• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Maserati GranCabrio

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Maserati GranCabrio

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

İlk olarak 4.7 litre silindir hacimli 440 HP’lik V8 motorla satışa sunulacak Maserati GranCabrio, gösterişli tasarımı ile dikkatleri çekiyor.

[ALINTI]Tofaş çatısı altında Ferrari ve Maserati markalarının ülkemizde distribütörlüğünü yürüten FerMas, Maserati’nin dört koltuklu ve katlanabilir tavanlı yeni modeli Maserati GranCabrio için 266 bin Euro’dan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla Türkiye için ön sipariş almaya başladı. İlk etapta 4.7 litre silindir hacimli 440 HP’lik V8 motorla satışa sunulacak lüks sınıfın en yeni cabrio modeli olarak ön plana çıkan Maserati GranCabrio, gösterişli tasarımı ve geniş iç mekanıyla da dikkatleri çekiyor.

İtalyan lüks ve spor otomobil üreticisi Maserati’nin GranCabrio adını verdiği ve göz alıcı tasarımıyla dikkat çeken yeni modelinin 2009 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda resmen tanıtılmasının ardından ülkemizde de ön siparişler alınmaya başlandı. Markanın ülkemizdeki temsilcisi FerMas, İtalyan üreticinin tarihindeki ilk dört koltuklu cabrio modeli unvanını taşıyan Maserati GranCabrio’yu 266 bin Euro’dan başlayan anahtar teslim fiyatıyla ön siparişe sunarken, 2010 yılının Mart ayından itibaren Türkiye’deki müşterilerine teslim etmeye başlayacak.[/ALINTI]

Maserati Quattroporte ve GranTurismo modelleri gibi Pininfarina imzası taşıyan Maserati GranCabrio, GranTurismo modelininin sofftop tavanlı versiyonu olarak dikkat çekiyor. Maserati GranTurismo’nun çarpıcı tasarımına ek olarak 28 saniyede açılabilen veya kapatılabilen kumaş tavana sahip Maserati GranCabrio, 2940 mm’lik aks mesafesiyle aynı zamanda sınıfının arka koltukta yolcularına en uzun diz mesafesi sağlayan modeli olarak farkını ortaya koyuyor. Şık kaputu altında 440 HP güç üreten 4.7 litrelik V8 motorun yer aldığı Maserati GranCabrio, tavanı kapalı konumda iken 283 km/s’lik maksimum hıza erişebiliyor. 0-100 km/s hızlanmasını ise 5.4 sn’de tamamlayan Maserati GranCabrio, 80-120 km/s ara hızlanmasını ise 6 ileri vitesli otomatik şanzımanının atak yapısı sayesinde 4.2 saniyede tamamlayabiliyor.

Maserati’nin global anlamda satışlarını ayrı bir ivme kazandırması hedeflenen Maserati GranCabrio, firmanın 1960 yılında tanıttığı 3500 GT Vignale Spyder’dan 2001 yılında tanıttığı ve A.B.D. pazarına dönüşünü simgeleyen Spyder gibi konforlu ve aynı zamanda performanslı üstü açık modeller serisi geleneğini devam ettirmesi bakımından önem taşıyor.

Maserati GranCabrio - *MSN Erkek - Otomobil
 
Üst Alt