• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Levh-i Mahfuz

  • Konbuyu başlatan Guney
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 12
  • Görüntüleme 4K

Okunuyor :
Levh-i Mahfuz

Guney

Kıdemli
Üye
Levh-i Mahfuz 2.0 - Binyılın Kur-an Tefsiri
Yazar: Burak Özdemir
Yayınevi: Doğumgünü Yayıncılık

Levh-i Mahfuz, Müslümanların Allah katında olduğunu zannettikleri kitaptır.Levh-i Mahfuz, kaderin kayıtlı olduğu kitap değildir.Levh-i Mahfuz, KADER DEĞİŞTİREN KİTAPTIR.


Levh-i Mahfuz, Müslümanların Allah katında olduğunu zannettikleri kitaptır.
Levh-i Mahfuz, kaderin kayıtlı olduğu kitap değildir.
Levh-i Mahfuz, KADER DEĞİŞTİREN KİTAPTIR.

Yeryüzünde işler hiç iyi gitmiyordu. Dünya gergin, insanlar mutsuzdu.

Artık zamanı gelmişti...

Tanrı, imajını değiştirmesi için bir reklam ajansıyla anlaştı.
Tanrı ile genç reklamcı, Messenger'da chat'leşmeye başladılar.
Çocuk "Nasıl olur da Tanrı insanla chat'leşir?" diye sordu.
Musa ile çalılıklar üzerinden konuşmuştum, seninle de internetten yazışıyorum. Bunda şaşılacak bir şey göremiyorum yanıtını aldı.

Çocuk "Kuran, kutsal bir kitap. O varken İslam'ın imajını değiştirmek neden bana düşüyor?" diye sordu.
Kuran'ı bir de benden dinlemeye ne dersin? dedi Tanrı.

Bu, resim çizmeyi Picasso'dan öğrenmek gibi bir şey dedi çocuk. Ve her şey ondan sonra başladı...

Artık kütüphanende daha önce hiç okunmamış, kutsal bir kitabın olduğunu biliyorsun. Sır senindir dedi Tanrı... Öğrendiklerine inanamayan çocuk sokağa çıkıp avaz avaz bağırmak, haykırmak istiyordu...

Elif, Lam, Mim... Bu harflere dikkatli bakın, yakında onlar dünyayı değiştirecekler.

Çünkü bugün, büyük gün... Bugün Tanrı'nın doğum günü.

Bin yıllık suskunluk sona eriyor, dinler tarihinin en kadim sırrı gün ışığına çıkıyor...

Bugün... Bu büyük gün, tüm İslam âlemine, insanlığa ve canlılığa hayırlı olsun...

Tanrı'nın doğum günü kutlu olsun

kaynak
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

:)))))))))) Başlığı görünce az daha DİŞİMİ KIRIYORDUM:))))Tabi içeriğini okuyunca dişsiz kalmaktan kurtuldum...

Sağlıcakla kalınız.
 

Guney

Kıdemli
Üye
Başlık ve güney diye değilmi..:))

ya böyle kandırırım ben adamı...:))
çok ilginç bir kitap ve tüm stoklarda tükenmiş bekliyorum bende...

hatta taa dubaiden bile ...
 
B

bursali68

Ziyaretci
Başlık ve güney diye değilmi..:))

ya böyle kandırırım ben adamı...:))
çok ilginç bir kitap ve tüm stoklarda tükenmiş bekliyorum bende...

hatta taa dubaiden bile ...
:)))) Beni güldürdünüz ya Allah 'da sizi güldürsün...Hani derler ya " Dışı seni yakar içi beni " diye,başlığın içeriği beklediğim gibi çıkmadı:))).Ama ben de merak ettim aslında okumak gerek.Bu bağlamda da bilmediğim bir kitap olduğundan bilgilendirmeniz için ayrıca teşşekür ederim.

Sağlıcakla kalınız.
 

mopsy

Emektar
Üye
Levh-i Mahfuz hakkında aydınlatıcı bilgiler…

Merhaba!buRAK özDEMİR
1974 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Endüstriyel Ürün Tasarımı bölümünde yüksek lisans eğitimi gördü. 23 yaşında fotokopileri çeken asistan çocuk olarak adımını attığı pazarlama iletişimi sektöründe, birkaç yıl içinde yönetim kademesine yükseldi ve ardından tam da hayal ettiği gibi, İstanbul Beyoğlu’nda kendi ajansını kurdu. ‘Hizmet vermek mi kitap yazmak mı?’ ikilemini, uzunca bir süre ‘ikisi birden’ olarak sürdürdükten sonra, 2004 yılında sadece yazarlığı seçti. Tanrının doğum günü 2006 yılında, ev ve ofisin kapatıldığı, hayatın tepeden tırnağa sıfırlandığı, anane evindeki küçük odaya geri dönüldüğü süreçte ortaya çıktı.
özDEMİR’in, Tanrı’nın doğum günü’nden önce yazılmış üç adet kitabı var. Yıl 2102 (2002, Remzi Kitabevi), Türklerim DDO (2006, Remzi Kitabevi) ve Elhamdülillah Hayvanım (Yayınlanışı 2008, Doğumgünü Kitapçısı). Tanrı’nın doğum günü Kişisel Devrim Kartları, okuyucularıyla 2008 yılında buluştu. İndigo Mehdi, Tanrı’nın doğum günü’nden 3 yıl sonra kaleme alındı.


Levh-i Mahfuz ‘Künye’
Bu kitabın düşünsel hazırlıkları, kaleme alınması, yayına hazırlanması, editörlüğü, yazım denetim ve düzeltimleri, sayfa düzeni, iç tasarımı, dış tasarımı, web sitelerinin tasarımı, web sitelerinin programlanması ve editörlüğü, yayıncılığı, kitabın bandrollerinin Kültür Bakanlığı’na gidilerek alınması ve yer yer bu kitabın kolilerinin kamyondan indirilmesi buRAK özDEMİR tarafından gerçekleştirilmiştir.

Okuyucu Aile
b@H@R özDEMİR’le evli olan yazar, 1 eş, 3 kedi, 1 anane, yenidoğmuş 1 tatlı yeğen [kitabın gelecek versiyonlarda bu bölüme ‘tatlı 1’ başkaları eklenebilir] ve yakın 1 aile ile kısıtlı ve genellikle evde geçen bir hayat sürmektedir.
Bu kitabın yazarı buRAK özDEMİR, hiçbir seminer, hiçbir konferans, hiçbir imza günü, hiçbir buluşma, hiçbir telefon görüşmesi, hiçbir oluşum, hiçbir tv programı, hiçbir gazete söyleşisine katılmamaktadır. Bu durum, herhangi bir tavır ya da tepkinin bir sonucu değildir. Bu durum, bu kitabın kendi yazarına yüklediği sorumlulukların bir sonucudur. Bu kitap, bu kitaba adanmış bir elden çıkmadır. Yazarı bu kitabın ‘zayıf karnı’ değildir, yazarı bu kitabın gövdesidir. Fikirleri değil kişileri tartışmaya eğilimli bir dünyada, aksini ortaya koymak isteyen herkes için yazar buradadır. Bu kitap yaşanarak, her bir satırı iliklerde hissedilerek yazılmıştır. Bu kitapta okuduklarınızı hayata geçirmemek için hiçbir makul gerekçenizin olamayacağı gerçeğiyle başbaşasınız.
Tanrı’nın doğum günü bir çeşit oluşum değil, bir bilinç dalgasıdır. Okuyucularımız ilk günden beri, kitabın okunduğu ortamları aramak yerine, bulundukları ortamı kitaplandırma yolunu izlemişlerdir.
Hakikat felsefesinde, aynı düşüncelerde buluşan herkes, birbirlerini görmemiş olsalar bile, bir ailedir. Tanrı’nın doğum günü okuyucu ailesinin haberleşme adresi, Tanrı’nın doğum gün-lüğü’dür. Kitaba dair tüm istek ve bildirimleri sitede bulabilirsiniz.
Açiliş | Tanrı'nın doğum günü buRAK özDEMİR
Tanrı'nın doğum günü Levh-i Mahfuz buRAK özDEMİR
Bu kitap, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanına yayılmış bir okuyucu ailenin sahipliği altındadır. İlk günden beri bu kitabı kanatları altına alan okuyucu ailemize teşekkürü borç biliriz.

Versiyon Mantığı
Levh-i Mahfuz, versiyonlar halinde kaleme alınmış bir kaynaktır. Yeni versiyon 2.0’da Tanrı’nın doğum günü’ne İndigo Mehdi eklenmiştir. Her yeni baskı, yeni bir versiyon değildir. 1.0.2’den 2.0’a geçiş 3 yıl aradan sonra gerçekleşmiştir. Yeni versiyonlarla amaçlanan, kitabın her yeni sürümünde ihtiyaca dönük yeni eklemelere yer vermektir. Tanrı’nın doğum günü’nün versiyon mantığında değiştirmeler, çıkarmalar yoktur, sadece eklemeler vardır. Hakikat, yalpalamayan, zigzagsız bir yoldur. Diğer yanda da hakikat, kendi içinde gelişim gösterir. Yeni versiyonlar için ‘tam zamanıdır’ işareti bizden değil, bizi çevreleyen zaman-mekân-insan faktöründen gelir.
Versiyonlar geriye değil ileriye atılan adımlardır. Önceki Tanrı’nın doğum günü sürümlerinde yer almış Dona pasajlarındaki her bir noktanın hükmü, geçerliliğini devam aynen ettirmektedir. Önümüzdeki yüzyıl boyunca da devam ettirecektir. Kitaptaki ‘Ben’ pasajları, subjektiviteyi temsil ederler ve herhangi bir hüküm içermezler. Zihninizde, Dona’nın karşısına kendi ‘ben’lerinizi yerleştirmekte tamamen serbestsiniz. Bu kitapta ben, sizsiniz.

‘Yanılma’ Payı
Bu kitapta bir ‘mantık hatası’ ile karşılaşacak olursanız, ara verin, tekrar, tekrar okuyun. Konu üzerinde daha yoğun ve daha derin düşünün. Hatanın ‘giderildiğine’ tanık olacaksınız. Bu kitapta bir ‘bilgi hatasıyla’ karşılaşırsanız, ara verin, tekrar, tekrar okuyun. Kalıplarınızdan bağımsız düşünmeye çalışın. ‘Bilgi’ dediğiniz şeyin, aslında ‘bilinegelmiş’in kısaltması olduğuna tanık olacaksınız. Bu kitabın ortaya çıkış sürecinde, en büyük zaman ve konsantrasyon, cümlelerin yazılmasına değil, yazılanların sağlamasının yapılmasına ayrılmıştır. Bu kitap, ‘inançsız’ bir elden çıkmadır. Bu kitap, düşünmenin, düşünmenin ve düşünmenin eseridir. 1 milyondan fazla tuşa basılarak yazılan, 288.000 kelimeden oluşan bu ktapta yazm düzeltmleryle karşlaşrsanız Guncellemeler… | Levh-i Mahfuz Tanrı'nın doğum günlüğü adresine bildirebilirsiniz.

Hedef ve Yol
Elinizde tuttuğunuz kitabın hedef kitlesi herkestir. Bu kitabın, bu nedenden ötürü, herkese ulaşmak ve herkes tarafından anlaşılmak, her yaş, her yaşam biçimi, her dünya görüşünün kitabı olmak gibi bir önceliği vardır. Bilgisayar programlama konularındaki teknik anlatımlar ya da Arapça dili ile ilgili teferruatlar, bu gibi konular her yüz kişiden yüzünün anlayabilmesi adına sadeleştirilerek anlatılmıştır. Manâ boyutuna değer katmayan hiçbir detaya, bu nedenle kitapta yer verilmez. Bu kitap, çok hızlı bir ritimde akar, temposu çok yüksektir. Bu kitap, okunmak için değil değiştirmek için yola çıkmıştır. Bitirmek için değil başlamak için okumanız tavsiye edilir.

Okuma Yolculuğu
Bu kitap, 100 saatte bitirilebilir. Yaşatacağı değişimin kana karışması bir ömür sürecektir. Lütfen kitabı okuma sürecinde kendinize aşırı yüklenmeyiniz. Anlayamadığınız konular olabilir. Hissedemediğiniz bölümler olabilir. Bu bölümleri not edin. Daha sonra hesaplaşmak üzere, bir sonraki konuya geçin. Kendinizi hazır hissettiğiniz anda, sorun yaşadığınız bölümün karşısına tekrar çıkın. Bu kitap, kademe kademe oluşmuş bir metindir ve her bir kelimesinin bir anda içselleşmesi beklenemez. Bu kitap, ondan alacağınız 1 kelimeyle dahi hayatınızı değiştirebilir. Bu durumda kitabın hedefi, o 1 kelimenin hangi 1 kelime olduğunu size buldurmak olacaktır.
Bu kitap, okuduğunuz diğer kitaplardan farklı bir okuma kültürünü hakeder. Elinizde tuttuğunuz Kur-an tefsiridir. Kur-an içermektedir. Dikkat, özen ve yoğun konsantrasyon gerektirir.
Hz. Muhammed’in Müslümanlara Kur-an okumadan önce abdest aldırmasının amacı, bir ritüel yaratmak değil ‘okuyucularının yüzüne su çırpmak’tır.

Bu kitabı okumakla, beyninizin işletim sistemini yeniden yapılandırmaya başlayacağınız konusunda sizi uyarmayı görev biliriz. Bu kitap, okuduğunuz kitapların bir yenisi değildir. Lütfen, okumaya karar verdiğinizde bu sürecin hakkını verin. Ondan en fazla verimi alacağınız düzeni oluşturun.

Kitabın örgüsü, bal peteği mimarisindedir. Kitaptaki her bir bilgi, kendi gelişim akışını izler. Kitabın bilgi diziliminin ana ilkesi ‘hazırlaya hazırlaya ilerlemek’tir. İlk okumalarınızı, kitabın kendi akışında yapmaya özen göstermelisiniz. A bölümünü okumadan B bölümünden başlatılan okumaların yaratacağı kafa karışıklığından bu kitap sorumlu değildir. ‘Kaç defa okumak’ tamamen kişisel ihtiyaçlarınızın bir kararıdır. Bu kitabı satın almakla, ömrünüzün sonuna dek hiç bitmeyecek bir okuma, düşünme ve yeniden yapılanma maratonuna başladığınızı bilmenizde yarar bulunmaktadır.
Bu sayfada ve diğer içkapak sayfasında yer alan tüm uyarı ve bilgilendirmeler, binlerce Tanrı’nın doğum günü okuyucusunun okuma deneyimlerinin 3 yıl boyunca birebir izlenmesi ve analiz edilmesiyle oluşan birikimin sonucudur. Bu kitabın, onu okuyan herkese ne verdiğini anlatabilecek ortak bir kelime varsa, o kelime DEĞİŞİM’dir. Bu kitap, tüm okuyucularının hayatına değişim getirmiştir. Bu kitap yeniden doğumdur ve her bir değişim önden kendi sancılarını gönderir. Arayışınızda samimiyseniz, buna hazır olmanızı öneririz. Bu yolun sonunda yaşayacağınız güzellikler, sancıların her türlüsünü çekmeye değecek güzelliklerdir.
Bu kitabın, sizi hayallerinizle buluşturması dileklerimizle.

Levh-i Mahfuz hakkında aydınlatıcı bilgiler… | Levh-i Mahfuz Tanrı'nın doğum günlüğü
 

Guney

Kıdemli
Üye
Siz hep gülün dosttum...:))

Aynen dediğiniz gibi oldu "içi başka dışı başka"..

Ben yaklaşık 1 haftadır haber bekliyorum bakalım gönderecekler ilk fırsatta...Oldukça ilginç bencede..
 

Guney

Kıdemli
Üye
Bence bu kadar emin olmayın.
Kitabın içeriği daha sonra ölüm emri çıkaracak nitelikte olabilir..
yok yok sevgili sosyalist ben o sözü başlıkla güney arasındaki durumdan kaynaklı sevgil Bursalı arkadaşımın sözüne itafen yazdım..( ay amma uzun açıklama oldu bu:)..:)

Bende tuhaf kokular alıyorum aslında bir kaç gündür bakalım göreceğiz...umarım aklımıza gelen olmaz
 
Üst Alt