• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

McLaren MP4-23 görücüye çıktı

Okunuyor :
McLaren MP4-23 görücüye çıktı

KANUNİ

Tecrübeli
Üye
McLaren MP4-23 görücüye çıktı

McLaren Mercedes, 2008 sezonunda kullanacağı MP4-23'ün tanıtımını Stuttgart'taki Mercedes-Benz Müzesi'nde yaptı.

Geçtiğimiz sezon pistteki performansından çok, markalar klasmanından ihraç edilmesi ve 100 milyon dolar ceza almasıyla sonuçlanan casusluk skandalıyla gündeme gelen McLaren, MP4-23'ü medyaya tanıttı.

Stuttgart'taki Mercedes-Benz Müzesi'nde yapılan tanıtımda Daimler Grubu'nun başkanı Dr. Dieter Zetsche, McLaren'in takım şefi ve CEO'su Ron Dennis, pilotlar Lewis Hamilton, Heikki Kovalainen, Pedro de la Rosa ve Gary Paffett hazır bulundu.

Son rötuşları yapıldıktan sonra dün akşam saatlerinde McLaren'in teknoloji merkezinden yola çıkan MP4-23, yaklaşık bin kilometrelik yolculuktan sonra Stuttgart'a ulaştı.

Lewis Hamilton'ın 23'üncü yaşgününe denk gelen tanıtıma 700 Mercedes-Benz çalışanının yanı sıra 400 davetli katıldı.

MP4-23'ün ilk testleri Kovalainen ve De La Rosa tarafından Çarşamba günü İspanya'daki Jerez pistinde yapılacak. Hamilton yeni aracı ilk kez Perşembe günü kullanacak.

Çaylak sezonunda dünya şampiyonluğunu son yarışta kaçıran Lewis Hamilton, tanıtımda yaptığı konuşmada, "Vodafone McLaren Mercedes MP4-23 alabileceğiniz en iyi yaşgünü hediyesidir. Hele bunu Mercedes-Benz Müzesi gibi bir mekanda yaşamak olayı daha da anlamlı kılıyor" dedi.

MP4-23'ü kullanmak için can attığını belirten Hamilton, "yeni takım arkadaşım Heikki'ye de hoşgeldin diyorum. İkimiz için yoğun bir hafta olacak" diye konuştu.

kaynak 
Üst Alt