Lipoenjeksiyon, Yağ Enjeksiyonu

Lipoenjeksiyon, Yağ Enjeksiyonu​

Karın ve basen gibi yağ dokusu depo görevi gören yerlerden alınan yağlar, ihtiyaç olan yerlere ince kanüller ve iğneler aracılığıyla verilmektedir. Yağ enjeksiyonu uygulaması yapmayı sevdiğimiz yerler arasında yüz ve meme bölgelerini sayabiliriz. Yüzde çökmüş alanların restorasyonu ve estetik oranların oluşturulması amacıyla yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Dudakları dolgunlaştırmak, elmacık kemiği üzeri ve çeneyi belirginleştirmek, ağız kenarını kaldırmak amacıyla uygulanan bir işlemdir. Yanak dolgunluğunu artırmak yüzün daha yumuşak geçişli hatlara sahip olmasını sağlamaktadır.

Uygulama lokal anestezi altında sedasyon desteği ile yapılabilir. Ortalama işlem süresi yapılacak girişimle orantılı olarak yaklaşık 1-3 saat sürer. Herhangi bir kesi yapmadan işlem uygulanır. Erken dönemde uygulanan bölgeye göre ödem ve şişlik görülebilir. Enjeksiyon miktarı ve bölgeye göre 1-5 günlük bir şişlik dönemi beklenebilir.

Yağ enjeksiyonu vücutta dolgu yapmak istediğimiz bölgeleri kalınlaştırmak amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Doğumsal nedenlerle, kaza ve cerrahi sonrası meydana gelen bölgesel çökmelerde, ince uzuvların kalınlaştırılmasında sıklıkla başvurduğumuz bir yöntemdir. Kol ve bacak kalınlaştırma, meme büyütme, vücut siluetindeki bozukluklar yağ dokusunun enjeksiyonu ile düzeltilebilmektedir. Enjeksiyon yapılan yağın bir bölümü vücut tarafından emilmektedir. Bu emilme oranları da uygulanan yönteme ve kişiye göre değişmektedir. Yağ emiliminin azaltılması ve elde ettiğimiz sonucun korunması için bazı işlemler yapıyoruz ama yine de bazı durumlarda ikinci bir seans tamamlama enjeksiyon işlemi gerekebilmektedir. Kullanılan malzemeler ve cihazlar çok dikkatli bir şekilde kullanılmakta ve olası bazı olumsuz sonuçların engellenmesi sağlanmaktadır.
Kaynak : huseyinborman.com
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt