Mavi Kelebek

Mavi, denizin üzerinde filizlenen bir papatyaymışçasına gülümsüyordu. Sanki bir şiirin yazımındaydı da kelimeler adıyla kokuyordu. Baharın ilk şarkıları dolaşmaya başlayınca çiçek korosunun yaprakları arasında, oğlan hemen saksısındaki manolyayı suladı. Suyun içine anlamını bozmadan bir tutam "Günaydın" gülücüğü serpiştirdi.

Yatağında bir şiirin içindeymişçesine kırpıştırıyordu kız gözlerini. Birden çiçeklerin şarkısını duyup pencereyi açtı. Gün aydınlanmak için onu bekliyordu. O an aklına çiçeği geldi. Saksıdaki manolyasını hemen sulamaya başladı. Çiçek "Günaydın" diyerek filizlendi. Heyecanlandı o anda kız. Hemen suyun içine bir tutam "Günaydın" serpiştirdi.

Oğlan bir anda çiçeğin kokusunda kızın sesini duydu. Kız da ona "Günaydın" diyordu." Sonra çiçeğinin yapraklarına eğilip "Bugün çok güzel görünüyorsun" dedi...

Çiçeğin kokusu bir anda oğlanın sesine karıştı. Kızın yüzüne kelebekler kırmızı öpücükler kondurdu. Utandı da kız... Sonra eğilip yapraklara "Teşekkür ederim... Ne yapalım bugün?" diye fısıldadı...

Çiçeklerin kokusu kızın sesine serpilince oğlan derin, derin kokladı. Hemen muzur bir gülümsemeyle "Dans edelim" diye çiçeğin yapraklarına fısıldadı.

Çiçekteki bu sözcükleri koklayan kız gülümseyerek yapraklara "Tamam" diye fısıldadı. Ve ekledi "Kelebekler yanında mı?"

Oğlan hemen penceresini açtı ve tüm kelebekleri odasına davet etti. Kelebekler saksıdaki manolyanın üzerinde toplandılar.

Kızsa etrafındaki kelebekleri saksıda gülümseyen manolyanın kokusuna topladı.

Sonra kızın ve oğlanın sesleri birbirine karıştı...

Oğlan ve kız kokularını, cümlelerini, kalplerinin atışını, birbirlerine dokunuşlarını, bakışlarını kelebeklerin kanatlarına yükleyip pencerelerinden bıraktılar...

Ve sonra bu kelebekler çiçeklerle yazılmış bir cümlenin ortasında buluştular. Kızın kelebekleri, kanatlarındaki emanetleri bir çiçeğe, oğlanın kelebekleriyse bir rüzgâra bıraktılar. Ve sonra ikisi birbirine karışıp dans etmeye başladılar..

16.09.2009
İstanbul
Yunus B.

Ve sonra bu kelebekler çiçeklerle yazılmış bir cümlenin ortasında buluştular. Kızın kelebekleri, kanatlarındaki emanetleri bir çiçeğe, oğlanın kelebekleriyse bir rüzgâra bıraktılar. Ve sonra ikisi birbirine karışıp dans etmeye başladılar..

Çok güzel bir hikaye okurken kendimi unutum hikayeyle bütünleştim sanki
Çok teşekkür ederim...

işte gerçek aşk için bu kadar karışmak gerek..bu kadar karışırsa ,ayrılmak imkansız olur.
çok beğendim elinize sağlık

Sayın Mor bu güzel cümleler için çok teşekkür ederim.

Sayın Mavi Gece okuma zahmetine giriştiğiniz için ayrıca teşekkür ederim. Alıntıladığınız bölüm sevdiğim kısımlardandı.

Sayın Masal özünde yatan "Bir" olma düşüncesini sezinlemenize inanın çok sevindim.

Saygılarımla...

peki ya Birbiri içerisine geçmiş ama birbirinden o kadar uzak iki nokta olanlar .onlar da ayrılamaz ama değil mi;;(

Üst Alt