• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

maNga Taniyalim

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
maNga Taniyalim

mopsy

Emektar
Üye
Avrupanın birincisi, Eurovisionun yeni incisi

İsimlerini, Japon çizgi roman geleneği mangadan alan ekibin 2004 yılında müzik marketlerde yerini alan ilk albümü de grupla aynı ismi taşıyordu; maNga.

İlk besteleri Kal Yanımda ile Sing Your Song yarışmasına katılan ve yarışmadan ikincilikle ayrılan grup ikinci albümü maNga+yı 2006 yılında yayınladı. Üçüncü ve son albümleri Şehr-i Hüzün ise oldukça yeni bir albüm.

2009 yılında satışa sunulan ve büyük beğeni toplayan albümle maNganın başarısına başarı kattığını söyleyebiliriz.

Bitti Rüya, Yalan, Kandırma Kendini, Cevapsız Sorular, Beni Benimle Bırak gibi hit şarkılara imza atan maNga, 2009 MTV Avrupa Müzik Ödüllerinde Türkiyeyi temsil etme hakkını kazandığında hepimiz çok heyecanlanmıştık. Ödül töreni gecesi ise heyecanımız doruk noktasına çıkmıştı ki, maNga bize oldukça büyük bir mutluluk yaşattı ve MTV ödüllerinden, Avrupanın En İyi Sanatçısı unvanı ile döndü.

Duruşunu hiç bozmayan, kendi tarzından ödün vermeden başarısını devam ettiren maNga, 2010 yılı Eurovision Şarkı Yarışmasında ülkemizi temsil etme hakkını kazandı. maNgaya şimdiden başarılar diliyoruz ve Eurovisiondan dönecekleri derece ne olursa olsun, Avrupanın En İyisi olduklasını hepimiz zaten biliyoruz.
 

Server Bedii

Amatör
Üye
yahu iki senedir Türkiye birinci oluyor!
oylamada her ülke kendine oy gönderebiliyor önce emre aydın sonra manga 1. oldu
biz mi fazla önemsedik bu işi nüfusun etkisi var mı?yabancı ülkelerden şarkıcılarımız ne kadar oy aldı...
 
Üst Alt