Matrax

Merhaba!

Bir RTÜK sanal aleme bedeldir
Komisyon okeyi verdi. Yeni RTÜK yasası meclisin önüne tekrar ve son kez gelmek üzere. Onaylanırsa İnternet dünyasında şenlik var. Çünkü İnternet alemi de artık RTÜK kapsama alanına giriyor. Bakın o zaman neler olacak neler!

* Bir kere öyle eskisi gibi elde mouse, tık oraya tık buraya sanal sanal dolaşmak yok. Uygun sörf rotaları, Seyir Hidrografi ve Oşinografi Dairesi tarafından İnternet kullanıcılarına her sabah bildirilecek.

* Artık önüne gelen İnternet'de site kuramayacak. İmar izni alınacak. Tapu-kadastroya başvurulacak. Hazine arazilerine gizlice gecce-com'du yapanların siteleri yıkılacak.

* Chat odalarına girerken öyle abuk sabuk isimler almak yasak. Nickiniz gelenek göreneklerimize uygun olacak. Aksi harekette bulunanların tespiti içinDedektif Nick ile anlaşıldı bile. Resmi gazetede her gün uygun nickler yayınlayacak. Örneğin; "Bugün chat yapacaklara nickler: erkek olursa: Alp, kız olursa: Asena"

* Chat yapmak isteyen genç kızlarımız öncelikle Zührevi Hastalıkları Hastanesi'nde bekaret testinden geçecek. Chat odalarında sanal seks yapmak isteyenlerin evlilik cüzdanı göstermeleri şart.

* Artık e-mail yok, İsmail var. İsmail yollamak için semtinizin yakınındaki postaneye haber vereceksiniz. Gelip size bir form doldurtacaklar. Her yolladığınız İsmail için ekranınıza bir damga vuracaklar.

* İzinsiz Download devri bitti. Eğer İnternet'den bir şey indirecekseniz, RTÜK'den "indiriş izni" isteyeceksiniz. Kule indiriş izni vermeden İnternet'den hiçbir bilgi indiremeyeceksiniz.

* Porno sitelere gireceklerin, Hıfzısıhha Enstitüsü'ne başvurmaları gerekiyor. Site girişinde bekçiye kimlik göstermek şart. Sitelere link verecek şam tatlıcılar için açılacak ihalenin tarihi daha sonra açıklanacak.

Hakan-Utku/Parantez yayinlari
 
Üst Alt