek ozaman bugün sigara ve uyuşturucu gibi şeylerinde yasak oldugunu bunu yapınca cehenneme gitmek yerine kendi saglıgımıza zarar verip bize verilmis emanet olan bedenimizi daha çabuk yaşlandırdıgımızıda idrak edebiliriz. unutmayin peygamberimiz son hutbesinde insanin nefsinede zulmetmemesi gerektigini soylemistir bu ne buyuk bir sozdur dusundunuzmu hic. o ne humanist bir anlayisa sahipti selam olsun onun ögretmenine ve ona. veya cennete girmek için öksüz bir kardeşimizi aramak yerine Allah için karşılık beklemeden ihtiyacı olan herkeze yardım edebiliriz gücümüz yettigince. ben kimseye din degişti demiyorum ayrıca. düşünce ve bakış açısı yakın bir zamanda degişecek ve yüce Allah yeryüzünde dogruya dogru olan nurunu tamamlayacak kimse ama hic kimse istemese bile. bütün dünya kuranı ve islamiyetin gercek anlamını ögrendiginde yani islamiyetin hak adalet ve insaniyet olgusu oldugunu ve humanizmde en ileri anlayış oldugunu herkez koşacak islamiyete girecek. hicbir musluman bunu kabul etmese bile yuce Allah nurunu tamamlayacak. ve bu nesilin cocuklari buna şahitlik edecektir. siz mehdiye takılıp kalırsanız bu fikir ve ideolojinin yerine malesef peygamberimizin dedigi gibi üzgünümki en son kabul edenlerden olacaksınız. islamiyetin üstün anlayışını saçla başla örtüyle, atatürkün ideolijisini rozetiyle heykelleriyle simge ve ezber haline getirmenin ne kadar basit bir ilkokul seviyesinde düşünce oldugunu anladıgınızda kaybedilen zamana üzüleceksiniz. cunku biz hepimiz biriz, onlar bizim icin bu dunyaya gorevli gelmis kisilerken biz ileri gitmek yerine fikir ve dusunceden uzak, onlar icin yasiyoruz. bende canim gibi sevsemde her ikisini hatta, isayi, musayi, davutu, ibrahimi, ademi. bu zamanda birlikte yasadigim herhangi bir insanda onlar kadar degerlidir benim icin. turk olmasida gerekmez insan olsun yeter.

Son düzenleme:
fakat size anlatmak istedigim şey top yekun bir degişim degildir. bakış açısının ve düşüncenin ileriye götürülmesidir. buda insan zekasının ve anlayısının düşüncesinin ileri gitmesi ile eş zamanlıdır
efenim biz ahir zaman ümmetiyiz.bu zamanın bakış açısı ve düşüncesinin zirvesi muhammed sallallahu aleyhi vessellemdir.ondan ileriye götürülecek bişi yok.Güzel ahlakı tamamlamak üzere geldi ve tamamladı.Bize düşen ona uymak.daha üst bi ahlak olsaydı onuda peygamber efendimiz temsil ederdi.Çünkü ahir zaman nebisi.Mehdi Aleyhisselamda ondan farklı birşey getirmeyecek.dini yanlışm algılardan temizlemek haricinde
.
insanin nefsinede zulmetmemesi gerektigini soylemistir bu ne buyuk bir sozdur dusundunuzmu hic
efenim insan Allahın çizdiği,Peygamberin uygulamalarıyla örnek teşkil ettiği sıratı müstakimin dışına çıkan insan nefsine zulmeder.bu sadece bedenine zararlı şeylerden korumak değil,asıl ruhunu yanlış duygu,düşünce ve fikirlerden,hastalıklardan arındırarak güzel ahlakla donanmakla olur ki,nefsini arıtan felah buldu,onu kötülüklere gömense hüsranda kaldı diye Rabbimiz kuranda hiç bir şeye yemin etmediği kadar üst üste bu konuda yemin etmiştir.Şems suresinde.
yuce Allah nurunu tamamlayacak.
elbette efenim.inşaallah bizide bu nurun tamamlanmasında kullanır Rabbim.İslamiyetin en küçük bir farzını,rasulullahın sünnetini küçük göreninde bu konuya katkısı olacağını sanmam.

selam ederim;

sayin ummi birkere sunu idrak edin getiren ne muhammedimizdir nede mehdi, getiren ulu Allahin emri ile cebrail as dir. o getirir ne verirse onu alir haberi verecek olan kisi. o yuzden mehdi yapcak o veya bu yapti diye bir sey sözkonusu degildir. kimsenin istegine gore ne kuran inmistir nede baska birsey, yanliz onlarin fitratinda vardir elcilikleri ve yuce Allah dogru kisileri yaratir gonderir. simdi mehdide ne emredilirse ona uyacaktir kimse ama hickimse kabul etmese bile o bunu yapacaktir yuce Allahin ol emri vardir. biz bu emiri duyduk isittik biliyoruz. duyma sirasi size gelince Yuce Allah ister patetes sogan patlican diye emreder isterse zeki murenden sarki soyler kimseyede hesap vermez bize ait olmadigindan cevap vermek bukonuda bana dusmez Allah bilir. biraz gevseyinde bizle birlikte bekleyin görün neler olacak.

dusuncelerinize saygim var. kimin ne getirecegini Allah bilir. ömrümüz yeterse hep birlikte görecegiz. ilginize tesekkur ederim selametle kalin sayin ummi

Son düzenleme:
efenim
kendisine cebrail geldiğini söyleyen söyleyene.Bide iskender evrenosoğlu var böyle risalet nurları diye güya bu vahiyleri yazmış.yok türkeşe şöle de,turan feyzioğluna böyle söyle..peygamberlere imam oldum vesaire bir sürü saçmalık.yinede kereviz pırasa salatalık soğanturp kadar saçma değil.adam Allah üniversitesi diye üniversite bile kurmuş .Bir sürü cemaati var ve öl dese ölecek kadar tapmışlar adama.
Adnan oktar ondanda zeki. çıkardığı kitapla etkilediği epeyce bir kitle var.Mehdiliğine inanmayanlar bile kitaplarından faydalanıyor.diğer mehdi adaylarınıda bir inceleyin en azından kendinize iyilik edin .ne kadar geriden takip ettiğinizi anlarsınız
.:prv:selametle efenim.

selam ederim;

gerçekten haklısınız. bende şaşkınım en az sizin kadar, nasıl olcak bilemiyorum bu iş ama olacagindan en ufak kusku duymuyorum. bizim öl diyince ölecek insana ihtiyacımız yok efendim o devirler kapandı. bizim ümmete degil kafasını kullanan düşünebilen kafasindaki tabularin hikaye ve romanlarin esiri olmamış insanlara ihtiyacimiz var. şimdi izliyorlar felaketlerden sonra harekete geçecekler. ben cebrail as ' ı gercekten çok severim. onun sözleri zaman zaman domates biber patlican zaman zaman dostlarim diye başlar. bazende kul der insanlara. inanmamanıza sebep sebzelermi efendim ilahi sayin ummi sebzeleri yerken guzel bir melekten duyunca guzel degil. efendim siz ne duysaydiniz inanirdiniz ki zaten söylermisiniz. sizin beyinler cennete kilitli efendim ben ne desem boş. iki satir okuyup butun yazilari anladiginiz gibi. ya kafirimdir yada hiristiyan olmam sizi rahatlatir cennete girmeyecegim kesin olunca. fakat ben burada inandirma isi yapmiyorum duyurma isi yapiyorum. siz meseleyi duydugunuzda benim isim bitiyor. olumlu yada olumsuz ilgilenen herkezin sorularini cevaplamakta bana vazifedir. hepinizin gorusune saygim vardir.

Son düzenleme:
efenim ne hristiyan yada kafir nede cehenneme gitmeniz bizi rahatlatır .gene kendinizce zihin okuyorsunuz.Tam tersine bu badirelerden kurtulmanız temennisi ile yazıyorum size.
. olumlu yada olumsuz ilgilenen herkezin sorularini cevaplamakta bana vazifedir.
efenim anneniz otuz yılı aşkın bu görüşmeleri yaptığını iddia ediyor anladığım kadarıyla.Kız kardeşiniz ve siz daha bebeklik çağlarından beri bu fikirleri duya duya kabullendiniz belkide.Benim merak ettiğim,babanız ve yakın çevreniz bu konuda ne düşünüyor?

Üst Alt