• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Madem Allah var ve çok büyük neden melekler var neden herşeyi sağa sola kayıt ediyor?

Okunuyor :
Madem Allah var ve çok büyük neden melekler var neden herşeyi sağa sola kayıt ediyor?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Madem Allah var ve çok büyük neden melekler var neden her şeyi sağa sola kayıt ediyorlar ?

B

bursali68

Ziyaretci
Madem Allah var ve çok büyük neden melekler var neden her şeyi sağa sola kayıt ediyorlar ?
Merhaba,

Kayıt altına alma ve print ederek hataları ve doğruları inceleme,istatistik tutma...tüm sistemlerde vardır...Bizler de sistem içerisinde sistemin çarklarıyız...Ve de " aklı " ile hareket eden çarklarız...Veri depolanması gayet doğaldır...diye düşünüyorum...

Ayrıca zaten asıl mesele tam olarak bu " büyük meleklerin " ne olduğudur...

Sağlıcakla kalınız...

ramo7

Acemi
Üye
ALLAH'a itibar edilseydi bu dünyaya gelmemize gerek bile olmayacaktı. Bu dünyada yapılanları delillendirmek, o nedenle olabilecek itirazları ispat etmek için sanırım.

Arkun

Tecrübeli
Üye
insan inkar eder yapmadım diye Allah da meleklere tutturduğu kayıtları gösterir çünkü O çok adildir... Ayrıca insanı adi bir mahluk değil ala bir mahluk olarak yaratmış ve evreni ve melekleri onun hizmetine vermiştir burada insanın ne kadar önemli bir varlık olduğu ortaya çıkar...

pesimist

Acemi
Üye
Merhaba,
Kayıt altına alma ve print ederek hataları ve doğruları inceleme,istatistik tutma...tüm sistemlerde vardır...Bizler de sistem içerisinde sistemin çarklarıyız...Ve de " aklı " ile hareket eden çarklarız...Veri depolanması gayet doğaldır...diye düşünüyorum...
Ayrıca zaten asıl mesele tam olarak bu " büyük meleklerin " ne olduğudur...
Sağlıcakla kalınız...
demek ki insanların yaratımları olan doğaüstü tüm olgulara fazla değer vermemek, fazla anlam yüklememek gerekiyormuş:)

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Dünya mahkemelerinde bile
hakim önce tutanaklara bakar sonra tarafları dinler ve sonuç olarak ona göre karar verir
Ahiret hayatıda öyle
defterler açılacak kşi dinlenecek sonra karar veilecek ...

Artı
tabiki yüce yaradan meleklerine ihtiyaç duymadan da yargılıyabilirdi ama o zaman haksızlık olmazmıydı
yargısız infaz denmezmiydi
Bide şu var itiraz hakkı veriliyor bizlere, itiraz derken, ben asla yapmadım cümleleri işte kul itiraz edince o kayıtlar devreye giriyor ...

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Mükemmel bir soru.

Sanırım kayıtların tutulması gözden kaçan şeyler olmaması içindir.
Hani ne olur ne olmaz.
Cennete gidecek adamı yanlışlıkla cehenneme atarlarsa ne olacak?

Bence de en doğru iş yapılıyor.
Kayıtlar mutlaka tutulmalı...

alone

Tecrübeli
Üye
Günaydın sosyalist...:))

Tabi tabii zaten o yüzden yazılıyor akılla idrak edilsin diye
Kullar herşeye karşı çıkacaklar tıpkı burdaki gibi yapmadık etmedik diye
işte o zaman sinama perdesi gibi herşey açılacak
Ya varsa Ya doğruysa diye düşünmek gerekiyor:)

Allah sonumuzu hayır etsin ne diyelim...

Üst Alt