Liselilere Ne Öğretiliyor ?

Bunun sistemle alakası yok, sisteme ayak uydurmayan insanla ve insanlarla alakası var. Daha geçen gün, Odtülü öğrenciler otobüs parası vermeden belediye otobüsüne binerek eylem yaptı. Bu devlet bu öğrencilere beleşe bakmak zorunda mı? Her koyun kendi bacağından asılır. Her birey başkasını eleştirmeden acaba ben ne diyorum diye düşünmeli?? Zor şartlarda yetişen yetiştirilen çocuklar bile çok iş yapıyor. Önemli olan o işi görebilmek, o önemi kavrayabilmek. Dakikasını ziyan etmeyen insanlarla kimse kendini bir tutmasın. Zeka sadece IQ dan ibaret değil. :)

Sayın ashenarşi kusura bakmayın ama sosyalizmin özelliğini bilmeyenler,
insan hak ve özgürlüklerinden haberdar olmayanlar, devlet niçin vardır,
bunun anlamını bilmeyenler aynen sizin gibi düşünürler.:malesef:
 
daha anlaşılır ve ifadeli olması için

Sayın ashenarşi kusura bakmayın ama sosyalizmin özelliğini bilmeyenler,
insan hak ve özgürlüklerinden haberdar olmayanlar, devlet niçin vardır,
bunun anlamını bilmeyenler aynen sizin gibi düşünürler.:malesef:

Bilmemekle alakası yok ki! Sadece devletin niçin var olduğuda önemli değil. Devlet olarak huzur ve refah içinde yazıyormuyuz önemli olan bu. Atatürkün devrimlerine ayak uyduruyorsak ne ala..

Sizin demek istediğiniz daha fazla bilgi, daha fazla medeniyet, daha fazla çağdaşlık ve huzur.

Devletin amacıda bu zaten. Belli başlı problemlerimiz var, sağlık, para, sevgi, mehamet kısaca hayatın döngüsü. Bu hayatın döngüsünde yapabileceklerimiz haliyle kısıtlı.

İşte bu noktada devletler giriyor benim bildiğim kadarıyla. Ayrı devlet ayrı medeniyet demektir.

Birde doğanın kanunları vardır. Doğanın kanunlarıyla çakışan hiç birşeye Allah(c.c.) müsade etmez. Dolayısıyla şu andaki devletler arasındaki münakaşa bir anlamda Dini olarak kıyametin alametlerindendir.

Bizim devletimizin amacı ne? Siz bilmiyorsunuz demiyorum. Geçmişteki atalarımıza haksızlık yapmadan bu bayrağı ilelebet taşımak. Neden? Bizim devletimiz İmparatorluğumuz adaleti temsil etmedi mi asırlarca.

Adaleti temsil etmek ve dünyaya bu temsili sürdürmek için bir sisteme ihtiyacımız vardır. Buda Atatürkün devrimleri. Şimdi Sosyalizm olması için Atatürkten daha cesaretli,yetenekli, zeki birisi gelmesi lazım ki mantıklı olarak devrim gerçekleşsin.

Bana gelirsek. Pek araştırmaya ve öğrenmeye vaktim olmadı, ihmallerim oldu bayağı vs.

Birde gütme ve güdülme olayı var. İnsanların %90'ı güdülür. %10'u güder. Bu gerçektir. Eğrisi doğrusu yok. Güdülen birisi kabu letsede etmesede bu gerçektir. Bunun için gerçekleri kabul etmek lazım.

Dolayısıyla bu sisteme daha özverili,daha sorumluluk sahibi atalarına ve devletine sahip çıkan güdücüler lazım ki buda sosyalizmi devre dışı bırakıyor maalesef sn. Soslalist :)
 
Son düzenleme:
Üst Alt