• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Mankenden Şarkıcı Olur mu?

  • Konbuyu başlatan Gül@y
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Mankenden Şarkıcı Olur mu?

Gül@y

Kıdemli
Üye
Müzik sektörünün en çok tartışılan konusu bilimsel açıdan da araştırıldı. İşte sonuç..

ABD’de Albright Koleji tarafından yapılan araştırmada güzel ve seksi olanların sesleri güzel olmasa bile, insanlara güzel geldiği belirlendi.

Yani insanın fiziksel olarak güzel olması, sesinin güzel olduğu anl***** gelmiyor ancak ses yine de dinleyenlerin kulağına güzel geliyor. Bilim adamları 100 gönüllü ile yürütülen araştırmanın sonuçlarını evrimsel biyolojiye bağladı. Buna göre insanlar evrimin bir sonucu olarak aynı hayvanlarda olduğu gibi çekici buldukları kişileri erkek ve dişi fark etmeden seslerine göre ayırt ediyor.
Bir insan eğer karşısındakine göre “güzel ve seksi” ise sesi de karşısındakine güzel geliyor.
haberturk.com
 

cybertell

Acemi
Üye
Ben bu araştırmanın Türk insanında yapılmasını isterdim ve yüzde yüz buna karşı bir görüş olacağına eminim.Şimdi kim gelip bana ses konusunda bir zamanların afroditi banu alkanı beğendirebilirki yada kim bana seray severin sesinin güzel olduğunu iddaa edebilirki bunun bir çok örneği yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor bir dilberay çokmu güzel çokmu seksi ama sesi bana göre harika yada bi cansever çokmu güzel intizar çokmu güzel bence bu araştırma Türk insanında yapılmalı ha bazen çok güzel olanların sesleride güzel olabiliyo mesela sibel can bana göre güzel bir kadın ama seside gerçekten güzel yoksa bana güzel geldiği için değil sesini beğenmişliğim bir emel sayın mesela güzel bir kadın seside güzel bunlar sadece denk geldiği için böyle...
 
Üst Alt