Mayıs Ayının En Çok Satan Kitapları

İ

İNCİ

Ziyaretci
1 numara

Uğur Dündar İşte Hayatım
Yazar(lar) : Nedim Şener

Sayfa Sayısı : 453
ISBN : 978-605-111-606-8
Çevirmen :
Özelliği : 140x240mm 2.Hamur
Fiyatı : 2900 TL

İşte usta televizyoncu başarılı gazeteci Uğur Dündar’ın çocukluğu ve yetişme döneminin yanı sıra imza attığı önemli haberler bu kitapta yer alıyor. Ayrıca Uğur Mumcu’dan Emin Çölaşan’a Hasan Pulur’dan Hıncal Uluç ve Reha Muhtar’a kadar birçok ünlünün Dündar’ın gazetecilikteki önemine değinen yazıları derlenmiş.

2 numara

Brida
Yazar(lar) : Paulo Coelho

Sayfa Sayısı : 224
ISBN : 978-975-07-1155-8
Çevirmen : Seçkin Selvi
Özelliği : 124x195mm 2.Hamur
Fiyatı : 1550 TL

Brida güzel bir İrlandalı kızın ve onun bilgiye erişme çabasının öyküsü. Brida ona korkularının üstesinden gelmeyi öğreten bilge bir erkekle ve dünyanın gizli müziğine ayak uydurarak dans etmeyi öğreten bir kadınla karşılaşır. O iki kişi Brida’da Tanrı vergisi bir yetenek olduğunu görür; ama yeteneğini kendisinin bulabilmesi için genç kızı kendi içine doğru bir keşif yolculuğuna yönlendirirler. Brida kendi yazgısını ararken kişisel ilişkileri ile kendini dönüştürme isteği arasında bir denge kurmaya çalışır. Usta romancıdan çarpıcı bir aşk tutku gizem ve esriklik öyküsü.

3 numara

Bana Atatürk’ü Anlattılar
Yazar(lar) : Hıfzı Topuz

Sayfa Sayısı : 168
ISBN : 978-975-14-1390-1
Çevirmen :
Özelliği : 134x198mm 2.Hamur
Fiyatı : 1000 TL

Cumhuriyeti Kuranlardan Tanıklıklar

Gazetelerin soluk yaprakları arasında yitip giden bu anılar Atatürk’ü çok özlediğimiz bugünlerde yeniden gün ışığına çıkıyor. İsmet İnönü Falih Rıfkı Atay Cafer Tayyar Eğilmez Sabiha Gökçen Mim Kemal Öke Ali Fuat Cebesoy Agop Dilaçar Vildan Âşir Savaşır İ. Süreyya Yiğit Yakup Kadri Karaosmanoğlu Sırrı Bellioğlu Ekrem Rize gibi her biri Atatürk’ün yakın arkadaşı olan bu ünlüler kuruluş dönemine ve Atatürk’e ilişkin tarihe ışık tutacak anılarını paylaştılar. Ayrıca bu kitapta Yunan orduları başkomutanı General Trikupis de nasıl esir olduğunu Atatürk’ün kendisine nasıl içtenlikle yaklaştığını anlatıyor.

4 numara

Einstein Bulmacası
Yazar(lar) : Jeremy Stangroom

Sayfa Sayısı : 144
ISBN : 978-605-8898-10-3
Çevirmen :
Özelliği : 140x200mm 2.Hamur
Fiyatı : 1400 TL

Einstein meşhur bulmacasını çocukken tasarlamıştı. Beş komşu ve bir balık hakkındaki bu hain problem öyle akıllıcaydı ki Einstein bu soruyu her elli kişiden yalnızca birinin çözebileceğini öne sürmüştü. Ama bu sadece başlangıç… Bu kitapta şimdiye dek tasarlanmış en şaşırtıcı zihin açıcılarla karşılaşacaksınız. Üç kapıdan birini seçerken sürpriz partinin hangi gün olacağına dair tahmin yürütürken ya da bilgisayarınıza düşen ve bir şekilde hep doğru çıkan maç tahmini e-postalarının güvenilirliğini hesaplarken gri hücreleriniz fazla mesai yapacak. Çözümü bulmanız halinde ne kadar gururlansanız hakkınız. Ama aksi durumda lütfen sorumlu okurluğu elden bırakmayın; çözememenin verdiği sinirle fırlatılan kitap yaralayıcı olabilir.

5 numara

Anneler ve Oğulları İçin Bir Fincan Huzur
Yazar(lar) : Colleen Sell

Sayfa Sayısı : 1490
ISBN : 978-975-509-634-6
Çevirmen : Özge Özköprülü
Özelliği : 140x216mm 2.Hamur
Fiyatı : 1490 TL

Ne kadar uğraşsanız değişmeyecek şeyler vardır: Oğlan çocukları yılanlardan kertenkelelerden salyangozlardan otomobillerden bilgisayar oyunlarından futboldan silahlardan hoşlanır… Onları değiştirmek pek mümkün olmadığına göre bu demektir ki oğullar kamyonları su tabancaları kramponlu ayakkabıları takım atkıları ile sevilecek! Ve onunla geçirilen her gün bir gün kanatlanıp kapıdan uçup gidivereceği gerçeği unutulmadan dolu dolu yaşanacak! Anne tarafından duygular korkular çaresizlikler kabullenişler böyle. Ya oğullar tarafından durum nasıl? Sınırsız bir şefkat ve sevgi kaynağı huzur bulunan kucak sabır taşı hoşgörü yumağı… Bir erkek için annesi bunlar ve fazlasıdır. Ama bu beraberlikte fazla duygusallığa yer yoktur. Anneler ve Oğullar için Bir Fincan Huzur ancak annelerin ve oğulların paylaşabileceği benzersiz ilişkiyi ele alıyor. 50 öyküden oluşan bu derlemede silinen her gözyaşının arkasındaki sevgiyi ve karşılığında alınan sonsuz şefkati ve sadakati hatırlayacaksınız.

6 numara

Anneler ve Kızları İçin Bir Fincan Huzur
Yazar(lar) : Colleen Sell

Sayfa Sayısı : 306
ISBN : 978-975-509-621-6
Çevirmen : Pınar Atik
Özelliği : 140x214mm 2.Hamur
Fiyatı : 1490 TL

Anneler ve kızları anlatıyor… Bir kadının yaşadığı en samimi ve unutulmaz en fırtınalı ama verimli en sıcak ve esaslı ilişki annesi kızı ya da ikisiyle birden yaşadığı ilişkidir. Dışardan bakan için kimyası çözülmez dinamiği anlaşılmaz çok özel bir birlikteliktir bu. Kızlarını kadınlığa hazırlayan onların da birer anne oluşunu izleyen anneler ve anneliği tadan orta yaşlardan başlayarak annelerinin bakımını üstlenen kızlar… Zamanla değişen ve bazen zorlayıcı olan bu bağ her seferinde yeni bir öyküye esin verir. Anneler ve kızları İçin Bir Fincan Huzur’da yer alan kendi bebeğinin doğumundan sonra kapısını annesine tekrar açan kızından unutulmaz bir alışveriş deneyimiyle kızıyla arasındaki kuşak farkını kapatan anneye uzanan öykülerde anneler ve kızları yaşamın sırlarını paylaşıyor birbirlerine akıl danışıp tavsiyelerde bulunuyor. İster anne olsun ister kız ya da kadınları anlamaya çalışan bir erkek; bu kitabı yaşamınızdaki yerleri vazgeçilmez olan üzerine titrediğiniz kadınlarla paylaşmak isteyeceksiniz.

7 numara

Osmanlılar
Yazar(lar) : Halil İnalcık

Sayfa Sayısı : 320
ISBN : 978-605-114-188-6
Çevirmen :
Özelliği : 134x210mm 2.Hamur
Fiyatı : 1600 TL

Halil İnalcık Osmanlı sosyal-ekonomik yapısını onu belirleyen belli başlı kurum ve kanunları tahrir sistemini Osmanlı´nın kuruluşuna dair merak edilen soruları Osmanlı fetih yöntemlerini tarihten günümüze Avrupa ile ilişkilerle alakalı bugüne kadar bilinmeyen birçok şeyi Osmanlılar kitabında anlatıyor.

8 numara

Leyla
Yazar(lar) : Alexandra Cavelius

Sayfa Sayısı : 279
ISBN : 978-605-4263-54-7
Çevirmen : Firuzan Gürbüz
Özelliği : 136x210mm 2.Hamur
Fiyatı : 1700 TL

Bosnalı Leyla büyük bir kâbusu atlatmıştı: Bosna’daki toplama kampında geçirdiği iki yılı. Binlerce kadının travma geçirmesine neden olan savaşın karanlık ve baskıcı yüzünü anlatan bir kadın… Onun isyankâr öyküsü ve acıyla dolu dokunaklı kaderi…

9 numara

Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer…
Yazar(lar) : Thomas Cathcart Daniel Klein

Sayfa Sayısı : 190
ISBN : 978-605-5691-22-6
Çevirmen : Algan Sezgintüredi
Özelliği : 130x190mm 2.Hamur
Fiyatı : 1400 TL

Felsefe mi? Felsefeyi anlamak için büyük bir dehanın zekâsına ve peygamber sabrına sahip olmak gerekir. Bu doğru değil! En komik ele avuca sığmaz çok yönlü ve zengin içerikli bu kitap o efsaneyi yerle bir ediyor. Kendinizi olağanüstü eğlenceli bir felsefe dersinin içinde bulacaksınız. Felsefi kavramların esprilerle nasıl aydınlatılabileceğini mizahın da aslında büyüleyici bir felsefi içerik barındırdığını göreceksiniz.

10 numara

Benden Sonra Devam
Yazar(lar) : Y. Akın Öngör

Sayfa Sayısı : 397
ISBN : 978-9944-5228-5-4
Çevirmen :
Özelliği : 162x237mm 1.Hamur
Fiyatı : 6000 TL

Garanti Bankasının eski Genel Müdürü efsanevi profesyonel Akın Öngör deneyimlerini genç profesyonellerle paylaşıyor. “Ben bu kitabı yaşadığım müthiş deneyimi kuşaklara aktarmak onca emek ve sıkıntıyla elde ettiğim birikimlerimi beni olgulaştıran beni ülkemizde ‘itibarlı’ bir konuma taşıyan ve o dönemin ‘en çok kazanan profesyoneli’ olmamı sağlayan başarıların salt benim değil ‘ekip’ olarak yakaladığımız başarıların öyküsünü paylaşmak için yazdım.”
 
Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer adlı kitabı okumuştum.Bu seneki ygs sınavında birkaç kısaltmayla kitaptaki paragrafı kesip yapıştırmışlar:)o kitap sayesinde o soruyu yapmıştım:)
 
Üst Alt