• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

MAGNETOTERAPİ İle Yaşlanma Sürecini Geciktirin- Dr.Mehmet Yavuz Nöroloji Uzmanı

  • Konbuyu başlatan bilge1
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 3K

Okunuyor :
MAGNETOTERAPİ İle Yaşlanma Sürecini Geciktirin- Dr.Mehmet Yavuz Nöroloji Uzmanı

B

bilge1

Ziyaretci
Son yıllarda özellikle ruhsal ve bedensel hastalıkların tedavisinde sıkça kullanılan tamamlayıcı tıp tekniklerinin temeli yıllar öncesine dayanıyor.Magnetoterapi yöntemi de daha sağlıklı bir yaşamın anahtarı olarak sayılan tamamlayıcı tıp tekniklerinden biri

Dr.Mehmet Yavuz
Nöroloji Uzmanı

Manyetik Rezonans Stimülasyon Tedavisi (Magnetoterapi) vücudun savunma sistemini güçlendiren, hücre yıkımını yavaşlatan, hücre yenilenmesini hızlandırdığı için vücudun kendi kendini iyileştirmesini sağlayan bir tedavi yöntemi ve bir yaşama biçimidir. Bu yöntem hücrelerin yaşam kaynağı olan besin ve oksijenin karşılanmasına, hücreler üzerinde zehir etkisi yapan karbondioksit ve metabolizma atıklarının temizlenmesine yardımcı olarak, hücrelerin yenilenmesini hızlandırmaktadır.

Savunma sistemimizi güçlendirmekte ve vücuttaki (enerjiyi) dengeleyerek vücudun kendi kendini onarması için uygun bir doğal ortam oluşturmaktadır. Ayrıca yaşlanma sürecini de geciktirmekte vücudun hastalıklara karşı bir direnç ve bariyer oluşturmasını sağlamaktadır.

Gelişen teknoloji insanların toprakla temasını kesiyor

Şehir hayatı, insanların toprakla temasını azalttığı gibi elektromanyetik kirlilik ortamı da doğal manyetik alanla olan temaslara zarar vermiştir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber cep telefonu dalgaları, televizyon ve radyo dalgaları, telsiz sinyalleri ve elektronik eşyaların yaydığı dalgalar atmosferimizi her gün biraz daha kirletmektedir. Binlerce insan üzerinde Magnetoterapi (suni manyetik alan )tatbik edilerek araştırmalar yapılmış ve sonuçta bağışıklık sistemlerinin kuvvetlendiği, enerji dengelerinin normal ve doğal sınırında tutulduğu, hücrelerin bir canlılık kazandığı tespit edilmiştir.

Magnetoterapi tedavisi astronotlar sayesinde ortaya çıktı

Manyetik alan tedavilerinin üst düzey biyoritme neden olduğunu gören bilim adamları bunu bir suni manyetik alan tedavi cihazı gibi tasarlayarak 1988 den itibaren tıbbın hizmetine sokmuşlardır. Normalde yer çekiminde insanın yaşaması için gerekli manyetik alan mevcuttur. İnsanın yaşamını kolaylaştırmak için kullandığı cihazlar ortamın manyetik alanını bozmakta buna bağlı hastalıklar oluşmaktadır. Manyetik alan tedavisinin ortaya çıkışı oldukça ilginçtir. Uzaya giden astronotlarda, dönüşlerinde belirlenen psikolojik ve fizyolojik rahatsızlıklar uzun süre ne olduğu anlaşılmamış ve araştırmacıları epey bir uğraştırmıştır. Sonunda astronotların maruz kaldıkları hastalıkların uzayda ki manyetik alan eksikliğinden kaynaklandığı anlaşılmış ve böylece magnetoterapinin ilk adımları atılmıştır.

İnsan Sağlığına Faydaları

Kanın akışkanlığını arttırır,

Hücrelere oksijen transferini hızlandırır. Hücreleri yeniler.

---Beslenmeyi hızlandırır ve metabolizmayı düzenler.

Toksinlerin hızlı atılmasını sağlar.

Kan ve Lenf dolaşımının hızlanması tromboz hastalığı riskini (kan pıhtılaşması) azaltmaktadır.

Rahatlatıcı etkisi vardır, enerji verir.

Eklem ve kas sisteminde rahatlama sağlar. Sinir sisteminizi rahatlatır.

Yaralı bölgelerin iyileşme sürecini hızlandırır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Stres, depresyon riskini azaltır.

Solunumu sistemini düzenler.

Tedavi Süreci

Tedavide manyetik alan cihazları kullanılmaktadır. Beyin, dıştan gelen ses, ışık ve manyetik alan teşviklerine denkleştirme şeklinde reaksiyon gösterir. Magnetoterapi cihazları beyinin bu dalgalarına uygun alanlar oluşturmaktadır. Magnetoterapi, en az 10 seans uygulanır ama ideali 1520 seanstır. Fazla seans uygulanmasının bir zararı olmaz. Magnetoterapi tek başına uygulanabilir.

saglikveyasamdergisi.com.tr
 
Üst Alt