• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Lucıfer/satan

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 3K

Okunuyor :
Lucıfer/satan

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba
Lucifer

Ismi Işık veren anl***** gelir. Venüsün en parlak yıldızıdır. Mitolojide, Tanrıça Aurora (Dawn) ve Tanrı Ceyxin oğludur.

Birçok kişinin düşündüğünün aksine, Satan ve Lucifer tamamen farklı meleklerdir. Luciferin cennetten atilma sebebi tamamen megolamanlığına ve kişisel sebeplerine bağlıdır. Lucifer, Satan değil , ilk günahkar olan melektir.

Nasıl Cennetten düşersin, ah Lucifer, sabahın oğlu! Bütün milletleri arkasına alan sen, nasıl birden yere inersin!
Bu görüşe göre bu pasaj o zamanda Babylonı yöneten kral tarafından Lucifere yazıldı. Diğer taraftan Samaele yazılmış olma ihtimali de var. Ama konu şu ki Lucifer olduğu Seraphim Archangel pozisyonundan atılarak cennetten düştü. Samael ise terketmeyi kendi seçti, düşmedi .

Şeytan sıfatı Cennetin düşen yıldızı olarak görülen Lucifere verilmişti ama artık Satan ile Lucifer yer değiştiriyor hatta çoğu zaman birbirleriyle karıştırılıyorlar.

Lucifer harika bir komutan, prens ve bir yöneticiydi. Düştükten sonra bile gücünün birazına sahip olduğu söylenir. Lucifer Tanrının karşıtı mıydı? Hayır, böyle birşey olamaz çünkü Tanrı Luciferin yaratıcısıdır. Ama Lucifer Archangel Michaelin karşıtıydı.

SATAN

Satan hakkındaki en büyük teori Tanrıya ihanet edip ondan sonra isyan çıkarmasıydı. Satan Tanrının Ademe olan tutkusunu çok kıskandı. Yılana dönüşerek, veya yılanın kendisini kullanarak Evein (Havva) yasak elmayı yemesini sağladı. Bunun üzerine Tanrı Satanı cennetten atarak dünyaya sürdü. Düşen Melekler cennetin 2. katında hala cezalarını bekliyorlar.
Birçok inanışa göre yılan Satanın yeniden doğup dünyaya inmiş halidir.

Bunlara göre Satan Dünya ve Cennet arasında gidip geliyor. İnsanları baştan çıkarıp Tanrıya olan inançlarını yok etmeye çalışıyor. Bu yüzden Satan Şeytan olarak geçiyor.
 
Üst Alt