Mars'a Robot Göndermek Caiz mi?

Mars'a Robot Göndermek Caiz mi?
Sadece Curisosity'nin inşası 2,5 milyar dolar tutmuş. Dolayısıyla gezegen araştırmalarının bütçesi ve insanlığın problemleri ile bu araştırmaların bilime ve dolayısıyla insanlığa katkıları elbette sorgulanabilir. Nitekim haber sitelerine yorum yapanlar sıklıkla bu iki uç arasında salınıyorlar.

Ancak, Habertürk internet gazetesinde yer alan yorumlar Mars'ın robot tarafından keşfini bambaşka bir eksen üzerinde tartıştı: “Mars'a robot göndermek caiz mi?”

İşte o yorumlardan ve gelen tepkilerden bazıları;

mert_altun01 07 Ağustos 2012 Salı 15:53
dinimizce marsa robot göndermek günah...

hatti9407 Ağustos 2012 Salı 16:54
herşey günah olduğu için zaten hiçbir şey yapamıyoruz

merali 07 Ağustos 2012 Salı 17:38
marsta namaz nasıl kılınır? bu soruya yanıt verilemiyor. marsta oruca da yanıt yok. çünkü marsta ay yok. marsta hac zamanı da yok. marsta vakitler de yok. kısacası islam yorumculaırnın tıkandığı yerdir mars.

Suzisu 07 Ağustos 2012 Salı 17:44
mars' islami yorumcuların tıkandığı yerdir diyen arkadaşım, sana katılamıyorum.. çünkü din yorumcuları sadece marsta değil, dünya dışındaki katrilyonlarca yıldızda, gezegende takılmakta, tökezlemekte hatta tepe taklak olmaktadır,

1453cum 08 Ağustos 2012 Çarşamba 03:05
marsda hayat yok. sen önce şu tıkanıklığını bir aşda.. sonra namaz, oruç, hac kısmına gelirsin.

1453cum 08 Ağustos 2012 Çarşamba 03:07
sen dünyadaki tıkanıklığını aşıp , ibadet vazifeni yerine getirdinmide, diğer gezegenlerde olsam nasıl ibadet ederimin peşine düştün? işiniz gücünüz hokkabazlık.

1453cum 08 Ağustos 2012 Çarşamba 03:20
dinimizce marsa robot göndermek günah... diyen şahıs, allah seni dünyaya göndermiş ya. yetmezmi? yontulmamış robot.

Sizce durum nedir ?

Kaynak Sol Haber

selam ederim;

ne halde yazık şu islam anlayışına. bilselerki çok ileri bir ilimdir aslında. sanıyorlarki din'i namaz. sanıyorlarki üçbeş arapça kelime. şurada bir ağaç ekeyimde benden sonraki gelen nesile bir faydam olsun yok. herşey cennete endeksli. anlayamadıkları gibi anlama gayretinde olanlarıda dışlayarak hayalini kurdukları cennete gidecekler. sen burada insana değer verme saygı gösterme sonrada zannetki gidip hurma yiyeceksin huriler ile. yok öyle adaletsizlik o yanda.

İslam ümmetini cahil bırakanlar utansın efenim.Bi zamanlar Marsa imza bile atmış halbuki müslümanlar.

“İnsanoğlu bir gün gelecek uzayda seyahat edecektir. Merih'e uğradıklarında benim onlara bırakmış olduğum bazı iz ve işaretleri göreceklerdir.”Muhyiddin arabi.

Muhyiddin Arabi Hz.lerinin Mars'a Attığı İmzası

selam ederim;

içten birşey soracağım size bu konuya iman ettinizmi? gidip oraya imzasını atmış olabilirmi? aslında bunu yapabilir ben biliyorum yapanıda gördüm fakat siz nasıl bu kadar iman edebiliyorsunuz yapabileni görmeden?

İslam ümmetini cahil bırakanlar utansın efenim.Bi zamanlar Marsa imza bile atmış halbuki müslümanlar.

“İnsanoğlu bir gün gelecek uzayda seyahat edecektir. Merih'e uğradıklarında benim onlara bırakmış olduğum bazı iz ve işaretleri göreceklerdir.”Muhyiddin arabi.

:)))))))))))
Rüyasında görmüş olabilir mi acep ?

Muhyiddin Arabi Hz.lerinin Mars'a Attığı İmzası

Tam anlamıyla komedi:)

Fotoğraf çakma bir kere ayrıca uzaya bilimadamları değil astronot ve kozmonotlar çıkıyor..İtibar ettiğiniz sitenin kaynağı ve hangi bilimadamlarının incelediğini açıklayında öğrenelim..Bu Muhyiddin İbn-i Arabi farzedelimki bildi uzaya çıkanları peki onların dilinde niye yazmadı:)

Bu şahsı münhasır Mars'a imza attığına göre Ay yüzeyindede ansiklopedi yazmıştır:)

Müslüman'lar her haltı biliyor,yazıyor,çiziyor icraate gelince başkası yapıyor ilginç:)

Madem bilimsel kanıt sunuyorsunuz Mars'a imza atan kişi oraya ilk ayak basan kişi olmalı peki ayak izleri niye yok:)Yoksa millete ayakmı yapıyor:))

Ayrıca bu Muhyiddin Arabi'nin ismini niye eksik yazıyorsunuz birde İbn-i'si var efenim..

efenim google marstaki koordinatlar verilmiş tıklayın bakın ben yazmadım ya google marsa esselam ismini.

Üst Alt