Lohusa pijama

Lohusa pijama

Loğusa pijama modellerinin özellikle üst kısmının önden düğmeli olması oldukça önemlidir. Loğusa pijama takımları arasında önden düğmeli ve sıkı olmaması ayrıca önemli bir kısımdır. Hamilelik sonrası kullanımda yer alan pijamaların rahatlık konusunda önemi çok fazladır. Hamilelik sonrası kişilerde kadınlarda stres ön planda olduğundan dolayı sıkıntıya sokacak ve yoracak durumlardan kaçınılması önemlidir.

Kıyafette bunun bir parçasıdır. Lohusalık döneminde, kullanılan lohusa pijama takımları özellikle penye olmaları veya saten olmaları gibi birçok kumaşta kullanılmaktadırlar. Ancak loğusa takımları arasında dantelli güpürlü olan takım çeşitleri de bulunmaktadır. Lohusa pijama takımlarından bahsedildiğinde lohusa pijama takımlarında ayrıca spor modeller de bulunmaktadır. Kız bebekleri olanlar için pembe erkek bebekleri olanlar için mavi gecelik sabahlık takımları işle birlikte bir bütünlük sağlanabilmektedir.

Genellikle düz beyaz renkler veya krem renkler kullanılır ancak, renkli modeller de mevcuttur. Spor modeller, klasik modeller lohusa pijama takımları içinde yerini almaktadır. Lohusa pijama takımları içinde yer alan gecelikler, sabahlıklar olduğu gibi aynı zamanda sadece gecelikler veya sadece pijamalar da kullanılabilir. Kişinin kendi rahatlığı ve rahat etmesi için üretilmiş birçok model bulunmaktadır
 
Üst Alt