• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Mason efsaneleri gerçek mi ?

Okunuyor :
Mason efsaneleri gerçek mi ?

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Dan Brown’un satış rekorları kıran kitabı ‘Kayıp Sembol’ün Türkçesi 10 Aralık’ta raflarda. Masonlar ve ritüelleri yine tartışma konusu.

National Geographic News internet sitesi, ‘8 Mason Miti’ni araştırdı.

- Mit 1: ‘Masonik semboller her yerdedir.’

Cevap: Pentagram Masonluktan yüzyıllar önce ortaya çıkmıştır. Amerikan doları üzerindeki her şeyi gören göz sembolünün tasarımcısı Mason değildi. Banknotları öneren komitedeki tek Mason Benjamin Franklin’di. Önerisi reddedildi.

- Mit 2: ‘Masonların atası Tapınak Şövalyeleri’dir.’

Cevap: 17.-18’inci yüzyılda çağdaş Masonluk, Tapınak Şövalyeleri’nin sembollerini ve terminolojisini adapte etti. Ama aralarında hiçbir tarihi bağ yok.

- Mit 3: ‘Tapınak hazinesini saklarlar.’

Cevap: Sözü edilen hazine çoktan Fransız kralı tarafından iç edilmiştir.

- Mit 4: ‘Washington D.C.’nin sokakları dev Mason sembollerinden oluşur.’

Cevap: Bazı Masonlar Beyaz Saray’ın inşasında rol oynadı. Kentte ufak tefek masonik semboller var ama şehir planında masonik bir mesaj yok.

- Mit 5: ‘Masonlar dünyayı yönetir.’

Cevap: Masonlarda dünyayı yönetecek kadar sağlam bir bağ ve hiyerarşi yoktur.

- Mit 6: ‘Masonluk bir din ya da tarikattır.’

Cevap: Mason olmak için Tanrı’ya inanmak şarttır, ancak farklı dinler kabul görür. Üstelik locada dini tartışmalara girmek bir tabudur.

- Mit 7: ‘Amerikan Devrimi’ni Masonlar başlattı.’

Cevap: Benjamin Franklin ve George Washington gibi Masonlar, Amerikan Devrimi’nde büyük rol oynadılar. Ancak Masonların içinde bu devrimin karşısında olan pek çok kişi de vardı.

- Mit 8: ‘Üyelerin karanlık bağlantıları olmalıdır.’

Cevap: Kayıp Sembol’de anlatılanın aksine, Masonlar kafatasında şarap içmek zorunda değildir. Geleneğe göre, Masonlar, üyelerini kendileri belirlemez. Özgür iradeleriyle başvuranlar arasından seçerler.
Milliyet / Cadde
 

aLoRaRoLa

Acemi
Üye
dünya'yı evrende bir tek ülke olarak görmek istiyorlar, ve başkenti kudüs yapmak istiyorlar, bugünkü kenan topraklarında kurulu olan Isra'el kelime anlamıyla tanrının ülkesi'dir ve halkı da tanrı'nın halkı olarak görürler. ve tüm dünya insanlarını bu yönetim propagandasıyla çağırırlar. Bugünkü israili kuran masonlar ataist emperyalistlerdir. yahudi kelimesini ırklaştırmışlardır. adına siyonizm demişlerdir. Masonlar dine inanmazlar, Dini belli bir yere kadar araç olarak kullanırlar, Dinleri yok etmek için ilk semavi din olan yahudiliği kullanmaktadırlar. Tevrat'tan sonra Talmud'u çıkarmışlardır.
 

aslnyrkli

Tecrübeli
Üye
pentagon masonlardan once mi kuruldu masonlar kurulurken abd keşfedilmemişti dah haclı seferlerindeki tapınak sovalyeleri dir masonluğun kurucuları artık kendilerini saklama gereği duymuyolar
 

hakan_k

Amatör
Üye
pentagon masonlardan once mi kuruldu masonlar kurulurken abd keşfedilmemişti dah haclı seferlerindeki tapınak sovalyeleri dir masonluğun kurucuları artık kendilerini saklama gereği duymuyolar
evet ayrıca onlar şu zamanda Türkiye'de anlaşıldığı şekilde mason değillerdir farmasonlar bilimin koruyucularıdır vatikan'a karşı oysa şu anda Türkiye'de bölücülüğü dürten dış kaynaklara mason deniyor anlamı bilinmeden
 

Parlayan Yıldız

Amatör
Üye
İktidardakiler zaten Mason olamaz. Onlar piyon.
Onların gizli yöneticileri Mason.
Yoksa Vali Güler tabiki değil.
 
Son düzenleme:
Üst Alt